niedziela, 2 stycznia 2022

"Clash" - Belle Aurora.
Wielka podróż i wielkie zmiany.

Niektóre nazwiska zdobiące okładki książek zapisują się w pamięci czytelnika już po przeczytaniu jednej historii. Tak też było w moim przypadku z autorką, jaką jest Belle Aurora. Polubiłam jej styl od samego początku, a już na pewno kupiła mnie serią Raw. Kiedy więc w zapowiedziach wydawnictwa NieZwykłe wypatrzyłam tytuł „Clash” z niezłym ciachem na okładce wiedziałam, że muszę poznać zawartość powieści. Gdzieś tam z tyłu miałam w głowie przestrogę głoszącą, że nie warto oceniać po bodźcach wizualnych, które lubią bywać bardzo mylące. Czy tak też było tym razem? Zabieram Was na recenzję namiętno-muzycznej książki. Są tu jakieś fanki rocka? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY

Los postanowił nie oszczędzać Emily. Młoda i wrażliwa dziewczyna opiekuje się babcią, która wraz z każdym kolejnym dniem popada w coraz bardziej dokuczliwą demencję. Choć Emily robi wszystko, co może, przychodzi dzień, kiedy przestaje dawać sobie radę. Wtedy też babcia zostaje zabrana do ośrodka, a dziewczyna musi pójść do pracy, by mogła go opłacić. Zupełnie przypadkowo trafia na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko, którego nie jest do końca świadoma. Otrzymując pracę dowiaduje się, że właśnie przyszło jej asystować w trasie koncertowej członków bardzo popularnego zespołu rockowego, „ Left Turn”. Szybko zyskując w oczach przychylnych jej  muzyków zderza się jednak z oporem jedynego, wrogo nastawionego do niej Connora Clasha. Dlaczego facet chce się jej pozbyć? Kim tak naprawdę jest i kto skrywa się pod skorupą twardziela pozbawionego empatii?

POSTACI I WSPÓLNA TRASA

Główna bohaterka książki, Emily, to młodziutka dziewczyna, która niesie na swoich barkach ogromną odpowiedzialność za bliską jej osobę, jaką jest babcia. Wrażliwa, a zarazem waleczna. Gotowa do podjęcia wyzwania, kiedy los przypiera ją do muru. Kibicowałam jej z zapartym tchem w konfrontacji z nieprzychylnym jej, tytułowym Clashem. I choć jedni zarzucają jej, że nie potrafi się postawić i bywa uległa, dla mnie okazała się niezwykle silną bohaterką. Taką, która nie szuka zwady, nie wychyla się, a jednak potrafi pokazać moc charakteru. Clash z kolei wstępnie czaruje tylko fizycznością. To gbur i arogancki typ, nieprzychylnie nastawiony do głównej bohaterki. Można się jednak spodziewać, że dranie bywają słodcy i że najwięksi twardziele chowają pod warstwą pozorów czułe strony duszy.

SŁOWO NA TEMAT FABUŁY

Książka rozpoczyna się momentem przełomowym w życiu głównej bohaterki. Rychłe zmiany w psychicznym stanie zdrowia babci doprowadzają do konieczności podjęcia działania Emily. Dziewczyna wyrusza w trasę koncertową u boku zupełnie nieznanych jej mężczyzn. Jakże przyjemnie obserwowało mi się zmagania dziewczyny z opornym Clashem, którego zachowanie początkowo wydawało mi się nieco niezrozumiałe. Jego współtowarzysze, mili, sympatyczni i otwarci, szybko znaleźli z Emily wspólny język.  On nie. Ale przecież rozwijające się, skomplikowane, miłosne relacje są czymś, co czytać uwielbiamy. Tak też tutaj było.  W fabule pojawia się moment przełomowy, punkt zwrotny, który wprawił mnie w stan konsternacji i zapewnił huśtawkę emocji.

PODSUMOWANIE

To niewątpliwie książka o miłości, ale także o przyjaźni i o tym, że nie warto oceniać ludzi po pozorach. W głębi człowieka lubią czyhać spychane na dno demony, które przysłaniają prawdziwe oblicze i czekają na moment ujawnienia. O sile rozmowy, o tym, że czasami warto się otworzyć. Powieść, w której nie brak ani namiętności, ani też tematu choroby, radzenia sobie z bliskimi, których kochamy,  a którym nie jesteśmy w stanie sami zapewnić należytej opieki. Jest i muzyka, wszak to właśnie wokół niej uwijają swoją historię postaci niniejszej historii. Książka, w mojej ocenie, potrafi wywołać emocje. Była chemia i ja to kupuję. Znana i lubiana autorka na pewno mnie nie zawiodła.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: romans
ilość stron: 488
data wydania: 22 grudnia 2021
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...