poniedziałek, 19 sierpnia 2019

"Daddy Cool" - Penelope Ward.
Gorący tatuś i spotkanie po latach - historia zatacza koło.


Mówi się, że nie warto marnować szans rzucanych przez los, bo druga taka okazja może się już nigdy więcej nie powtórzyć. Co jednak, kiedy mimo tego wszystko układa się nie tak, jak powinno, nie pozostawiając możliwości wyboru? Jeśli życie zsyła człowiekowi drugą szansę, to znak, że do głosu dochodzi przeznaczenie. I takie też przeznaczenie doszło do głosu w przypadku bohaterów powieści „Daddy Cool”. Macie ochotę na gorącego tatuśka i miłość sprzed lat skontrastowaną z dorosłym życiem? Wszystkich fanów twórczości Penelope Ward oraz ciekawych romansów zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Francesca jest nauczycielką w elitarnej katolickiej szkole i na pewno należy do tych pracowników, którzy sumiennie przestrzegają zasad i regulaminu. Pewnego dnia jednak wszystko to, co dotąd wydawało się poukładane, sypie się jak domek z kart. A to za sprawą ojca jednego z nowych uczniów, z którym Frankie łączą bardzo silne uczucia przeszłości. Niespodziewane pojawienie się Macka jest jak grom z jasnego nieba, jak powrót do zamierzchłych lat, bo nagle wszystkie wspomnienia i uczucia zdają się powracać. Wkrótce okazuje się, że silna relacja, która łączyła tą dwójkę, nie jest wyłącznie wymarłym epizodem. Czy jednak warto wchodzić drugi raz do tej samej rzeki? Czy tak łatwo ponownie zaufać? To będzie długa i trudna droga, w trakcie której nie zabraknie ani humoru, ani czułości, ani też bólu.

PRZYJACIELE Z DAWNYCH LAT
Bohaterami powieści zostają ludzie, którzy mają okazję spotkać się po wielu latach przerwy. I nie chodzi tutaj o przypadkowych znajomych, a raczej przyjaciół, których z czasem połączyła bardzo silna więź. Więź, która zdaje się nie została do końca przerwana. Frankie jest sumienną i poważnie podchodzącą do swoich obowiązków nauczycielką, która ma świetne podejście do dzieci i jest otwarta na nowe wyzwania. Mack to mężczyzna mający już na swoim koncie dziecko. Ale pomimo tego, że jest już dojrzałym facetem, potrafi rzucić dwuznacznym komentarzem, nie brak mu poczucia humoru i determinacji, by zawalczyć o to, na czym mu zależy. Jak zawsze, bohaterowie Penelope Ward nie popadają w skrajności, są nakreśleni wiarygodnie, bez naciąganych dramatów czy irytujących cech. Dwójka, której chce się kibicować – niekoniecznie mieszcząca się w kategorii „młodzież”, ale wciąż nastoletnia duchem, dynamiczna i niemniej ciekawa, niż bohaterowie typowego New Adult.

DWIE PŁASZCZYZNY CZASOWE
„Daddy Cool” to zestawienie dwóch płaszczyzn czasowych, przeszłości – w której gapowata i „ślepa jak kret” Frankie poznaje Macka oraz dojrzałej teraźniejszości, w której już w grę wchodzą życiowe doświadczenia i stłamszone zaufanie. Szokujące spotkanie, rozmowy po latach i niezwykłe bajki. Tak – za sprawą głównego bohatera zarówno uczniowie Frankie jak i czytelnik mają okazję poznać kilka szalonych przygód pewnej zabawnej dziewczyny. Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje, ale po latach nie tak łatwo kolejny raz ponownie zaufać. Czy tej literackiej parze, na przekór problemom, się to uda?


DODATKOWE WĄTKI
Na drugim planie przewija się postać syna Macka, jest sytuacja łącząca go z jego matką, pojawia się kwestia przeszłości i znaki zapytania dotyczące biegu wydarzeń prowadzących do obecnego stanu rzeczy. Wszystkiemu towarzyszą humor, namiętność, życiowe sytuacje i tło elitarnej, religijnej szkoły.

PODSUMOWANIE
Autorka poszła w kierunku dojrzałych bohaterów i nakreśliła ich tak, że nie w sposób ich nie polubić. Zyskali więc i moją sympatię. Zabawna, może ostatecznie odrobinę przewidywalna, lekka, ale na pewno przyjemna historia, którą czyta się jednym tchem, Jeśli więc szukacie gorącej, ale nie wulgarnej historii na gorące dni, to jest to.

wydawnictwo: Editio Red
kategoria: romans
ilość stron: 274
data wydania: lipiec 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

5 komentarzy:

 1. Takie książki, właśnie teraz sprawdzają się idealnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na letnie dni to książka idealna. Lubię w wakacje czytać takowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka. Mam nadzieję, że znajdę dla niej czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka nie w moim guście ale może kiedyś na plaży, w pociągu przeczytam, jednak bez zamierzenia się do niej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio sięgam po takie lekkie historie więc może się skuszę na ten tytuł :) Zwłaszcza, że da się polubić bohaterów! Na przewidywalność można jeszcze przymknąć oko.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...