sobota, 6 października 2018

"Skandal" - L.J. Shen. Cykl: Święci Grzesznicy.
Złe pierwsze wrażenie i firmowy chaos
- tak rodzi się miłość.


Jak zapowiada sama nazwa serii, w Świętych Grzesznikach L.J. Shen, czytelniczki mają okazję spotkać mężczyzn, którym daleko do łagodnych, romantycznych czy potulnych. Raczej grzeszni niż święci, ale zarazem raczej dojrzali, niż nastoletni. Wciąż niegrzeczni, jeszcze bardziej mroczni, jeszcze mocniej pociągający. Był Brutal, którego historia przypadła mi do gustu, był i Chaos, który dostał ode mnie małego minusa. Może to słynna klątwa drugiego tomu? Może seria ogólnie ma tendencję spadkową? Pierwszemu pytaniu mogę przytaknąć, na ostatnie zaś śmiało mogę zaprzeczyć, bo właśnie skończyłam swoją przygodę ze Skandalem. Czego możecie spodziewać się po trzeciej części? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Edie zostaje zatrudniona w firmie ojca, biznesmena, człowieka sukcesu, mężczyzny bez serca. Ze względu na tych, których kocha, dziewczyna godzi się na postawione jej warunki, chociaż będzie musiała współdziałać z tym, do którego nie jest nawet w stanie mówić „tato”.

Dziewczyna nie ma jednak pojęcia, że ojciec nie okaże się jej jedynym problemem. Największe zamieszanie uczyni w jej życiu ten, który traktuje ją jak dziecko. Samotny rodzic, młody partner biznesowy jej taty, oziębły, wyrachowany, pogardliwy ale piekielnie pociągający. Trent Rexroth.

Wszystko wskazuje na to, że ktoś będzie miał złamane serce. W firmie zanosi się na skandal.

DUET NA 5+
Główni bohaterowie powieści, Edie i Trent, otrzymali od autorki równe szanse zdobycia sympatii czytelnika, a to wszystko poprzez łapaną naprzemiennie narrację pierwszoosobową. Edie jest żywiołowa, gotowa do wielu poświęceń w imię tych, których kocha. Jest także nieszczęśliwa, zrujnowana trudną sytuacją rodzinną. Ma bogatego ojca, dupka, z którym nie łączy ją jednak żadna więź, poza tą dotyczącą krwi. Wrażliwa, ale nie skrajnie naiwna. Nie szara mysz i nie bogini świata – wypośrodkowana, zrównoważona – zdecydowanie mogłaby zostać moją przyjaciółką. A Trent… ach ten Trent. Już wiecie, co mam na myśli. Zawładnął drań moim umysłem. Z sercem zimnym jak lód, z tą pogardliwością przemawiającą przez jego słowa. To nie zbuntowany nastolatek, ale jeszcze młody, samotny rodzic, nie student, a biznesmen. Zdecydowanie wie co zrobić, by kobiety zapamiętały o nim na długo. Zapamiętam i ja, zwłaszcza, że miałam okazję poznać jego skrywane oblicze.

NIE WSZYSTKO OD RAZU
Brzmi jak romans? I romansem na pewno jest. „Skandal” to jednak coś więcej niż podążająca wyłącznie jednym torem historia. Autorka skrupulatnie, krok po kroku, rozwija uczucie pomiędzy bohaterami tak, że wyczekiwanie na najlepsze staje się doprawdy wyborną ucztą. Już dawno u boku literatury tego gatunku nie poczułam podobnego dreszczyku ekscytacji.

ANGAŻUJĄCE WĄTKI POBOCZNE
Akcja na pewno nie ogranicza się do namiętnych sytuacji i uwitych wokół seksu myśli, bo równorzędnym tematem cały czas okazuje się niezdrowa relacja panująca w rodzinie i firmie. Główna bohaterka mierzy się z toksycznym ojcem, wspomina wymagającą pomocy matkę i pewnego chłopaka, co więcej – prowadzi pewne śledztwo mogąc poważnie zaszkodzić nie tylko niebezpiecznej osobie, ale i zarazem komuś, na kim zaczyna jej zależeć. A Trent? Nie stroni od przelotnych, łóżkowych przygód, ale też dzielnie stawia czoła wychowaniu córeczki, która pomimo czterech lat po prostu nie chce mówić.


PODSUMOWANIE
Nie brakuje emocji, przyjemnego napięcia, różnorodnych zdarzeń. Ryzyko uczucia miesza się z dojrzałością, a żywiołowa Edie z trzymającym się swoich zasad Trentem. Jak dla mnie, najlepsza spośród wszystkich trzech części serii, więc bez zawahania polecam wszystkim wielbicielkom działających na wyobraźnię romansów. Obyło się bez idealizowania czy naciąganych dramatów przeszłości. Cierpienie, słodycz, namiętność – wszystko mieści się tutaj w granicach dobrego smaku. Nie będziecie zawiedzeni.

wydawnictwo: Edipresse Książki
kategoria: romans
ilość stron: 336
data wydania: 3 października 2018

Seria Święci GrzesznicyIntryga // Chaos // Skandal

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki.

16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Żeby zapoznać się z tą częścią, nie musisz przeczytać poprzednich. A "Skandal" polecam i to bardzo :)

   Usuń
 2. Przyznam, że ten dreszczyk ekscytacji bardzo mnie zachęcił. Uwielbiam takie książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Poprzednie części były dobre, ale ta naprawdę przewyższa je o cały jeden poziom :)

   Usuń
 3. Fajnie, że w książce były emocje, może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) Poprzednia część nie spełniła moich oczekiwań, ale ta jak najbardziej :)

   Usuń
 4. Skoro ten romans wywołuje sporo emocji i nie jest wyidealizowany to jestem na tak. Całą serię chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi tom nie był tak ciekawy, ale ten na prawdę w pełni mnie usatysfakcjonował. Najlepsze jest to, że nie musisz znać poprzednich, by sięgnąć po ten. Ale zawsze można spróbować odkryć całość.

   Usuń
 5. Właśnie jestem w trakcie czytania, więc niebawem i ja podzielę się opinią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie podobna do mojej :) Mnie książka bardzo przypadła do gustu.

   Usuń
 6. Właśnie dzisiaj do mnie przyszła i jestem strasznie ciekawa jak mi się spodoba, bo nie czytałam poprzednich części :p

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba znać poprzednich, by sięgnąć po tę. Ale według mnie trójka jest najlepsza :) Także dobrze wybrałaś.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...