niedziela, 31 maja 2020

"Złączeni pokusą" - Cora Reilly.
Ojciec despota, zakazana miłość i ślub z przymusu.


Szeregi mafii, choć niebezpieczne i mogące siać spustoszenie, muszą działać wedle wytyczonych wcześniej zasad. I choć zdaje się, że jej członkowie mogą pozwolić sobie na wszystko, spętani sidłami odgórnych przykazów tak naprawdę często okazują się niewolnikami podziałów i oczekiwań. Co, kiedy postanowią się im sprzeciwić? Nadszedł czas na czwarty tom serii, która w mojej ocenie zyskuje absolutnie niepodważalne miano najlepszego mafijnego cyklu. „Złączeni pokusą” Cory Reilly to podróż ścieżkami nienawiści, przykazów, grozy, ale także rosnącej namiętności. Jaką przygodę przygotowała dla swoich fanów autorka tym razem? Złaknione pikantnych historii o niebezpiecznych mężczyznach czytelniczki zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

ZARYS FABUŁY
Lilianna od zawsze podkochiwała się w przystojnym i starszym od niej Romero, ale stanowiła dla niego wyłącznie dobrą znajomą, którą ze względu na wyczuwalne zapędy miłosne starał się trzymać na dystans. Czas jednak płynie i choć niektóre sprawy pozostają takie same, inne zupełnie się zmieniają. Jak wygląd i wiek Lily, która każdego dnia mierzy się z surowym obliczem ojca, tym groźniejszym, kiedy postanowiła sprzeciwić mu się jedna z córek. Czara goryczy przelewa się, kiedy mężczyzna obwieszcza Liliannie, że musi wyjść za mąż za o wiele starszego do siebie człowieka. Skrycie zakochana w Romero, który dotąd skutecznie ją odrzucał, nie ma wyjścia. Musi pogodzić się ze swoim okrutnym losem. Wtedy do gry wkracza ten, który hamował swoje zapędy. Romero jest gotów wzniecić wojnę pomiędzy nowojorskim i chicagowskim gangiem, by ocalić dziewczynę, która jako jedyna budzi w jego sercu żar.


SOBIE ZAKAZANI
Główni bohaterowie powieści to ludzie wyjęci z szeregów mafii, co nierozerwalnie wiąże się z ograniczoną przez zasady własną wolą i życiem pod dyktando zasad. Lily to osiemnastoletnia córka tyrana, która właśnie utraciła matkę, zostając poddana wyłącznie woli ojca. Rodzica, który wyładowuje na niej swoją frustrację i który planuje dla niej przyszłość u boku starego męża. Piękna, od zawsze zakochana w innym człowieku, z natury wydaje się być buntowniczką, która krok po kroku stara się osiągać obrany cel. Teraz się poddaje. Z kolei Romero to ten dojrzalszy bohater, świadom powierzonej mu funkcji i konsekwencji, które mógłby ponieść za złamanie zasad. Męski, mroczny, honorowy i zdystansowany. A jednak w jego bezlitosnym dla wroga wnętrzu zdaje się kryć wrażliwość i ludzkie pragnienia. Czy pozwoli im dojść do głosu, kiedy nadejdzie moment próby?

MIŁOŚĆ ODRZUCONA I MOMENT PRÓBY
Na pierwszym planie tej książki przewija się motyw zakazanej miłości, która swoje ziarno na dość niepewnym gruncie zasiała już dosyć dawno. Kiełkujące i rozkwitające powoli, tłamszone przez czynniki zewnętrzne, pokonuje kolejne etapy z oporem, przynosząc czytelnikowi czystą przyjemność ich odkrywania. Zakazane gesty, ukradkowe spojrzenia, buzująca namiętność. I wreszcie moment, który może zniszczyć wszystko. Historia miłosna jest jak najbardziej smaczna. Potrafi rozpalić, ale nie oburzyć. Zachowana równowaga pomiędzy fizycznością, a sferą psychiczną pozwoliła na zachowanie pewnych granic. Kibicowałam więc tej parze z zapartym tchem. Autorka zadbała jednak o to, by w książce przewinęły się także inne kwestie. Jest choroba matki, wizerunek surowego ojca i jego władcze zapędy. W końcu jest typowo mafijne tło, inni członkowie, którzy aktywnie uczestniczą na drugim planie, krwawe porachunki i konflikt przeciwnych drużyn.


OSOBISTE WRAŻENIA
Były iskry, był klimat i choć ostatecznie wszystko dało się przewidzieć, książka kupiła moje serce. Bohaterowie okazali się strzałem w dziesiątkę, być może ze względu na to, że nie popadali w żadne skrajności, a utrzymywali poziom mojego podekscytowania i przyjemnego oczekiwania aż do samego końca. Według mnie jedna z lepszych części serii, dlatego też z pełnym przekonaniem polecam. I choć warto zacząć odkrywanie serii od początku, jako że w tle czwórki przewijają się postaci i motywy z poprzednich tomów, możliwe jest zapoznanie się z tym tytułem jako z samodzielnie funkcjonującą historią. Niezależnie w której z tych konfiguracji zdecydujecie się z nią spotkać, warto. 

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 4)
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 275
data wydania: 27 maja 2020

Pierwszy rozdział: KLIK.


Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles: 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

8 komentarzy:

 1. Mam zamiar przeczytać pierwszą cześć ale nie wiem jak będzie z następnymi :D

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przewidywalność nie przeszkadza. Być może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki z wątkiem zakazanej miłości, myślę że spodobałaby mi się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak seria nie jest mi znana, ale być może kiedyś po nią sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. To zdecydowanie moja ulubiona mafijna seria :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach, ta seria chodzi za mną i chodzi. Lubię postacie wyjęte prosto z szeregów mafii, takie konkretne, bezkompromisowe! Temat zakazanej miłości jest dla mnie zawsze intrygujący. W zasadzie wszystko, co jest zakazane, haha. Skoro kupiła Twoje serduszko, biorę i się nie zastanawiam! Tylko zacznę, oczywiście, od pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że chyba się skuszę na przeczytanie :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się chyba nie uwolnię od tej serii póki jej nie przeczytam,a nawet nie znam pierwszego tomu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...