środa, 26 stycznia 2022

"Nieprzyzwoite przyjemnostki" - Meghan March.
Kariera czy miłość? Oto jest pytanie.

Wielbicielkom książkowych romansów nie trzeba chyba przedstawiać nazwiska Meghan March. Autorka mocno nacechowanych namiętnością historii wyszła naprzeciw czytelnikom z wieloma propozycjami, w tym z seriami, w których możemy zaczytywać się o losach swoich lubionych bohaterów nieco dłużej. Pióro autorki polubiłam za jego lekkość. Za to, że przynosi odprężenie, udowadnia siłę miłości, a zarazem kreśli mocne, żeńskie postaci. Jakiś czas temu miałam okazję poznać pierwszy tom cyklu Kasa i perwersje i muszę przyznać, że choć nie byłam wybitnie rozczarowana, nie należał on do najbardziej udanych książek autorki. Uznałam go za przeciętny romans, który nawet i wciąga, ale nie angażuje emocjonalnie. Byłam bardzo ciekawa w jakim kierunku poszła niniejsza historia, dlatego też dzięki uprzejmości wydawnictwa Editio Red sięgnęłam po „Nieprzyzwoite przyjemnostki”.

ZARYS FABUŁY

Życie Holly Wix zmieniło się w momencie, kiedy zdecydowała się na kontrakt. Udawanie partnerki popularnego milionera i zyskanie sławy skończyło się ślubem. Czy o to właśnie jej chodziło? Jak się okazuje, marzenia nie zawsze podlegają utartym schematom. Creighton Karas, ambitny i zapatrzony we własne potrzeby przystojniak nie wziął pod uwagę tego, że Holly chce się realizować. Jej pasją jest przecież muzyka. To dlatego kobieta zostawia mu kartkę z napisem Żegnaj Creighton i ucieka. Jak mężczyzna zareaguje na odrzucenie? Czy  za nią wyruszy? Co się stanie, kiedy Holly zacznie dyktować własne warunki i czy w ogóle będzie chciała do niego wrócić?

KONTYNUACJA LOSÓW POSTACI

Główna bohaterka powieści to ambitna i gotowa na różne wyzwania dziewczyna. Zakochana w muzyce, której chce się poświęcić, nie szuka na siłę bogactwa. Chce się realizować, a dźwięki piosenek to jest właśnie coś, co kocha i w co pragnie się zaangażować. W tym wszystkim jednak, tuż obok odwagi i samozaparcia, w relacjach z Karasem Holly brakowało dotąd pewności siebie. Mam wrażenie, że w tym tomie się to zmienia. Dziewczyna potrafi się odgryźć, choć zdarza się jej stawiać na nie do końca dojrzałe decyzje.  A Creighton? Wciąż chce dyktować warunki. Wszak należy pamiętać, że to dupek, który sądzi iż cały świat będzie padał u jego stóp.  Tym razem jednak musi złagodnieć. Przyjemnie obserwowało się tą jego bardziej ludzką twarz i wykazał się pokładami opiekuńczości. Udowodnił, że mimo wszystko, nie tylko seks się dla niego liczy.

O KARIERZE I MIŁOŚCI

Książka o miłości, w której nie brak namiętności i scen zbliżeń. Wydaje mi się jednak, że jest ich mniej niż w pierwszym tomie. Postaci doskonale znające się od strony „łóżka” uświadamiają, że wciąż tak niewiele o sobie wiedzą w innej sferze. Tej mentalnej. Kluczem dla ich problemów jest rozmowa, na którą nie potrafią się zdobyć. Krążą dookoła, bagatelizując to, co naprawdę ważne. Książka jest niedługa i w dużym stopniu poświęcona rozwojowi kariery Holly. To ona ma teraz swoje pięć minut i będzie starała się to wykorzystać. Sama historia nie zawiera spektakularnych zwrotów akcji.  Przeczytałam ją szybko, jednak bez większego zaangażowania.

PODSUMOWANIE

To była miłosna przygoda, w której uczucia rozgrywane są nieco w cieniu podążania za własnymi marzeniami. Z urokami i poświęceniem dotyczącym muzycznej kariery, z istotą akceptacji ambicji drugiego człowieka, z którym chce się tworzyć przyszłość i z nutką niepewności. Poziom tego tomu okazał się podobny do tego z poprzedniej części. Dla mnie to wciąż sześć na dziesięć, bo Meghan ma w swoim dorobku znacznie lepsze książki.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Kasa i perwersje (tom 2)
kategoria: romans
ilość stron: 173
data wydania: 11 stycznia 2022
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...