wtorek, 11 lipca 2017

Wydanie specjalne „Książki. Magazyn do czytania”. Perez-Reverte i Isabel Allende obnażają się z tajemnic.


O turystach oczarowanych Islandią, zakochanej w górach Wandzie Rutkiewicz, kanibalizmie czy zamiłowaniu Artura Pereza-Reverta do zakazanych ksiąg możecie przeczytać w numerze specjalnym „Książki. Magazyn do czytania”. Zestawienia, wywiady, nowości i bestsellery. Dziś także o literaturze, ale od nieco innej strony. Zapraszam do zapoznania się z krótką recenzją magazynu, który 14 czerwca obchodził swoje szóste urodziny.

Pomniejszony format wydania, w sam raz do zabrania w letnią, wakacyjną podróż. Sto stron pełnych interesujących informacji dla pasjonatów książek i kultury. Słynni autorzy, kontrowersyjne tematy, przegląd różnogatunkowej literatury. Wszystko w cenie 9,90 zł.

Kontrrewolucja w sypialni, Jak smakuje człowiek?, …i o czym myślą ptaki?  W tym numerze poznacie dzieje seksedukacji , prześledzicie ranking literackich scen erotycznych, dowiedzie się jakie intymne więzi łączą Isabel Allende z Polską. Mało? Zaczytacie się w nowej wersji „Hamleta” i zyskacie kalendarium najważniejszych, wakacyjnych książkowych wydarzeń. To jednak tylko garść treści, którą solidnie opracowali redaktorzy magazynu.

Autorami letniego numeru są:
- Stanisław Łubieński. Pisarz. Jego ostatnia książka to „Dwanaście srok za ogon” (2016). W tym roku został za nią nominowany do nagród Nike i Gdynia.
- Weronika Murek. Pisarka. Jej debiutancki zbiór opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (2015) znalazł się w finale Nike i otrzymał Nagrodę im. Gombrowicza.
- Wojciech Nowicki. Pisarz, krytyk kulinarny. Za książkę „Salki” (2013) otrzymał nagrodę Gdynia. Jego ostatnia książka to „Odbicie” (2015).
- Joanna Olech. Autorka i ilustratorka kilkudziesięciu książek dla dzieci.
- Wojciech Orliński. Publicysta „Wyborczej”. Na początku sierpnia ukaże się napisana przez niego biografia „Lem. Życie nie z tej ziemi”.
- Janusz Rudnicki. Pisarz, felietonista „Wyborczej”. Niedawno ukazała się jego książka „Życiorysta dwa”, zbiór tekstów publikowanych głównie w „Książkach”.
- Marcin Sendecki. Poeta i krytyk literacki, laureat nagrody Silesius i tegorocznej Nagrody im. Szymborskiej za książkę poetycką „W”.
- Katarzyna Surmiak-Domańska. Reporterka „Wyborczej”. Jej książka „Mokradełko” znalazła się w finale Nike. Jej ostatnia publikacja to „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość” (2015).
- Joanna Szczęsna. Pisarka i reporterka. Opublikowała m.in. biografię Wisławy Szymborskiej „Pamiątkowe rupiecie” (2012) napisaną wspólnie z Anną Bikont.
- Piotr Tarczyński. Amerykanista, tłumacz, przełożył m.in. „Wszystkich ludzi prezydenta” Boba Woodwarda i Carla Bernsteina. Współautor kryminałów „Tajemnica domu Helclów” (2015) i „Rozdarta zasłona” (2016).

Zobaczcie więcej klikając w LINK.


2 komentarze:

  1. No niestety nic z zaproponowanych tematów mnie nie interesuje więc to nie dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przyznam Ci, że prawie nigdy nie sięgam po magazyny. Wolę książki:) Zdecydowanie. Ale miałam okazję przejrzeć ten i jestem całkiem dobry. Jeżeli ktoś lubi taką formę przekazu, nie będzie się nudzić.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...