sobota, 22 lutego 2020

"Phenomenal X" - Michelle A. Valentine.
Gwiazda wrestlingu i dziewczyna, która go nie zna...


Nigdy nie wiesz kiedy może nadejść ten dzień, w którym okaże się, że całe Twoje życie stanie do góry nogami. Jedno jest pewne, czasami warto otworzyć się na ryzyko, by to, co zabierało nam wolność mogło odejść w niepamięć. A bywa tak, że największe zaskoczenie i zmiany płyną ze strony ludzi, którzy na pozór z naszym światem tak niewiele mają wspólnego. Wszak nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Zwłaszcza jeśli chodzi o miłość. Gotowi na nowe wyzwania? Ciekawi historii spisanej ręką Michelle A. Valentine? Przed Wami boski „Phenomenal X”! Kim jest ukrywający się pod tytułowym pseudonimem bohater? I jak wielkie pole rażenia może wywołać jego obecność? Zapraszam na recenzję kolejnej niegrzecznej książki.

ZARYS FABUŁY
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w przypadku tego lotu już gorzej być nie może. Anna Cortez, w poszukiwaniu nowego startu w Detroit, zajmuje środkowe miejsce pomiędzy obcymi ludźmi i zostaje ochlapana substancją, po której zostają plamy. No cóż. Mało udany początek. Nie licząc tego, że wyciąga w jej kierunku pomocną dłoń tajemniczy mężczyzna, od którego każdy na pokładzie pragnie dostać autograf. Każdy, oprócz nieznającej go Anny. Phenomenal X to rozchwytywana gwiazda wrestlingu, facet, dla którego żadną nowością nie są szalejące za nim dziewczyny. Ale dla którego zupełnie nieświadoma jego osoby Anny stanowi pewne wyzwanie, zwłaszcza, kiedy odrzuca jego wyjątkową propozycję. Pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów, ale kiedy pewnego wieczoru przychodzi im dzielić ze sobą hotelowy pokój uświadamiają sobie, że łączy ich coś więcej niż przypadkowa znajomość i praca. Coś, czemu nie będą w stanie się oprzeć.


Z DWÓCH RÓŻNYCH ŚWIATÓW
Główni bohaterowie powieści, jak i narratorzy mający możliwość naprzemiennego przejmowania „pałeczki” wypowiedzi to ludzie pochodzący z zupełnie różnych środowisk. Stąd prowokujący do powstania tak intrygujących sytuacji. Anna była wychowywana w skrajnie religijnej rodzinie, w której ojciec zaplanował dla niej szkołę, odbierał jej możliwość decydowania o sobie i wytypował także przyszłego kandydata na męża. Żyjąca pod pręgierzem wiecznych zasad Anna postanawia zerwać z tym całym szaleństwem, decydując się na odważny krok. Pozna świat od zupełnie innej strony, pod dachem cioci i szalonej kuzynki. Xavier z kolei, to gwiazda wrestlingu, mężczyzna, który może wszystko. Wśród facetów budzący respekt, wśród kobiet, pożądanie. Bad boy. Z sekretem przeszłości dającym o sobie znać nie tylko w snach. Czy ta dwójka może zbudować coś, co ma szansę przetrwać?

WALKA NA RINGU, WALKA ZE SOBĄ
Zaczyna się od błahej, ale naznaczonej dużą dawką pikanterii propozycji. Xavier bywa bezpośredni, w końcu na co dzień ludzie tańczą tak, jak im zagra. Historia przypomina szaloną przygodę, w której nie brakuje jednak sprzeciwu, zawahań i przypadków, po to, by w końcu przemienić się we wzajemne odkrywanie swojego prawdziwego „ja”, a w tym nie brakuje sekretów i cichego wołania o pomoc. Są namiętności, seks, zazdrość, nieczyste zagrania humor i zabawne dialogi, jest jednak także wielka próba ratunku, w końcu prawdziwa miłość nie opiera się wyłącznie na kontakcie fizycznym. Nie wszystko jest takie proste, jakby się mogło wydawać, bo kiedy w grę wchodzą spychane na dno mroki teraźniejszości i nieumiejętność przerobienia własnych traum, może zdarzyć się wszystko. No i się zdarza. Akcja powieści kończy się w takim momencie, że trudno o zachowanie spokoju. Jeśli ktoś choć trochę zżyje się z bohaterami, będzie miał problem.


WRESTLING, CZYLI TŁO
W tle kulisy wielkiego show, jakim jest wrestling. Przygotowania, obawy, rozszalały tłum żądny wrażeń i sama walka. Niebezpieczna i nieprzewidywalna. Barwne opisy budują wiarygodny klimat, który jednak nie przytłacza nadmierną ilością opisów. Wszystko ma swoje odpowiednie proporcje.

PODSUMOWANIE 
Historia o skrajnościach, które rozpoczęły wspólny taniec na jednej powierzchni. Bad boy i skromna dziewczyna, gwiazda sportu i wychowywana w konserwatywnej rodzinie asystentka. Zabawna, namiętna, wciągająca powieść, w której z czasem zaczynają wypływać na wierzch prawdziwe dramaty. Jest więc dawka niepokoju, zdenerwowania, tajemnicy. W końcu jest frustracja wywołana urwanym zakończeniem. To może nie jest książka z głębokim przekazem, ale daleko jej do infantylnej fabuły. Polecam fankom niegrzecznych romansów. Tylko pamiętajcie. Niecierpliwe wyczekiwanie kontynuacji, gwarantowane.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Hard Knocks #1
kategoria: romans
ilość stron: 284
data wydania: 19 lutego 2020

Przeczytaj pierwszy rozdział: KLIK

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

19 komentarzy:

 1. Początkowo myślałam, że to kolejna klasyczna historia o ludziach z dwóch różnych światów, ale czuję tutaj sporą nutkę zainteresowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bad boy i skromna dziewczyna to często powtarzalny schemat, ale ja go lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby typowa powieść o miłości, a z ciekawym tłem wrestlingu. Może dałabym się skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie też po lekturze czekam już na ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka nie dla mnie, więc raczej podziękuję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba podziękuję, skoro brak tu głębszego przekazu. Dla mnie to jednak ważny element romansu, jeśli mam go w ogóle ruszać 😉
  Pozdrawiam
  subjektiv-buch.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jestem fanka niegrzecznych romansów ☺️

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowałaś mnie :) Jednak ja aktualnie mam ochotę na którąś z Twoich książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale miło :) Głupio mi polecać samej siebie, ale jeśli już - to polecam ostatnią "Tam, gdzie diabeł" oraz "Rabih". Debiut, jak to debiut, jest nieco nawiny.

   Usuń
 9. Chętnie zapoznam się z tą lekturą, bo sądzę,
  że może mi się bardzo spodobać :D Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Estupenda información! Que tengas feliz día! 🧡🧡🧡

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś mi się zdaję, że jest to historia dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bad boy i skromna dziewczyna... Nie przepadam za tego typu historiami więc chyba jednak odpuszczam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie miałam przyjemności czytać tej książki. Będę mieć na uwadze. :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej u mnie na półce mało takich książek, ale nie mówię nie, całkiem możliwe, że po nią kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Och niestety nie, nie znoszę książek o bad boyach.

  OdpowiedzUsuń
 16. Od czasu do czasu mogę cos o bad boyach poczytać- choć wrestling to kompletnie nie moje klimaty :-D

  OdpowiedzUsuń
 17. Fabuła dość ograna, ale jeśli dobrze napisana, to może warto zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...