czwartek, 31 października 2019

"Dirty" - Belle Aurora.
Wyczekiwana kontynuacja i... zaskoczenie.


Pokazała słodkie oblicze swojej prozy, pokazała i pazurki. Belle Aurora narobiła sporo szumu kończąc podszytą mafijnym tłem powieść „Raw” w taki sposób, że aż zawrzało od niecierpliwości czytelniczek. Wreszcie nadszedł ten wyczekiwany moment premiery kontynuacji, która… dla mnie okazała się ogromnym zaskoczeniem. A to z kilku względów, o których chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć. Lubicie mroczne opowieści, w których namiętność przeplata się z niebezpieczeństwem i w których bohaterowie balansują na granicy ryzyka? Jeśli nie obawiacie się wejścia w świat historii, która mogłaby zostać oznaczona etykietką dark romance, zapraszam na kilka słów recenzji. Może „Dirty” okaże się być tym, czego szukacie.

ZARYS FABUŁY
Życie Alejandry Gambino od samych narodzin zostało naznaczone piętnem mroku mafii. Córka z szanowanego rodu Castillo nie miała wyboru dotyczącego swojej przyszłości. Została przeznaczona na żonę Dino Gambino i choć w oczach wielu została mafijną księżniczką, nikt nie ma pojęcia, że jest księżniczką uwięzioną w przysłowiowej wieży. Ubezwłasnowolnioną, dręczoną i zniewoloną.

Na wskutek nieprzewidywalnych zdarzeń w życie Alejandry wkracza niebieskooki Julius. Ona wyjawia mu pewną prawdę, on daje jej potrzebny ratunek. Ale w świecie mafii zasady lubią być naginane. Alejandra pokazuje, że lubi się sprzeciwiać i ucieka, tym samym ściągając na siebie gniew dwóch wrogów.

Poszukiwana księżniczka mafii może być cennym łupem czy jednak dla niej samej życie ma jakiś sens, kiedy przeszła przez piekło? Kto dorwie ją pierwszy? Czy Julius będzie chciał ją zniszczyć? A może wprost przeciwnie…?


NOWA PARA
Nie byłam jedną napaloną na kontynuację czytelniczką serii „Raw Family”, która z takim żarem i zapałem sięgnęła po „Dirty”. Łaknęłam odpowiedzi na postawione w pierwszym tomie, dręczące mnie pytania i liczyłam na soczyste szczegóły. Tymczasem… autorka pokiwała mi przed twarzą palcem i „powiedziała” – nie tak szybko. Druga część to historia innej pary! Sprytny zabieg z tym przeciągnięciem wilczego apetytu aż do trzeciego tomu, którego już wypatruję. W „Dirty” przewija się oczywiście postać Twitcha i Alexy, by podtrzymać ciekawość i choć na tej linii również pojawiły się intrygujące zdarzenia oraz zwroty akcji, nie otrzymałam pełnego obrazu sytuacji. Wciąż jest na co czekać. A niech Cię Belle  - jesteś w tym dobra.

ŚWIAT MAFII I ONI
Autorka zabiera czytelnika w głąb mafijnej rzeczywistości, w której prym wiodą układy i przystawiona do skroni lufa. Mroczny świat, od którego nie da się uciec i w którym na każdym rogu może czaić się śmierć. Księżniczką takiego świata jest właśnie Alejandra. Nieszczęśliwą, choć początkowo nic nie wskazywało na to, że czekać będzie na nią tak okrutny los. Brnące w coraz bardziej wypaczone sytuacje małżeństwo kobiety, w którym warunki dyktuje szalony i niebezpieczny mąż, staje się dla niej więzieniem. Nic więc dziwnego, że w chwili kryzysu kobieta wydaje go przed wrogiem. Daje sobie pomóc, a potem ucieka. Wciąż przecież płynie w niej „książęca” krew odważnej i zdeterminowanej osoby, która napędzana beznadziejną przeszłością nie boi się śmierci. Przecież przeżyła już o wiele gorsze rzeczy. Złożoną osobowością okazuje się być także i Julius. Niebieskooki przystojniak, znajomy Twitcha i Ling, która również ma okazję w tym tomie zaznaczyć swoją obecność. Niebezpieczny i łagodny, mroczny i niesamowity, stanie przed wieloma dylematami. Dla każdego z nich przyszłość szykuje wiele niespodzianek. Mniej czy bardziej przyjemnych. Z przewagą tych pierwszych.


PODSUMOWANIE
Złożona i absorbująca historia. Namiętna, mroczna, nieprzewidywalna, niebezpieczna. Ciekawa mieszanka, w trakcie której nie brakuje zwrotów akcji i zakończenia zachęcającego do sięgnięcia po więcej. Uświadamiająca, że należy być uważnym w rozdzielaniu swojego zaufania. W zestawieniu dwóch wspomnianych oblicz prozy pani Aurora zdecydowanie wolę właśnie to. Was zatem, jeśli lubujecie się w klimatach dark romance, zachęcam do sięgnięcia po pierwszy i drugi tom serii „Raw Family”.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Raw Family (tom 2)
kategoria: dark romance
ilość stron: 429
data wydania: 30 października 2019


Recenzja: RAW

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

12 komentarzy:

 1. Świetna seria. Czekam z niecierpliwością na finał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy był świetny,p o drugi niebawem sięgnę, ale już teraz się cieszę, że polecasz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część mi się nie podobała, więc mało prawdopodobne, że przeczytam tą książkę. Niby dwie godziny czytania to nie dużo ale wolę zdecydowanie spędzić je z inną książką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ciekawe książki nam tu prezentujesz, że za chwilę człowiek nie będzie miał czasu na nic innego jak tylko na czytanie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dalej nie przeczytałam pierwszego tomu i w najbliższym czasie nie zapowiada się, żeby miała sięgnąć po tą serię, ale zawsze miło czyta się ciekawe i pozytywne recenzje.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś po nia sięgnę ale to nie do końca mój klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjna recenzja..
  Swoją drogą uwielbiam takie historie.
  Katarzyna Bonda ♥️ przeciągnęła mnie w stronę mroku.
  Myślę że warto poznać kolejną autorkę

  OdpowiedzUsuń
 8. Obawiam się, że to nie jest mój klimat :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Obawiam się dark romance, więc nie sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy tom jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...