wtorek, 27 października 2015

"Pragnienie" - M.S. Force (e-book)


„W życiu liczą się kompromisy i umiejętność znajdowania złotego środka.”

Jako dzieci, zanurzaliśmy się w świecie przepięknych baśni – ubogich dziewczyn trafiających na królewskie trony czy zakamuflowanych królewiczów, którzy  pod postacią żebraków czy żab poszukiwali swojej miłości. Cudowne historie, zawsze zwieńczone romantycznym happy endem, kreśliły nam obraz życia tworząc wokół niego aurę idealnej rzeczywistości. A jednak z czasem przekonaliśmy się, że szara codzienność z pewnością zupełnie odbiega od tego, co baśniowe. Lecz chociaż przybyło nam lat, a książki o księżniczkach już dawno powędrowały w odległy kąt, w nas wciąż pozostał wielki odłam pragnień uczestniczenia w romantycznych scenariuszach, a literatura wcale nam tego nie skąpi. Czy chcecie poznać współczesną historię Kopciuszka, który trafił w objęcia słynnego gwiazdora? Czy lubicie erotyczne klimaty wkradające się w związki niebanalnych bohaterów? W takim razie przed Wami „Pragnienie”, ale pamiętajcie, że w książkach dla dorosłych królewicze zawsze mają jakieś skrywane, mało niewinne tajemnice.

Natalie, początkująca nauczycielka próbującą się odnaleźć w wielkim świecie Nowego Yorku, właśnie rozpoczyna pogoń za swoim nierozgarniętym pupilem – nieco zakręconą psinką. Wizja znajdującego się pod kołami samochodu jedynego, bliskiego jej sercu towarzysza tak bardzo skupia jej uwagę, że kobieta początkowo nie zauważa znajdujących się wokół niej ludzi, dla których jej obecność w owym miejscu z pewnością nie jest pożądana. Potykając się i pechowo lądując na twardej posadzce Natalie uświadamia sobie to, że właśnie wbiegła na plan filmowy, gdzie niezadowoleni twórcy kina zmuszeni byli przerwać nagrywaną scenę. Lecz chociaż całe wydarzenie zapowiada jedną, wielką klęskę, wkrótce przed jej oczyma ukazuje się znana, niezwykle przystojna, męska twarz. Flynn Godfrey, światowa gwiazda kina, wśród okrzyków rozzłoszczonego współtowarzysza podaje Natalie pomocną dłoń i ku zdziwieniu wszystkim, oferuje jej kawę. Oniemiała dziewczyna nie wierzy w sytuację, której właśnie stała się uczestnikiem, a jednak to dopiero początek jej bajki, której kolejne etapy będą niemniej interesujące. A jednak świat bywa brutalny i skrywane sekrety mogą z czasem uderzyć ze zdwojoną siłą. Czy zatem Flynn okaże się prawdziwym księciem? Czy jego „zamek” i „biały koń” wystarczą, by oboje dobrnęli do słów „i żyli długo i szczęśliwie”?

źródło
Ona – skromna nauczycielka, która wszystkim wyzwaniom stawia czoła sama – z dala od niewspierającej ją rodziny. Nie wiadomo dlaczego, od jakiego czasu dziewczyna nie utrzymuje z nimi kontaktu. Czyżby wiązało się to z bolesnym wydarzeniem kładącym na jej przyszłość trudne do zniesienia piętno? Wiodąc życie pozbawione miłości, kierując się żelaznymi zasadami z pewnością wyznaczającymi jej miejsce z dala od męskich łóżek, nagle, w niespodziewanych okolicznościach poznaje najprzystojniejszego faceta na świecie – słynnego gwiazdora, który najwyraźniej wydaje się nią zainteresowany. Czy jednak ten mogący mieć na skinienie palca każdą, uszanuje jej życie i postanowienia, które z pewnością okażą się dla nich ciążące?

On – popularny, wywodzący się z aktorskiej rodziny, doceniany za swój niebanalny talent, wiedzie los szczęśliwca, opływając w pieniądze i pęczki fanek, które zrobiłyby dla niego wszystko. A jednak nieustanna ucieczka przed tłumami paparazzi z pewnością należy do tych niepożądanych efektów bycia sławnym, co uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Wywlekane szczegóły jego życia, skandale, prawda, ale i kłamstwa – gazety docierają do wielu szczegółów jego intymności, poza jednym. O tajemniczych spotkaniach w Quantum, królestwie rozkoszy, nie wie prawie nikt i z pewnością nie będzie mogła szybko dowiedzieć się także i ona – Natalie – przypadkowo napotkana dziewczyna, która naprawdę zawróciła mu w głowie. Czy związek oparty na sekretach ma szansę przetrwać? Czy Flynn, członek klubu Quantum, będzie w stanie dochować wierności stroniącej od seksu partnerce, która nosi wyraźnie bolesne wspomnienia niejasnej dotąd przeszłości?

