piątek, 7 lutego 2020

"Kaci Hadesa. Tom 6. Nieujarzmiona przeszłość" - T. Cole.
Miłosny trójkąt i czyhający wróg.


Mroczna wersja prozy Tillie Cole dała się polskim czytelnikom poznać dość detalicznie, a wszystko wskazuje na to, że w temacie serii Kaci Hadesa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Sekta, gang, brudny świat i czysta miłość. Oj, to zdecydowanie nie jest cykl dla grzecznych dziewczynek. I jeśli ktoś przez chwilę zdążył pomyśleć, że kolejne jego części popadają już w powtarzające się schematy, mam dla Was zdecydowanie dobrą nowinę. „Nieujarzmiona przeszłość” wnosi spory powiew świeżości. Spokojnie, wciąż nie brakuje kontrowersji i nie brakuje uczuć. Tym razem jest jednak… nieco więcej głównych bohaterów. Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Sia zaszyła się na ranczu, uciekając przed mroczną przeszłością. Dość już wycierpiała, stąd na pewno ani myśli o angażowaniu się w jakiekolwiek relacje. Teraz jednak, zupełnie niespodziewanie, zło powraca. Mężczyzna, który tak dotkliwie ją krzywdził, ma ją na celowniku. Do gry wkracza Kyler, martwiący się o bezpieczeństwo siostry dowódca gangu. Kiedy proponuje jej schronienie i napotyka z oporem, zleca dwom zaufanym „braciom” jej pilnowanie.

Hush i Cowboy zawsze działają razem. Teraz stają przed wyzwaniem, które nieco dzieli ich zdanie. Pierwszy wie, że Sia zasługuje na lepsze życie, stąd postanawia traktować ją z dystansem. Drugi, zdecydowanie bardziej otwarty, stawia na luz. Oboje sporo przeszli. Oboje nie chcą przyznać się do tego, że siostra Kylera budzi w nich coś, czego dotąd nie znali. Czy w obliczu czyhającego zagrożenia będą w stanie stawić czoła wrogowi? Tylko jedność może ich ocalić. Tylko czy zdołają się na nią otworzyć?

TRÓJKĄT MIŁOSNY
Tego w serii jeszcze nie było. Trójkąt miłosny, i to nie byle jaki. Jedna dziewczyna i mężczyźni, którzy zawsze działają razem. Także przy okazji partnerek. Uf… W tej relacji nie ma miejsca na tajemnice. A przynajmniej nie w tej dotyczącej kontaktu fizycznego. Z sekretami przeszłości to już zupełnie inna bajka. Sia, w przeciwieństwie do swoich koleżanek cyklu Kaci Hadesa, nie jest cichą szarą myszką, która o cywilizacji i normalności nikłe ma pojęcie. Potrafi powiedzieć, co leży jej na sercu i zawalczyć o swoje. Mimo to, dręczą ją wspomnienia minionych lat. W końcu tkwiła w szponach toksycznego związku, u boku mężczyzny, który wyrządził jej wiele krzywd. Hush i Cowboy dostali nową szansę na życie właśnie dzięki Katom. Teraz mają okazję odwdzięczyć się przywódcy, strzegąc jego siostrę przed realnym i zbliżającym się wrogiem. Hush sporo przeszedł, między innymi dlatego ma dość niskie poczucie własnej wartości. Niezaprzeczalnie czuje coś do Sii, ale nie chce się do niej zbliżać, bo wie, że dziewczyna zasługuje na coś lepszego. Z kolei Cowboy jest jego przeciwieństwem. Dobrym aniołem stróżem, który stara się dźwignąć na własnych barkach krzywdy tej dwójki. Czy ich zakręcona relacja może mieć swój happy end? Czy można kochać dwóch mężczyzn naraz? Jak wielkie sekrety kryją ci ludzie? Co się stanie, kiedy takowe dojdą do głosu?


COŚ WIĘCEJ NIŻ SEKS
Autorka porusza dość kontrowersyjny temat, jakim jest miłość trójki osób. Nie ogranicza się zarówno jeśli chodzi o sferę mentalną, wsparcie, szczerość czy rozmowy jak i pod względem erotycznych scen. Bardzo obrazowe, szczegółowo rozpisane, pikantne, dość nietypowe. W końcu dwóch mężczyzn czule dogadza kobiecie, która jest zakochana w nich obu. Być może brzmi nieco szalenie, ale w mojej ocenie to na pewno jeden z mocniejszych tomów serii. Poza samą erotyką i romansem dzieje się oczywiście coś więcej. W końcu to Kaci Hadesa, a nie ciepłe kluchy z nudną monotonią zwyczajnej prozy życia. Jest więc temat prześladowania i maltretowania, fizyczne i psychiczne znęcanie się nad ludźmi, zaburzone poczucie własnej wartości, jest wątek iście kryminalny. Nie chcę zbyt dużo zdradzać, więc szepnę tylko, że dzieje się sporo.


DLA KOGO?
Mroczny świat, niecodzienna historia, niegrzeczne i rozpalające sceny oraz odważny trójkąt miłosny, w którym jednak chodzi o coś więcej aniżeli o sam seks. Zranione serca, trudna przeszłość, budowanie poczucia własnej wartości w oparciu o szczere uczucie, które jest w stanie pokonać dramaty przeszłości. Rany, te widoczne na ciele i te skrywane na sercu. Jednym słowem, jeśli szukacie historii o romansie wykraczającym poza to, co oklepane i czyste i nie boicie się naciągania granic moralności, polecam. To naprawdę dobrze napisana historia.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Kaci Hadesa (tom 6)
kategoria: dark romance
ilość stron: 333
data wydania: 21 stycznia 2020

Cykl Kaci Hadesa: "To nie ja,kochanie" // "Uleczę twe serce" // "Uleczone dusze" // „Odkupienie” // „Przebaczenie” 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

11 komentarzy:

 1. Przy pierwszych tomach jeszcze się orientowałam w tej serii i planowałam ją przeczytać. Teraz mój zapał do tej serii osłabł,ale dalej chcę sprawdzić choć jeden tom.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

   Usuń
 2. Temat rzeczywiście dość kontrowersyjny. To musi być ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile byłoby do nadrobienia tomów, chyba sobie daruję 😅

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie skuszę się przeczytać, ale dzięki za recenzję :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cała seria jest moim zdaniem bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się fajnie, lubię czytać książki o ‚niegrzecznych dziewczynkach’:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znamy twórczości autorki od tej bardziej łagodnej strony, więc teraz chętnie poznam jej zupełnie inną odsłonę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy nie za dużo tego wszystkiego w jednej książce. Tak czy siak musiałabym zacząć od pierwszego tomu, bo nie lubię czytać serii książek od środka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam dziś szczescie do recenzji ksiazek tej autorki☺️

  OdpowiedzUsuń
 10. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...