środa, 21 listopada 2018

"Bad Boy's Girl. Tom 4" - Blair Holden.
Dorosłość bywa trudna, czyli co nowego u Tessy i Cole'a?


To były bujne we wrażenia chwile, bo Tessa na pewno nie spodziewała się spotkać swojej miłości w chłopaku, który od zawsze uprzykrzał jej życie. Ale życie bywa nieprzewidywalne i czasami to, co może wyglądać na nieszczęście, przynosi prawdziwą radość. Przeszli długą i zawiłą drogę, Tessa i Cole. Docierając do zrozumienia, ale i czwartego tomu ich przygód. Co może ich czekać właśnie teraz, kiedy zdaje się, że już nic nie stanie im na przeszkodzie? Ano dorosłość, która bywa nawet trudniejsza niż młodzieńcze dylematy. Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Tessa dostaje pracę w Nowym Jorku, być może niekoniecznie taką, o jakiej zawsze marzyła, ale taką, która może stać się dobrym początkiem jej dalszej kariery. Dziewczyna więc przeprowadza się do własnego mieszkania, sama, bo Cole kontynuuje studia prawnicze w zupełnie innym mieście.

To będzie związek na odległość, pełen tęsknoty, wyczekiwania, ale także siły, która zdaje się ma szansę pokonać wszystkie przeciwności losu. Dorosłość przynosi jednak kilka zmian, a kiedy nie ma w pobliżu osoby, którą się kocha, nie tak trudno o problemy. Czy ta miłość na pewno da radę przetrwać?

DOROSŁE ŻYCIE
Nadszedł czas konfrontacji z pełnym obowiązków życiem, które następuje po szkole, po studiach, po wszystkich mniej lub bardziej zakręconych latach bycia nastolatkiem. Praca, nowe priorytety, odległość dzieląca osoby, które zawsze miały siebie na wyciągnięcie ręki. Cole i Tessa, choć przepełnieni uczuciem i pożądaniem przekonują się, że w rzeczywistości mają poza sobą także inne życie, jakieś założenia, które czasami wykluczają się nawzajem, które uniemożliwiają realizację tego, co kiedyś wydawało się takie banalne i proste. Czwarty tom serii Bad Boy’s Girl to zatem najbardziej bliska codzienności dojrzałego czytelnika część, oczywiście wyzbyta zbędnej dramy, bo skupiona na prozie życia, na tym, że przecież raz bywa dobrze, a raz źle. Są niespodzianki, chwile namiętności, są plany i myśli o tej drugiej połowie, bo przecież kiedy w grę wchodzi miłość, nawet ta dzielona dystansem -nie może tego zabraknąć.

ONI I PROBLEMY
Nieco zamieszania, oprócz kolidujących ze sobą planów, wnosi także nieprzesadzona zazdrość, która również bywa naturalnym elementem składowym wielu związków. Normalnym, powtarzam, jeśli mieści się w graniach rozsądku. Tessa w tej części wyraźnie dojrzewa. Jej humor i cięte riposty nie mają prawa rozwoju tak, jak to było w przeszłości. Coraz bardziej ułożona, poddana obowiązkom, siląca się na spontaniczność, która bywa gaszona rozczarowaniami. Cole stara się być oddanym, kochającym partnerem, ale i życzliwym i pomocnym człowiekiem – także w stosunku do pozostałych osób. Fakt, że czasami nie stawia za wszelką cenę spotkań z Tessą na pierwszym miejscu, bywa dla niej frustrujący i staje się zalążkiem wielu obaw. Dokąd to wszystko ich zaprowadzi?


PODSUMOWANIE
Książka utrzymana jest w lekkim tonie. Pomimo tego, że nie ma tutaj spektakularnych momentów kulminacyjnych, o zwrotach akcji już nie wspominając, historia się nie nudzi. Pozytywni, wiarygodni bohaterowie, kolejny etap ich życia – nieobowiązkowa, ale przyjemna lektura dla tych fanów, którzy naprawdę zżyli się z postaciami serii i mają ochotę na długi epilog uchylający rąbka tajemnicy ich wspólnej, choć nieco zawiłej przyszłości.

wydawnictwo: Jaguar
kategoria: New Adult, literatura młodzieżowa
ilość stron: 255
data wydania: październik 2018

Seria Bad Boy’s Girl: 1 // 2 // 3 // 4

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar.

10 komentarzy:

 1. Niestety nie miałam jeszcze okazji czytać pierwszego tomu... Muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zabieram się niedługo za pierwsze części :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam zatem na Twoje recenzje. Ja nie wszystkie tomy oceniłam tak pozytywnie.

   Usuń
 3. Nie znam tej serii, ale też nie jestem na tyle zaciekawiona historią, by ją bliżej poznać.

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Wymaga sporo czasu, bo trochę tych części się nazbierało. Więc na siłę nie nakłaniam.

   Usuń
 4. Nie znam serie, ale szczerze, to jakoś mnie do niej nie ciągnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę Cię nakłaniać. To młodzieżowa seria i nie niesie głębokiego przekazu, a wiem, że takowego oczekujesz od literatury.

   Usuń
 5. Jejku, tyle tomów przede mną, a tak mało czasu na czytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skądś to znam. Stąd raczej niechętnie rozpoczynam czytanie nowych serii :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...