poniedziałek, 5 stycznia 2015

Książki z sentymentem - czyli Eminem i Skrzaty

Każdy z nas ma w swojej kolekcji szczególne perełki, które z jakiegoś tam powodu wpisały się w nasze serce. Pozostawiając już powieści, chciałam zaprezentować Wam dwie wyjątkowe dla mnie książki, które goszczą u mnie już dość długo, ale ginąc w tłoku nowości, jakoś pozwoliły o sobie zapomnieć. Kiedy znowu wzięłam je w swoje ręce pomyślałam, że wspomnę o nich na blogu.

Jedną z nich jest autobiografia Eminema, pt. "The Way I am". Ten wykonawca, kontrowersyjny, nie pozwalający sobie na obojętność, jest albo nienawidzony, albo też uwielbiany. Był taki czas w moim życiu, kiedy z podziwem słuchałam jego tekstów. Sięgnęłam więc po jego autobiografię, bo byłam ciekawa, cóż takiego ma o sobie do powiedzenia ten popularny artysta. Jak się okazało, ma i to wiele. Bo jego życie, pełne przeszkód i problemów, niejednokrotnie próbowało go wyniszczyć. Książka jest po angielsku i o ile dobrze mi się wydaje, nie ma jej w języku polskim, a szkoda.

Ciekawa jest już sama okładka, ponieważ po zdjęciu obwoluty widać napisy, które przedtem były niewidoczne.


Książka posiada bardzo ciekawą szatę graficzną. Liczne zdjęcia przypominają osobisty album Eminema.Są także skany kartek z zapisanymi słowami utworów. To właśnie między innymi dzięki nim możemy słuchać wiele piosenek tego artysty.


Pozostawiając już buntowniczy świat wykonawcy przenieśmy się do dziecięcej krainy marzeń. Bo kolejna książka to "Skrzaty", autorstwa Wila Huygen'a. Co tutaj znajdziemy? Wszystko. Od opisu wyglądu tych niezwykłych stworzonek, po przekrój ich domku, sposób odżywiania się, ich gry i zabawy oraz wiele, wiele innych ciekawostek. Książka jest niezwykle pięknie wydana. Posiada ogromną ilość cudnych ilustracji i ma ten swój niepowtarzalny, baśniowy klimat. Można cieszyć się nią dzięki wydawnictwu Bona.

Jak już wspomniałam, pominęłam powieści, bo biorąc je pod uwagę miałabym ogromny problem z wyborem. Jest ich bowiem cały ogroooom. A jakie są Wasze książkowe perełki? Macie takowe?5 komentarzy:

 1. Jako nastolatka uwielbiałam słuchać Eminema Co za wspomnienie ...Szkoda że nie ma książki w języku polskim

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka o skrzatach wydaje się całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nigdy tak obszernego tekstu o Eminemie, więc chętnie bym zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj z chęcią złapałabym jego życiorys gdyż właśnie nim żyję, zawszę gdy jest mi ciężko przypominam sobie jego cytaty. ''Ale nie daj sobie wmówić, że nie jesteś piękny''. Kocham, doceniam i szanuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...