piątek, 11 września 2020

"Pojednanie. Niegodziwe Rozrywki #2" - K. Bromberg.
Łatwo utracić czyjeś zaufanie. Jak trudno jest zdobyć?


Czy ludzie, chociażby na wskutek miłości, są w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia w stu procentach? W realnym życiu wydaje się to mało możliwe. W książkach… czasami także. Dlatego też nie zakończyła K. Bromberg historii Rykera i Vaughn na jednym tomie, a zdecydowała się na napisanie wcale nie cienkiej kontynuacji ich losów. Władza i seks, pożądanie i kariera. Niegodziwe rozrywki pokazują swoją kolejną odsłonę ukrytą pod tytułem „Pojednanie”. Bestsellerowa autorka, w której książkach nie brak namiętności i pikanterii stawia swoje postaci na rozstaju dróg i zmusza ich do podjęcia kontrowersyjnych decyzji. Czy warto dać tej powieści szansę? O tym w dzisiejszej recenzji.

ZARYS FABUŁY
Specjalizował się w rozwodach, a zarówno na ścieżce zawodowej, jak i tej prowadzącej do kobiecych serc, nie było mu równych. Ryker Lockhart nie zamierzał się jednak ustatkować. Wygodne życie przebojowego samotnika wydawało mu się najlepszą z możliwych opcji. Dopóki nie poznał Vaughn… Teraz jednak wszystko legło w gruzach. Zaufanie, szczęście, uczucia, do których dotąd nie potrafił się przyznać.

Kiedy piękna, a zarazem mądra Vaughn Sanders podsłuchuje rozmowę Rykera i senatora Cartera zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko, w co dotąd wierzyła, było zaledwie atrakcyjną fikcją. Została oszukana i wystawiona jak na tacy swojemu wrogowi. Nie jest w stanie uwierzyć w to, że człowiek, któremu powierzyła swoje uczucia, tak okrutnie z niej zakpił. I choć Ryker stara się naprawić swój błąd, ciężko odzyskać utracone zaufanie. Czy znajdzie się sensowne wytłumaczenie jego postępowania? Czy dziewczyna mu wybaczy? A co, jeśli ze względu na czynniki zewnętrzne jest już za późno?

MOCNE CHARAKTERY WYSTAWIONE NA PRÓBĘ
Wyrachowany, bezkonkurencyjny, diabelsko przystojny Ryker teraz musi się bardzo postarać. Zabrnął w ślepy zaułek, niekoniecznie przemyślawszy wszystkie swoje ruchy. Sam nie może w to uwierzyć, ale poważnie się zakochał. I choć ciężko będzie mu to udowodnić, zaskakuje czytelnika swoją determinacją i upartością. Tylko czy na pewno będzie mu się to opłacać? Vaughn odsłania w tym tomie swoją przeszłość. Dotąd inteligentna, zaradna i odważna zdaje sobie sprawę z tego, że została wystawiona na próbę. Oszukana, zawiedziona, ze złamanym sercem… Nie tak szybko da się przekonać, bo zna swoją wartość.


MIŁOSNE ROZTERKI I WSPÓLNI WROGOWIE
Poprzednia część dobitnie dała do zrozumienia, że pojawi się kontynuacja. Drugi tom zaczyna się zatem od przełomowego momentu, który rzuca na związek bohaterów nowe, niekoniecznie kolorowe światło. Wybucha poważny kryzys. Przeważający procent powieści to zatem uczuciowe rozterki postaci. Etapowe, bardzo powolne zdobywanie zaufania. Emocjonujące turbulencje, odrzucenie i namiętności. Tego ostatniego w przypadku K. Bromberg zabraknąć po prostu nie mogło. Na szczęście to nie wszystko. W grę wchodzą także postaci z drugiego planu. Jest pewna dziewczynka, jest i senator Carter, który w swoich ambicjach i dążeniu do celu zdaje się nie mieć żadnych skrupułów. Co i kto okaże się dla Rykera i Vaughn prawdziwym niebezpieczeństwem? Tego zdradzić już nie mogę.

PODSUMOWANIE
Jeśli chodzi o tempo akcji, ten tom trochę zwalnia, a przynajmniej jego pierwsza połowa. Im dalej, tym większy rozwój fabuły. Książka należy raczej do przewidywalnych, niemniej jednak przyjemnych. Nie jest głęboka, ale ma swoje smaczki i tajemnice, którymi trochę potrafi zaskoczyć. Sądzę więc, że osoby zaznajomione z twórczością autorki nie będą zawiedzione, bo wiedzą, czego oczekiwać od jej prozy. Oba tomy polecam zaś fankom pikantnych romansów o zadziornych mężczyznach i kobietach z charakterkiem, czyli love story z pazurem.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Niegodziwe rozrywki #2
kategoria: romans
ilość stron: 420
data wydania: 18 sierpnia 2020

Cykl: Niegodziwe rozrywki: Opór // Pojednanie

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

8 komentarzy:

 1. Nie czytałam pierwszego tomu i na razie w planach nie mam tej serii, ale myślę, że twoja recenzja przekona innych.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przewidywalność w tego typu książkach nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Musiałabym zacząć od pierwszej części a, na razie nie mogę pozwolić sobie na rozpoczynanie nowych serii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowała mnie ta książka, ale chyba zacznę od pierwszego tomu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O i akurat jak mam ochotę na romans, to niestety ta autorka... Nie polubiłyśmy się hah. Ale bardzo ciekawa recenzja! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy najdzie mnie ochota na podobne klimaty, na pewno zerknę na tom pierwszy. Czasami lubię love story z pazurem, jak Ty to ładnie napisałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie nie poczułam, że koniecznie muszę ją przeczytać, ale jakby mi wpadła w ręce to czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Całkowicie ufałem doktorowi ADELEKE od czasu, gdy rozmawiałem z nim w okresie, gdy mój narzeczony opuścił mnie po 5 latach naszego związku, rozpoczął pracę nad zaklęciami na moim narzeczonym i dał mi tyle zapewnienia i gwarantował, że jedzie aby mój narzeczony stanął na nogi w ciągu zaledwie 24 godzin od rzucenia zaklęcia. Byłem tak pewny swojej pracy i tak jak powiedział na początku, mój narzeczony w końcu do mnie wrócił, tak, wrócił z całym sercem, Miłością, troską, emocjami i kwiatami, i teraz jest lepiej. Bez wahania poleciłbym tego potężnego rzucającego zaklęcia każdemu, kto potrzebuje pomocy .. kontakt: Dr ADELEKE na WhatsApp +27740386124 lub e-mail; aoba5019@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...