piątek, 6 sierpnia 2021

"Decydujące starcie" - Meghan March.
Musi przegrać walkę... Ale wtedy przegra wszystko.

Przyznaję uczciwie, że w książkowych seriach zdarza mi się gubić. Zwłaszcza, kiedy na kolejne tomy danego cyklu wydawnictwo każe długo czekać. Bywa, że zapominam już o czym były poprzednie części i tym samym tracę przyjemność z pełnego angażowania się w treść kontynuacji. Nie powiem jednak tego o najnowszej trylogii Meghan March Gabriel Legend, gdyż wydawnictwo Editio Red sprawnie dotrzymało tempa utrzymując zdrowy poziom zainteresowania i rozsądne przerwy pomiędzy kolejnymi tomami. Teraz miałam okazję stanąć oko w oko z wielkim finałem wspomnianego cyklu, noszącym tytuł „Decydujące starcie”. Jak było? O tym w recenzji.

ZARYS FABUŁY

Ich uczucie, choć silne, od początku było skazane na porażkę. Scarlett Priest i Gabriel Legend pochodzili z dwóch różnych światów. Światów, w których nie zabrakło demonów przeszłości i wrogów, którzy chętnie dają o siebie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Takim, jak teraz.

Powraca Moses Buford Gaspard z bronią wycelowaną prosto w głowę Bumpa. Wróg, wychodzący z cienia stawia Gabrielowi jeden warunek. Chce spłaty długu i przegranej Legenda w walce, do której się szykuje. Gabe wie, że przystając na jego propozycję straci wszystko. Bój, który ma stoczyć, jest bowiem jego jedyną szansą. Czy znajdzie dobre rozwiązanie? Co będzie musiał jeszcze zrobić, by móc znaleźć należny spokój i szczęście u boku Scralett? Okazuje się, że dziewczyna znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, a jej stalker dopiero się rozkręca i na pewno zaskoczy…

WALECZNI W STARCIU Z WROGIEM

Bohaterów niniejszej powieści mieliśmy okazję poznać już przy okazji poprzednich tomów, toteż nie ma co rozlegle rozpisywać się na temat cech. Ci, którzy planują książkę przeczytać, koniecznie muszą zacząć od początku. Każdy kolejny tom to ścisła kontynuacja poprzedniego. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że zarówno Scarlett, jak i Gabriel przeszli metamorfozę. Wyciszyli się, a to dlatego, że stoją w obliczu wielu zagrożeń. Nie mają czasu na wzajemne okiełznywanie własnych temperamentów. Choć nie brakuje im determinacji, oddania i woli walki. Mam wrażenie, że na tym etapie różnice społeczne, które ich dzieliły, nieco się zatarły. Są wspólne cele, a właściwie przeszkody. Uważam, że ze strony autorki to było bardzo dobre zagranie.

SENSACJA PONAD MIŁOŚCIĄ

Autorka daje pole do popisu postaciom z drugiego planu. Jest Bump ze swoimi lękami. W końcu nie ma się czemu dziwić, sporo niegdyś przeszedł. Są wrogowie, ci, którzy potrafią zmylić i ci ukryci, stanowiący największe niebezpieczeństwo. Jest przywołany wątek byłej dziewczyny Gabriela, jest i dający się we znaki Moses. Meghan March zagrała kartą „zmyłką” i przyznaję szczerze, że bardzo zaskoczyła mnie finalną wersją zła. Autorka to stary wyga, jeśli chodzi o romanse z nutą sensacji i potrafi wyprowadzić w pole. Są zatem kłamstwa, w jakich tkwił Gabriel w swojej przeszłości, jest walka, do której bohater niewątpliwie się szykuje. Żeby Scarlett nie było łatwiej, jest także jej ojciec, który nachodzi ją w towarzystwie jej exa. I jest miłość, namiętna, pełna oddania i poświęcenia. Stonowana, wyzbyta wielkich dramatów. Kulminacja zdarzeń skupia się tym razem nie wokół uczuć, a właśnie wspomnianego wcześniej wątku sensacyjnego.

PODSUMOWANIE

„Decydujące starcie” to ciekawe zakończenie serii. Takie, które na pewno potrafi zaskoczyć. Są bohaterowie twardo stąpający po ziemi, jest miłość – tym razem jednak schodząca na boczny tor i ustępująca miejsca mocniejszym brzmieniom. Wodze przejmuje sensacja, trudne decyzje, przeszłość, która wciąż odbija się echem. Jak już wcześniej wspomniałam, koniecznie jest przeczytanie serii od początku, ale to dobry cykl dla wielbicielek romansów. Kolejne tomy trzymają poziom, więc ze swojej strony mogę z czystym sumieniem całość polecić.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Gabriel Legend #3
kategoria: romans
ilość stron: 319
data wydania: 10 sierpnia 2021

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwo Editio Red.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...