piątek, 16 listopada 2018

"Royals. Korona na zawsze" - Geneva Lee.
To, co najgorsze, dopiero nadchodzi.


„Oddam mu swoje ciało, serce i duszę. Żaden królewski dekret ani państwo mnie nie powstrzymają.”

Na królewskim dworze nie brakuje manier, tradycji, nie brakuje ściśle wytyczonych zasad. Świat na pokaz, ku uciesze podwładnych, kreowana rzeczywistość, która ma nasycić wygłodniałe apetyty mediów. To, co jednak dzieje się po opadnięciu kurtyny, przebiera bardziej ludzkie oblicze. Bo przecież na królewskim dworze nie może zabraknąć także miłości, namiętności i mroku. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi książę taki, jak Aleksander. Trzecia część serii Royals, „Korona na zawsze” to dalszy ciąg niezwykłej historii zwyczajnej dziewczyny, której przyszło przeżyć scenariusz wyjęty rodem z baśni. Tymczasem w dorosłym życiu ciężko liczyć na naiwny happy end. Bo przecież raz na wozie, a raz pod. Co zatem słychać u książęcej pary?

ZARYS FABUŁY
Ten związek nie miał prawa bytu, ale któż jest w stanie sprzeciwić się tak wielkiej miłości? Na pewno znajdą się chętni, ale czy okażą się wystarczająco silni? Clara i Alexander szykują się do najważniejsze dnia w życiu, ślubu. Oboje mają jednak świadomość, że ta decyzja będzie wymagała z ich strony wielu poświęceń. On postąpi wbrew etykiecie, co niekoniecznie zostanie przez wszystkich zaaprobowane. Ona będzie musiała całkowicie zrezygnować ze swojej przeszłości, z tego nad czym pracowała, ze swojej niezależności. I to wszystko można byłoby obejść, bo przecież silne uczucie jest w stanie powalać mury, gdyby nie tajemnice, które są niczym jad wstrzykiwany w najmniej odpowiednim momencie.

Kiedy Clara myśli, że teraz już wszystko będzie proste, przekonuje się, że nieszczęście nie powiedziało jej jeszcze ostatniego słowa.

KSIĄŻĘCA PARA
Zwyczajna, skromna dziewczyna. Amerykanka, której przychodzi stanąć oko w oko z królewskim dworem. Hołdująca szczerości, skłonna do poświęceń, uczuciowa. To właśnie z jej perspektywy odkrywamy wydarzenia rozgrywane w tym tomie, to jej emocje czujemy, a tych na pewno nie jest tutaj mało. Wszak los szykuje dla niej wiele wyzwań, i ze strony ukochanego i ze strony tych, którzy postanowią o sobie przypomnieć. Alexander od zawsze przed sobą przestrzegał. Teraz jednak zdaje się kochać prawdziwe i walczyć zawzięcie o to, co zesłał mu los. Cóż, kiedy wiedziony złudnym instynktem kolejny raz sili się na kłamstwo. Mające chronić, co niestety nie do końca się sprawdza.

RAZ NA WOZIE, A RAZ POD
Nadchodzi czas na wielki finał, w którym jednak autorka nie pozwoliła spocząć bohaterom na laurach. Mam wrażenie, że jak na trzeci tom naprawdę sporo się tutaj dzieje i nie brak zwrotów akcji, które są w stanie zaskoczyć. Czasami bywa już tak, że by móc docenić prawdziwe szczęście, trzeba najpierw sięgnąć emocjonalnego dna, poczuć jak smakuje utrata. Autorka właśnie na bazie takiej koncepcji uwiła fabułę tego tomu, w którym przewija się rozstanie, śmierć i w którym można się doczekać w końcu pozytywnego finału.

DLA ROMANTYCZNYCH DUSZ
W książce pojawiają się oczywiście momenty pikantniejsze, które akurat ja konsekwentnie tylko pobieżnie śledzę wzrokiem. Przy przeczytaniu groma książek tego gatunku już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć i niewiele powieści ma tę moc, by obudzić we mnie iskrę pożądania. Tutaj więc także nie wydarzyło się nic magicznego. Autorka ma przyjemny styl, w wyniku czego książka staje się relaksującą lekturą, do której oczywiście trzeba podejść z odpowiednim dystansem. Wszak wiadomo, że podobne historie nie dzieją się za płotem naszego domu, choć dla złaknionych romantyczności czytelniczek może to być nie lada uczta. Niejedna z nas skrycie marzyła o tym, by spotkać swojego księcia z bajki. Tutaj jest podany jak na tacy.


PODSUMOWANIE
Myślę, że trzecia część poziomem przekroczyła nieco drugi tom. Na pewno działo się tutaj o wiele więcej, stąd wierne fanki serii nie powinny czuć się zawiedzione. To nie jest książka, która zapada w pamięć na długi czas, ale za to niesie ze sobą przesłanie dotyczące miłości, której główną zasadą powinna być właśnie szczerość. Jeśli szukacie więc bajkowego scenariusza doprawionego sporą dawką pikanterii, Geneva Lee ma Wam coś do zaoferowania.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans / literatura erotyczna
ilość stron: 364
data wydania: wrzesień 2018

Cykl RoyalsKochanka księcia // Sekret księcia // Korona na zawsze

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

7 komentarzy:

 1. Nie znam tego cyklu, ale być może kiedyś to się zmieni. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest lekki, dość mocno nasączony erotyzmem i bajkowy. Ale przyjemny.

   Usuń
 2. Czyli wszystko na plus. Fani serii na pewno będą zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Drugi tom był o wiele słabszy. Tutaj nastąpiła poprawa.

   Usuń
 3. Czytałam ta serię i zgadzam się z tobą że w 3 części o wiele więcej się dzieje niż w 2. Myślę że fani będą zadowoleni. Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzednich części.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...