poniedziałek, 26 sierpnia 2019

"Miejsce bez ciebie" - Jewel E. Ann.
Idzie na spotkanie z pedagogiem i uświadamia sobie,
że już go kiedyś spotkała...


Człowiek staje w swoim życiu przed wieloma wyborami, im starszy, tym zdaje się głębiej wszystko analizować, stawia ostrożniejsze kroki i waha się, zanim dokona jakieś decyzji. W młodości nieraz dominuje spontaniczność, działanie pod wpływem chwili, które z jednej strony dostarcza niezapomnianych wrażeń i zdaje się być opłacalne, z drugiej – bywa ryzykowne i może przynosić straty. Straty, których nie będzie można już naprawić. Przed taką ważną decyzją staje bohaterka powieści „Miejsce bez ciebie”, młoda, spontaniczna dziewczyna o wielkich marzeniach, ale i sercu oddanym pewnemu mężczyźnie. Historia o wielkiej miłości, zakazanych związkach i bolesnym rozstaniu w wersji Jewel E. Ann. Jesteście ciekawi?

ZARYS FABUŁY
Henny udaje się na festiwal muzyczny z pełnym pakietem optymizmu i prezerwatyw, o których przypomina jej mama. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę tak naprawdę porządnie zaszaleć. Nie spodziewa się jednak tego, że spotka chłopaka, któremu odda swoje serce, a wszystko zaczyna się od niewinnego flirtu w taksówce. Z Bodhie’m, bo tak ma na imię poznany przez nią mężczyzna, zaczyna ją łączyć coś, czego nigdy nie przeżyła. I choć wkrótce zmuszeni są do rozstania, Henny jest przekonana, że już na zawsze będzie go kochać.

Jakże wielkie okazuje się jej zdziwienie, kiedy w czasie roku szkolnego zostaje wezwana do gabinetu pedagoga. Przystojny i młody pan Malone jest bowiem kimś, kogo zdążyła już wcześniej poznać… Zakazana relacja może wkrótce wyjść na jaw, a Henny staje przed bardzo ważnym pytaniem. Pan Malone czy podróże, o których zawsze marzyła – co tak naprawdę stanowi sens jej życia? Czy kiedy zorientuje się, że dokonała złego wyboru, nie będzie już za późno?

UCZENNICA I PEDAGOG
Główna bohaterka powieści to spontaniczna, odważna dziewczyna, która nie boi się żyć chwilą, nie zważając na konsekwencje. W swoich wyborach nieraz egoistyczna, ale dająca się polubić. Zagubiona, zakochana nastolatka, którą łączą z mamą tak bliskie relacje iż zwraca się do niej po imieniu. Osoba o wielkich marzeniach nie zdająca sobie sprawy z tego, że w życiu nie można mieć wszystkiego. Czasami trzeba po prostu zastanowić się i wybrać. Pan Malone na pewno wydaje się dojrzalszy, jak na sprawowaną przez niego funkcję przystało, ale nie należy do tych „sztywników”, którzy wzbraniają się przed złamaniem regulaminu. Wręcz przeciwnie. W kontraście do innych książek, w których występuje podobny schemat, Malone chętniej przełamuje bariery dając upust swoim emocjom. Bariery spadają jednak z zupełnie innej strony. Bo przecież nie może być tak słodko.


PODRÓŻ PRZEZ KRAJE, PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE
Spontaniczność młodości skontrastowana z dojrzałymi wyborami, teraźniejszość, w której nie ma miejsca na patrzenie w przyszłość i powolne uświadamianie sobie, że są rzeczy, które warto potraktować inaczej, z szerszą perspektywą. Namiętna, romantyczna, ale nieprzesłodzona historia, o miłości i podróży – tej przez kolejne państwa, ale i przez życie. Kartki ze Szwecji, Budapesztu i mojego ukochanego Positano. Ale także szeroko rozbudowane tło. Są nienaciągane dramaty, które dzieją się tu i teraz. Jest kwestia nawrotu bardzo poważnej choroby, temat łamania szkolnego regulaminu oraz wyciąganych z tego tytułu konsekwencji. Jest ryzyko, są szaleństwa, a pomiędzy tym maluje się sporo emocji, ból i nadzieja – wszystko zamknięte w granicach wiarygodności.

DLA KOGO?
Piękna, wyśrodkowana jeśli chodzi o słodycz i gorycz opowieść dla romantyczek i wielbicielek bohaterów odważnych, gotowych na wiele, a jednak popełniających błędy. O nieprzewidywalności życia, kruchości chwili i ważnych wyborach. Napisana prostym, ale przystępnym stylem, rozgrzewająca serce  - na pewno taka, którą można polecić innym. Robię to więc i ja.

wydawnictwo: Filia
kategoria: romans
ilość stron: 427
data wydania: 14 sierpnia 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Filia.

12 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę nie moje klimaty ale ciekawie napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeznaczenie jak dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka porusza trudne, ale ważne tematy. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wierzę w takie historie, więc chyba i do tej nie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pewna, że by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro polecasz - to nie mogę nie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś mnie nie kusi ta książka, nie lubię tego typu historii, takich zakazanych związków między uczennicami i nauczycielami... Wolę romanse w wersji XVIII i XIX-wiecznej Anglii ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię Twoje recenzje, są świetnie zorganizowane.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi naprawdę ciekawie. Lubię takie książki, więc i tej z chęcią dałabym szansę. Zapiszę sobie jej tytuł, będę o niej pamiętać. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...