sobota, 3 października 2020

"Zły czas" - K.N. Haner.
Porzucona Królowa Koki na tropie zemsty.

W natłoku powieści mafijnych można zauważyć wiele powielonych fabuł, gdyż ciężko wypełnić istniejące luki czymś oryginalnym i zaskakującym. A jednak są tacy autorzy, którzy potrafią tego dokonać i jednym z nich niewątpliwie pozostaje K.N. Haner- nie bez przyczyny nazywana królową dramatów. Tym razem biorę na tapet drugą część serii Niebezpieczni mężczyźni, która miała swoją premierę w końcówce września. Czy aby tylko faceci w tej powieści budują wokół siebie aurę mroku? Zdaje się, że na horyzoncie właśnie pojawia się i pewna kobieta. Osoba, w żyłach której płynie krew żądna zemsty. Cóż takiego oferuje czytelnikowi „Zły czas”? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY

Porzucona jak śmieć, z przeszłością zawiłą bardziej niż labirynt, Blaire nie pamięta co rozegrało się w kilkunastu ostatnich godzinach jej życia. A może i pamiętać po prostu nie chce. Powrót do psychicznej i fizycznej równowagi zdaje się jednak trudny, a już na pewno w momencie, kiedy dziewczyna dowiaduje się o śmierci osoby mającej na jej przeszłość ogromny wpływ. Przejmując imperium ojca, Blaire staje się Królową Koki, której nagle na barki spada ciężar nowych, skrajnie trudnych obowiązków. To jednak nie jedyny problem kobiety. Wciąż pozostaje także Phix. Jej mąż. Jej wróg. I jej kochanek. Nastał czas porachunków, spośród których nie wszyscy wyjdą żywi.

KRÓLOWA KOKI

Główna bohaterka powieści nie jest szarą myszką wyjętą z beztroskiego, niemającego nic wspólnego ze światem mafii środowiska. To córka wielkiego potentata, człowieka, którego nielegalna działalność wykracza poza skalę i który dyktował jej surowe warunki teraz pozwalając przejąć pałeczkę dowodzenia. Choć Blair wolałaby żyć normalnie i czasami stara się o zachowanie pozorów, jej skrzywdzona psychika daje o sobie znać. Bywa niezrównoważona, stąd też niespójne emocje nie pozwalają jej obrać jednego, konkretnego kierunku. Dziewczyna kocha i nienawidzi zarazem. Pragnie namiętności i zemsty – a wszystko to w odniesieniu do jednego człowieka. Musi pamiętać, że w środowisku mafii trzeba zachować czujność i nie można do końca ufać nikomu. Czy się jej to uda?

NIEBEZPIECZNI MĘŻCZYŹNI

Nieodłącznym towarzyszem Blair jest Liam, z którym łączą ją zawodowe i przyjacielskie relacje. To on jej pomaga w momencie kryzysu i to on się nią opiekuje, kiedy wymaga tego jej stan. W znacznie bardziej mrocznym świetle zostają postawieni ci, którzy w jakiś sposób dotarli do serca Blair. Jest David, w znaczącej części tej książki pozostający tylko biernym dodatkiem (a jednak na koniec rozgrywa się istotna scena z jego udziałem) i jest Phix, o którym można byłoby pisać godzinami. Z jednej strony zabójca bez skrupułów, szalony i sprawiający wrażenie nieobliczalnego. Człowiek, z którym nie warto zadzierać. Z drugiej kochanek, który gdzieś pod bardzo grubą warstwą pozorów skrywa coś więcej. Jedno mogę Wam zagwarantować. Z taką ekipą akcja powieści nie może stać się przewidywalna. Na tej arenie książkowej może zdarzyć się wszystko, a K.N. Haner wykorzystała pole manewru i otworzyła sobie bramy do ciekawie zapowiadającego się, kolejnego tomu.

MAFIA, NAMIĘTNOŚĆ, ZEMSTA

Przez długi czas historia toczy się wokół mafijnych spraw i porachunków. Są odkrywane tajemnice rodzinnego biznesu, powolne wdrażanie się w nowe obowiązki i powrót do świata żywych. Jest policyjne śledztwo i są wspomnienia. Potem przychodzi moment pikanterii, bo w książkach autorki namiętności zabraknąć przecież nie może. I jak na prozę K.N Haner przystało, nie jest grzecznie. Wątek uczuciowy przybiera kontrowersyjny wydźwięk. Wręcz toksyczny, bo jakże inaczej nazwać seks, w którym brutalność łączy się z czułością, a pragnienia z nienawiścią. Są zwroty akcji, jest śmierć, zdrada, odkrycie brutalnej prawdy, jest i wspomniany już przed momentem finał, który zwiastuje emocjonującą kontynuację. A ja jestem jej ogromnie ciekawa.

PODSUMOWANIE

Autorka nie zawiodła, wykorzystując potencjał pomysłu do cna. Powieści mafijne mają swój mroczny wydźwięk i wiadomo, że niekoniecznie odnoszą się do codziennego życia przeciętnych ludzi, toteż ciężko nieraz identyfikować się z wyborami dokonywanymi przez bohaterów. Jest nieprzewidywalnie, są zwroty akcji, niejednoznaczne postaci, które potrafią zaskoczyć. Dynamiczne tempo akcji, dobry zarys tła wychodzącego z cienia i biorącego czynny udział w fabule. Stąd chętnie sięgnę po kontynuację, a fanom podobnych klimatów sugeruję zarówno poprzedni, jak i ten tom.  

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Niebezpieczni mężczyźni (tom 2)
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 243
data wydania: 30 września 2020

Recenzja: Złe miejsce 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

6 komentarzy:

 1. Zastanowię się nad przeczytaniem :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już wiesz podobała mi się ta książka.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Już fabuła mnie zaciekawiła. Twoja opinia utwierdza mnie w tym, żeby poszukać tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że w drugim tomie jest tak dynamicznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poznawanie twórczości tej autorki jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę w końcu sięgnąć po jakiś romans mafijny, bo czytam już kolejną interesującą recenzję tego gatunku ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...