„Pragnienie” to powieść zderzająca ze sobą dwa światy – zwykłej dziewczyny i słynnego milionera, baśni i mało kolorowej prawdy. Bo tutaj nic nie jest wyłącznie czarne czy tylko białe. Odcieni szarości w tej powieści niemniej, niż w znanym wszystkim Greyu. Początkowo ma się wrażenie, że książka będzie przebiegała wedle znanego już wszystkim schematu. Ona – niewinna i uległa, on – doświadczony i zawsze dostający to, co wyznaczy sobie za cel. Niekoniecznie. Bo pomimo tego, że faktycznie spotykamy się tutaj ze skrywającym tajemnice demonem seksu i skromną kobietą, bohaterowie nieustannie wypracowują korzystny dla obu stron kompromis, zachowując przy tym ludzkie instynkty i szacunek względem drugiej osoby. Natalie, chociaż zakochana, nie jest pozbawioną własnej woli marionetką i potrafi zadeklarować, że coś jej się nie podoba. Flynn, chociaż spotyka się z czymś takim po raz pierwszy, czuje, że dla owej napotkanej dziewczyny mógłby zrobić wszystko, a jednak wciąż kryje przed nią tajemnice nie mając pojęcia o tym, że ona też takowe chowa.

źródło
Książka autorstwa M. S. Force to wchodzący w skład trylogii Quantum pierwszy tom wpisujący się w ramy literatury erotycznej. Chociaż przez długi czas bohaterowie stronią od fizycznego połączenia, w powietrzu nieustannie wisi aura namiętności, która z czasem odnajduje spełnienie w ostrożnych zbliżeniach, pozbawionych wyuzdania, braku samokontroli czy działania wbrew z czyjąś wolą. Tutaj wszystko dzieje się powoli, z romantyczną wręcz troską o zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. W klimat takich scen naprawdę chce się wczuwać, bo po wielu dzikich perwersjach taka odmiana z pewnością się przyda. Czy jednak książka aby na pewno jest pozbawiona elementów erotyki wkraczającej na wyższe, nieco bardziej zaawansowanej poziomy? Czym zatem jest Quantum? Jako że książka to pierwszy tom trylogii, nie wszystko jest tutaj odkryte od razu. Autorka pozostawia więc z wieloma znakami zapytania i oczywiście w krytycznym momencie, który zmusza do sięgnięcia po kolejną część. A ja uczynię to z przyjemnością.

„Pragnienie” to erotyk, który początkowo musiał walczyć o moje względy. Miałam bowiem wrażenie, że „już gdzieś o tym czytałam”. A jednak klimat panujący w książce i rozwój wydarzeń tak mnie zaabsorbowały, że brnęłam w głąb fabuły z czystą ciekawością, rozkoszując się namiętnością, która w tym wypadku zdobyła moje serce. Autorka potrafi kreować wywołujące czerwień policzków opisy. Jest bardzo dobrze, a przecież o to chyba w każdej książce tego gatunku chodzi. Wielkie brawa za otwarte wrota dla kolejnych części, bo kończąc pierwszy tom mam wrażenie, że jeszcze sporo dobrego przed nami. I chociaż książka nie targa emocjami na prawo i lewo, nie niesie ogromnej głębi i wielu refleksji, nie tego przecież od erotyków oczekujemy. Myślę więc, że dla wielbicieli tegoż gatunku „Pragnienie” zawiera wszystko to, co może zadowolić. Są uzupełniający siebie wzajemnie, momentami romantyczni, ale i będący zagadką bohaterowie, pojawiają się wydarzenia zaskakujące, których rozwiązanie naprawdę chce się odkrywać i jest ta namiętna aura, która naprawdę uzależnia. Polecam wszystkim tym mającym ochotę na pikantny i romantyczny zarazem scenariusz, który chociaż oryginalnością całkowicie nie grzeszy, to jednak potrafi wprawić w osłupienie. Śmiem też twierdzić, że ta książka to jedna z lepszych należących do tego gatunku, ale Wy, jeżeli lubicie takie klimaty, powinniście przekonać się o tym sami.

moja ocena: 5/6
wydawnictwo: Amber
trylogia: Quantum (tom 1)
ilość stron: 303
data wydania: lipiec 2015

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber. 
 

7 komentarzy:

 1. Ona - skromna nauczycielka... To ja w czasie przeszłym, więc chętnie się z ksiązką zapoznam. A okładka...cudo!

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie moje klimaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją na liście do przeczytania! Teraz wiem, że warto :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie przeczytam
  zapraszam do mnie http://mylittlebookland.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię czasem przeczytać erotyk, ale ten wydaje mi się mało oryginalny. :|

  OdpowiedzUsuń
 6. Za typowe erotyki jeszcze się nie biorę, ale zapiszę sobie ten tytuł na za kilka lat. Może wtedy ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...