wtorek, 15 października 2019

"Córka Królowej Oceanu" - Tricia Levenseller.
Strzeż się wrogów, ale uważaj też na bliskich...


Ahoj, piraci. Uwaga, dziewczyna na pokładzie! I to nie byle jaka. Ważna. Taka, która da popalić i udowodni, jak potężna może być moc tkwiąca w kobiecej ambicji. „Córka króla piratów” otworzyła dylogię przygodową rozegraną pośród morskich głębin. Tricia Levenseller zaprosiła czytelnika na prawdziwą przygodę, taką ze skarbami, mapami, niebezpieczeństwem i miłością. Przeczytałam ją bez trudu wczuwając się w klimat pirackiego środowiska, toteż bez zawahania sięgnęłam po kontynuację ukrytą pod tytułem „Córka królowej oceanu”. Czy okazała się równie absorbująca?

ZARYS FABUŁY
Role się zmieniły. Alosa osiągnęła swój cel wypełniając misję z podwójnym sukcesem. Ma mapę, na której tak bardzo jej zależało i ma też pod sobą piratów, na czele z wrogim Vordanem, któremu – kiedy tylko zapragnie - przykłada do gardła ostrze. Jednym słowem, dziewczyna zdobyła władzę. I tylko oficer Riden nie daje jej spokoju. Co tu dużo mówić. Alosa ma do tego przystojniaka wyraźną słabość.

Kiedy jednak wszystko zaczyna układać się po jej myśli, Alosa poznaje sekret, który zmienia wszystko. Tajemnicę, która wywoła prawdziwą lawinę wątpliwości. Kto tak naprawdę jej wrogiem, a kto przyjacielem? Rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Wyścig z królem piratów prowadzący do skarbu, drogą pełną niebezpieczeństwa. Jaki okaże się jego finał?


PO PRZECIWNYCH STRONACH? A MOŻE JEDNAK RAZEM…
Główna bohaterka powieści, młodziutka, ale zadziorna i bardzo odważna Alosa jest przekonana, że osiągnęła swój cel. Ma na wyciągnięcie ręki swojego wroga, którego w każdej chwili może po prostu zabić. Dziewczyna rządzi. Do czasu. Okazuje się bowiem, że nie wszystko wiedziała, bo tuż za jej plecami czaił się pewien niechlubny sekret. Bohaterka nie jest zatem baśniowym cyborgiem, miewa chwile zawahania i momentami nie wie już komu powinna ufać. Owszem, niektóre z jej zachowań mogą okazać się nieco irytujące, ale w końcu w grę wchodzi niecodzienna sytuacja. Nieidealny, ale wciąż mający w sobie wiele uroku jest sam Riden. Pojawiają się jego chwiejne nastroje, pojawia się także… szczere wyznanie, dzięki któremu otwiera się przed bohaterką rozczulając czytelnika. Ewoluuje zatem relacja, którą oboje tworzą i można mówić tutaj o jej dojrzewaniu. Nie warto jednak sięgać po tę książkę kierując się wyłącznie wątkiem miłosnym. Jest on elementem całej złożonej fabuły, którą buduje na pewno więcej elementów.

MORSKA PRZYGODA
W historii czuć ducha wielkiej przygody. Tworzy ją sam klimat. Poszukiwana mapa, syreni śpiew, oceaniczne głębiny. Niebezpieczne węgorze, morska bitwa, podniesione żagle. W końcu ukryty skarb i wielka konfrontacja z nieznanym. Akcja posiada zwroty, dzięki którym całość nabiera zupełnie nowego kierunku. Jest oszałamiające pragnienie władzy, które może prowadzić do katastrofy, zawiedzione zaufanie i żal. Jako że nie jestem fanką rozległych opisów walk czy środowiska fantasy i raczej stawiam na akcenty romantyczności, dla mnie wszystkiego było tutaj wystarczająco. Na tyle, bym wczuła się w panujący w historii klimat i dobrze się bawiła.


PODSUMOWANIE
Kontynuacja na miarę pierwszej części. Z pobudzającym wyobraźnię klimatem przygody, zwrotami akcji i dobrym zakończeniem. Raczej dla młodzieży niż dla dojrzałego czytelnika, bez wielkiego przekazu czy głębi emocji, ale na miarę odprężającego przerywnika przypominającego o latach dzieciństwa – z dodatkiem rozpalającego uczucia – polecam.


wydawnictwo: Filia
kategoria: powieść przygodowa/fantasy/New Adult
ilość stron: 331
data wydania: 2 października 2019


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Filia.

13 komentarzy:

 1. Lubię książki pełne przygód.😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Już przy pierwszym tomie spodobało mi się, że bohaterką jest tu kobieta-pirat, to takie nietypowe :). Nie jestem jednak fanką książek z szeroko pojętej fantastyki, zwłaszcza tej młodzieżowej, więc nie kusi mnie, żeby poznać oba tomy. Niemniej, super, że takie powieści powstają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zaintrygowana duchem wielkiej przygody. To musi być interesująca książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.facebook.com/groups/3799322803509060/?ref=share
   Grupka na fb jak by ktoś chciał

   Usuń
 4. Ostatnio czytałam książkę "Pieśń syreny" w której to znalazłam też: syreni śpiew i piratów. Tym chętniej przeczytam i tę powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam jeszcze okazji czytać pierwszej części.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj zdecydowanie tym razem nie mój klimat :-)
  Cieplutko pozdrawiam
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 7. Powrót do metanoi dzieciństwa jest jak najbardziej warty uwagi, zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią sięgnę po tę książkę, ale najpierw nadrobię poprzednią część. Jestem ciekawa tego klimatu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.facebook.com/groups/3799322803509060/?ref=share
   Grupka na fb jak by ktoś chciał

   Usuń
 9. https://www.facebook.com/groups/3799322803509060/?ref=share
  Grupka na fb jak by ktoś chciał

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...