piątek, 30 sierpnia 2019

"Dirty. Dive Bar. Tom 1" - Scott Kylie.
Kiedy przyszły mąż kobiety okazuje się... gejem!


Ależ to życie lubi zaskakiwać. Nigdy nie mów, że kogoś dobrze znasz, jeśli nie spędzisz z nim pod jednym dachem połowy swojego życia. Otóż ludzie potrafią dobrze się kamuflować i skrywać takie sekrety, od których dosłownie włos jeży się na głowie. Dlaczego taki wstęp? Otóż dziś na tapecie bohaterka, która miała wziąć ślub. Miała. Tymczasem los spłatał jej porządnego figla, o którym przeczytacie w powieści „Dirty” otwierającej cykl Dive Bar. A to wszystko nakreślone ręką Kylie Scott, autorki wcale niedebiutującej na polskim rynku wydawniczym. Pamiętacie serię Stage Dive? Teraz nadszedł czas na kolejną.

ZARYS FABUŁY
Tiul, jedwab i doskonały makijaż. Lydia Green jest uroczą i najszczęśliwszą panną młodą, która już za moment powie „tak” przed oczyma zaproszonych gości. Tymczasem jednak jedno obejrzane na komórce nagranie sprawi, że jej świat legnie w gruzach. To dzięki niemu kobieta odkrywa, że jej ukochany i czuły przyszły mąż ją zdradza. A tym kimś jest ich przyszły drużba – facet gwoli ścisłości!

Zrozpaczona Lydia ucieka. Z pięknej sukni zostają tylko podarte strzępy. Z makijażu rozmazana od płaczu plama. Zaszywa się przed całym światem w przypadkowo napotkanym, urokliwym bungalowie, wchodząc do niego przez okno i zupełnie nie zastanawiając się nad tym, że może zostać potraktowana jako zwykła włamywaczka. Tymczasem dom należy do Vaughana Hewsona, muskularnego i kontrowersyjnego byłego muzyka, który widząc kobietę w opłakanym stanie zaskakująco… podaje jej pomocną dłoń. I choć to zupełnie nie w jego stylu,  pomiędzy nim i nią rodzi się coś, czemu trudno będzie zaprzeczyć.

POSTACI Z CHARAKTERKIEM
Główna bohaterka to dziewczyna, która ma okazję się przekonać jak smakuje zawiedzione zaufanie. Z jednej strony szalona, potrafiąca powiedzieć, co ma na myśli czy wpaść w furię. Z drugiej wrażliwa, w końcu nie tak łatwo przełknąć jej gorycz porażki. Zadziorna, zabawna i uwaga – nieidealna. Kobieta z niedoskonałościami, jak każda z nas. Niedoszła panna młoda, musi mieć  jednak bardzo interesujący biust. W końcu to on staje się obsesją niejakiego Vaughana. On z kolei jest mężczyzną o dość kontrowersyjnym sposobie bycia. Były muzyk, któremu daleko do łagodnego baranka. Miewał zachowania, którymi doprowadzał mnie do złości, miewał i takie, które pozwalały mu zyskać w moich oczach. Czy od pociągu fizycznego oboje wejdą na kolejny poziom znajomości? Powiem tak, trafiła kosa na kamień, bo zarówno Lydia jak i Vaughan to postaci z charakterkiem.


OSTRA, ALE Z PRZYJEMNA
Historia raczej zamknięta w ramach schematu. Na pewno nienależąca do ckliwych i romantycznych. Raczej powiedziałabym, że to ostra, pikantna, odważna lektura dla tych czytelniczek, które lubią literackie namiętności. O ludziach, którzy potrafią skrywać tajemnice, o powolnym odzyskiwaniu zaufania i człowieczych pragnieniach. Trudne dylematy, pogoń za marzeniami, życiowe szansy i wybór odpowiedniej ścieżki. Kariera muzyczna, praca w barze oraz duch, który podobno straszy. Ciekawie? Autorka poszalała z wyobraźnią i choć stworzyła powieść ze scenariuszem, który raczej na co dzień ludziom się nie przydarza, zafundowała szaloną zabawę, która dzięki humorowi głównej bohaterki zdecydowanie wprawia w dobry nastrój.

DLA KOGO?
Są wzloty i upadki, jest zakręcony początek i chwytliwe dialogi rozgrywane pomiędzy dwójką głównych bohaterów. To niegrzeczna historia dla niegrzecznych dziewczynek, od której nie warto oczekiwać wszechstronnej oryginalności i głębi, ale po prostu dobrej zabawy. Od czasu do czasu fajnie sięgnąć po coś lżejszego i pikantnego, więc polecam tym czytelniczkom, które potrzebują oderwania od problemów u boku książkowego romansu.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Dive Bar (tom 1)
kategoria: romans/erotyk
ilość stron: 303
data wydania: lipiec 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

12 komentarzy:

 1. Chętnie bym przeczytała. W sam raz jako odskocznia od kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie pikantne i odważne opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. rzeczywiście, książka wydaje się być fajną odskocznią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Eh a już myślałam, że to może akcja ala serial "Synowie anarchii" - tak po okładce ale recenzja wybiła mnie z takiego wrażenia, szkoda, że to tylko romans.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego właśnie potrzebuje. Z przyjemnością będę się za nią rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka letnia historia :) Nie wiem czy wcisnę ją teraz w napięty grafik :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem dobrze jest sięgnąć po taką lekką i niewymagającą książkę. Będę mieć ją na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Całkiem przyjemna książka :) jednak w porównaniu z serią "Stage Dive" mniej pikantna ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako że lubię grzeczne historie, to daruję sobie poznawanie tej książki i całej serii ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...