poniedziałek, 29 stycznia 2018

"Kobieta w oknie" i na ulicach Warszawy.
Rozglądaj się, zauważ, weź - słowo na temat pomysłowej akcji.


Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. Właśnie rozpoczęła się nietypowa akcja promująca czytelnictwo, połączona z premierą bestsellerowej Kobiety w oknie A.J. Finna.
Amerykańska premiera miała miejsce 2 stycznia. Prawa do tłumaczeń sprzedano do ponad 40 krajów. Cała reszta świata czeka na premierę, a w Polsce książka amerykańskiego autora jest już na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie, bo w Warszawie ukryto pięćset egzemplarzy powieści – na Kobietę w oknie można trafić w kawiarniach, barach, centrach handlowych, komunikacji miejskiej i innych, zaskakujących lokalizacjach. Część egzemplarzy ukrył biorący udział w akcji aktor Borys Szyc: „Zainspirowała nas Emma Watson, która w ramach promowania czytelnictwa zostawiała książki na ulicach Londynu, Paryża i Nowego Jorku. My roznieśliśmy po całej Warszawie jeden z najbardziej wciągających thrillerów ostatnich lat – licząc, że wpadnie w ręce kogoś, kto na co dzień unika książek. I że taka znaleziona przez przypadek Kobieta w oknie będzie świetną zachętą, żeby zacząć czytać. Ja sam dałem się wciągnąć i nie mogę się doczekać, aż ktoś przypadkiem na nią natrafi i zabierze do domu”.

Wybór książki nie jest przypadkowy – sam Stephen King nazwał Kobietę w oknie A.J. Finna „nieodkładalną”. Bardzo szybko zyskała miano thrillera, na który czeka cały świat – prawa do wydania tytułu kupiono w ponad 40 krajach, a za możliwość ekranizacji zapłaciło słynne studio Fox 2000. To inteligentna, wyrafinowana powieść psychologiczna, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka. Jej bohaterka, Anna Fox, spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? Książkę, oprócz Stephena Kinga, polecają też takie tuzy thrillerowego świata jak Tess Gerritsen i Gillian Flynn.

 Kobiety w oknie można szukać na ulicach Warszawy od 29 stycznia.
Oficjalną premierę książki zaplanowano na 31 stycznia.9 komentarzy:

 1. Jejku ale super akcja! :D Aż żałuję, że nie jestem z Warszawy...
  Mimo wszystko jednak bardzo mnie zachęcił Twój post by dopisać tą książkę do swojej listy :) Ciekawa jestem ogromnie tej "Kobiety w oknie"!

  Pozdrawiam serdecznie :)
  [czytajimysl.wordpress.com ]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też niestety nie jestem z Warszawy i bardzo mi tam nie po drodze. Żałuję jednak, że omija mnie tak ciekawe wydarzenie. Oby więcej takich i nie tylko w stolicy :)

   Usuń
 2. Super akcja. Zazdroszczę Ci że już jesteś po lekturze tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Oby więcej tak ciekawych wydarzeń i to nie tylko w stolicy. A co do książki, ja jej jeszcze nie czytałam. Wszystkie informacje zawarte w poście to materiały do publikacji przesłane mi przez wydawnictwo.

   Usuń
 3. A premiera nie będzie 2 lutego? Zresztą nieważne - istotne, że akcja świetna, a ja w najbliższym czasie zabieram się za ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę musiała to sprawdzić. Ciekawe... Ja taką informację otrzymałam od wydawnictwa i słowo w słowo przekazałam. Poszukam coś na temat tego 2-go lutego.

   Usuń
 4. Ta książka mnie intryguje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również. Tym bardziej, że zorganizowano z jej udziałem tak fajne wydarzenie.

   Usuń
 5. Fajnie że inwestuje sie w promocję czytelnictwa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...