środa, 21 sierpnia 2019

"Seksowny kłamca" - Christina Lauren.
Niezobowiązująca noc i... jej konsekwencje.


Duet Christina Lauren zdążył już na dobre zadomowić się na polskim rynku wydawniczym. Nierozerwalnie powiązany z Zyskiem i S-ką, kojarzony z okładkami przedstawiającymi apetyczne, męskie ciałka, funduje historie lekkie, romantyczne, momentami bardzo odważne, ale przyjemne. Niejednokrotnie wchodzące w skład całych cykli. Tym razem nadszedł czas na jeden z nich, a mianowicie na cykl Wild Seasons i jego czwarty tom „Seksowny kłamca”. Czy zatem książka nadaje się wyłącznie dla tych zaznajomionych z poprzednimi częściami? Niekoniecznie. Choć powiązane ze sobą tłem, każda z nich dotyczy innej, głównej, wychodzącej na pierwszy plan pary.

ZARYS FABUŁY
London jest samotniczką, która tylko od czasu do czasu zazdrości koleżankom tkwiącym w szczęśliwych związkach. Na pewno jednak nie na tyle, by pchać się w jeden z nich. Życie jednak podsuwa jej pod nos Luke’a Suttera, flirciarza, który swobodny i niezobowiązujący podryw ma po prostu we krwi. Szaleństw jednej nocy, które miało się zakończyć obopólnym zadowoleniem i brakiem zobowiązań uświadamia jednak i jej i jemu, że nie tak łatwo wyplątać się z relacji, która ich połączyła. Coraz bardziej od siebie uzależnieni docierają razem do miejsca, w którym będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy widzą poważną przyszłość u swojego boku?

SAMOTNICY Z WYBORU
Główna bohaterka powieści to wolny elektron. Barmanka i surferka – co uważam za całkiem dobrą odmianę po dość popularnych męskich odpowiednikach pochłoniętych tym hobby. Otoczona gronem przyjaciół, korzystająca z uroków „przyjaciela” skrywanego w pudełku pod łóżkiem. Osoba, która potrafi wymyślić inteligentną kontrę na fundowane jej zaczepki, ale zarazem niebędąca irytującą egoistką, której ego wydaje się większe niż cała kula ziemska. O ile dla niej przelotny seks nie jest codziennością, z podobnymi sytuacjami nie ma problemu Luke, typowy podrywacz, który już dawno zapomniał jak to jest, kiedy naprawdę zaczyna mu na czymś zależeć. Duet siebie warty, sympatyczny, choć w moim wypadku ograniczony do kart tej historii. Nie wpisze się na stałe w moją pamięć, czego na pewno nie oczekiwałam, ale licząc na gotową na wyzwania, dobraną parę fundującą mi przyjemny relaks – nie byłam zawiedziona.


OD SEKSU SIĘ ZACZYNA
Od lekkiego podrywu i niezobowiązującego, przygodnego seksu się zaczyna. „Seksowny kłamca” to nie jest więc cnotliwa, romantyczna historia, w której z napięciem czeka się na etapowy rozwój fizycznych zbliżeń. Na pewno jednak nie można też mówić o ciężkim erotyku. Wyważona pod względem opisów, pikantna, ale niewulgarna. W dużej mierze skupiona na humorze. Autorki, co wcale mnie nie zdziwiło, postawiły na nieco odwrócony schemat, w którym to od fizyczności się zaczyna, a na psychicznym przygotowaniu się kończy. Książka przedstawia zatem drogę do miłości tych, którzy raczej stawiali na wygodną samotność. Jest powolne odkrywanie osobowości, wspólnych celów, obaw, pragnień, jest i zaufanie, o które wcale nie tak łatwo, jakby się mogło wydawać.

SKŁADNIKI AKCJI
Nie ma wielkich dramatów, choć można doszukać się doświadczeń przeszłości, są ciekawe rodzinne relacje i na całe szczęście, nie ma już tego spektakularnego, a zarazem oklepanego Vegas. Popełnione błędy, próby poszukiwania szczęścia, zachowawczy dystans i miłość, która potrafi uleczyć powstałe rany. Dla fanów poprzednich części cyklu, jak na serię przystało, są wzmianki o postaciach, które już miały okazję przeżyć na kartach powieści swoje pięć minut. Książka nie jest przykładem głębokiej i wielce emocjonującej historii, ale wiarygodni i zwyczajni bohaterowie  czy chwytliwe dialogi tworzą lekturę relaksującą, nieobciążającą i dobrą do lampki wina.  

wydawnictwo: Zysk i S-ka
cykl: Wild Seasons (tom 4)
kategoria: romans
ilość stron: 400
data wydania: lipiec 2019

Cykl Wild Seasons: Słodkie rozkosze // Dziki romans // Szalona noc // Seksowny kłamca

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...