sobota, 19 września 2020

"Rozkosze grzechu. Bogactwo i grzech" - Meghan March.
Wielki finał współczesnych Romeo i Julii.

Seria Bogactwo i grzech przedstawia obraz współczesnych rodzin bazujących na schemacie zwaśnionych rodów Szekspira -  Montecchich i Capuletich. Whitney i Lincolnowi, niczym Romeo i Julii nigdy nie było pisane być razem w spokoju i szczęściu. Ich bliscy wybrali za nich, opierając się na wzajemnej, ciągnącej się od lat nienawiści karmionej bezpodstawnymi oskarżeniami. Meghan March w dwóch pierwszych tomach udowodniła, jak zawiłe potrafią być losy ludzi pomimo współczesności, w której przecież już dawno odeszło się od zwyczaju przymusowego swatania czy stawania na drodze miłości. W cywilizowanych krajach. Tymczasem nadszedł wielki koniec rozpisany na kartach książki „Rozkosze grzechu”. Co jeszcze czeka bohaterów?

ZARYS FABUŁY

Lincoln i Whitney powracają, a to dlatego, by pożegnać matkę mężczyzny. Serce kobiety nie wytrzymuje, przegrywając walkę o życie i śmierć. Dziewczyna czuje wyrzuty sumienia. W końcu mogła przyczynić się do pogorszenia stanu nieprzychylnej jej, przyszłej teściowej. Tymczasem to nie jest jedyny problem, z jakim ta dwójka musi się borykać. Z czeluści piekieł powraca matka byłego męża Whitney, gwiazdy rocka Ricky’ego Rango, która zapowiada niebezpieczną zemstę. Twierdzi, że to właśnie jej synowa przyczyniła się do śmierci uwielbianego przez kobiety celebryty. Robi się nie tylko nieprzyjemnie, ale także i niebezpiecznie. Czy jest szansa, by w natłoku takich problemów i oskarżeń znalazło się jeszcze miejsce na miłość?

WSPÓŁCZEŚNI ROMEO I JULIA

Główni bohaterowie powieści, w przeciwieństwie do swoich rodzin, potrafią patrzeć na drugiego człowieka nie przez perspektywę uprzedzeń i niesłusznych stereotypów, a przez osobowość i charakter. Oboje postawili na miłość, teraz jednak zmagają się z innymi problemami. Whitney czuje się winna. Wali się jej świat, wrogowie próbują ją zniszczyć, nadszarpnąć jej dobre imię i stłamsić to, co dobre, nastawiając przeciwko niej całe społeczeństwo. Lincoln wciąż ją wspiera i nie zamierza odpuścić, choć sam cierpi wystawiony na ogromne próby przez najbliższych. Oboje stają oko w oko z tajemnicami i sprawami wymagającymi rozwiązania. Tym razem nie ma miejsca na ich osobiste rozterki czy pokaz osobowości. Przed nimi wiele niewiadomych.

RODZINNE WAŚNIE I NIEBEZPIECZEŃSTWO

Meghan March pisze romanse, w których nie brakuje namiętności. Trzecia część trylogii również funduje swoim czytelniczkom odważniejsze sceny, niemniej jednak autorka położyła duży nacisk na bohaterów z drugiego planu, którzy nadają akcji dynamiki oraz nieprzewidywalności. Stąd ciężko byłoby powiedzieć, że „Rozkosze grzechu” to historia wyłącznie o miłości. Pojawia się kontrowersyjna kwestia śmierci matki Lincolna, która na wskutek decyzji o przekazaniu tkanek osobom potrzebującym rzuca na losy rodziny nowe światło. Jest powracająca, była teściowa i jej niecne plany, budząca niepokój kwestia ojcostwa oraz uaktywniający się w tym tomie wróg, który jest gotów posunąć się naprawdę daleko. Zrobi się niebezpiecznie i brawa dla autorki za to, że w wielkim finale nie postawiła wyłącznie na dobrą końcówkę. Cała książka niesie ze sobą odpowiednie tempo, w wyniku czego nie można mówić o naciąganej kontynuacji wynikającej z chęci zysku.

 PODSUMOWANIE

Zarówno ten tom, jak i pozostałe, nie należą do bardzo życiowych historii, wszak ciężko w realnym przypadku dopatrywać się tak wielkich zwrotów akcji, dramatów oraz intryg wynikających zarówno z nienawiści, jak i chęci zysku. Seria jest jednak wyjściem poza ramy wyłącznie romansu, pojawia się rozbudowane tło i wątki zahaczające o kryminał stąd czytając nie nudziłam się nawet przez chwilę. Polecam fankom namiętnych, hollywoodzkich historii. Pamiętajcie jednak, że należy zacząć od pierwszego tomu.

wydawnictwo Editio Red
trylogia: Bogactwo i grzech #3
kategoria: romans
ilość stron: 253
data wydania: 8 września 2020

Seria Bogactwo i grzech: Bogaty i grzeszny // Jej wina i grzech // Rozkosze grzechu

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

9 komentarzy:

 1. Nie planuję raczej sięgać po tę serię. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie na ten moment do książek tej autorki nie ciągnie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro nie brakuje namiętności to jest to romans dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś skuszę się na tą serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. wydaje się być okej!
  pozdrowienia! :)
  http://dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Na tę chwilę nie planuję, ale może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. :D myślę, że odbiorców tej książki nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie romanse, które zahaczają o kryminał, więc pewnie spodobałaby mi się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkowicie ufałem doktorowi ADELEKE od czasu, gdy rozmawiałem z nim w okresie, gdy mój narzeczony opuścił mnie po 5 latach naszego związku, rozpoczął pracę nad zaklęciami na moim narzeczonym i dał mi tyle zapewnienia i gwarantował, że jedzie aby mój narzeczony stanął na nogi w ciągu zaledwie 24 godzin od rzucenia zaklęcia. Byłem tak pewny swojej pracy i tak jak powiedział na początku, mój narzeczony w końcu do mnie wrócił, tak, wrócił z całym sercem, Miłością, troską, emocjami i kwiatami, i teraz jest lepiej. Bez wahania poleciłbym tego potężnego rzucającego zaklęcia każdemu, kto potrzebuje pomocy .. kontakt: Dr ADELEKE na WhatsApp +27740386124 lub e-mail; aoba5019@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...