poniedziałek, 7 września 2020

"Złączeni zemstą" - Cora Reilly.
Piękna i Bestia w mafijnym świecie.


Ostatni wysyp romansów rozegranych w środowisku mafii i moje książkowe upodobania pozwoliły mi na pewne rozeznanie jeśli chodzi o autorów wartych uwagi oraz tych, którym nie do końca udało się udźwignąć temat. Cora Reilly nie tylko została zaklasyfikowana jako ta, po której książki sięgam w ciemno, ale w moich oczach stała się niejako numerem jeden, jeśli chodzi o niniejszy gatunek. Tym razem nadszedł czas na piąty tom cyklu okrzykniętego najlepszą zagraniczną serią mafijną – „Złączeni zemstą”.  Znacie Piękną i Bestię? Czas przenieść tę baśń w nieco mroczniejsze kręgi, do świata, w którym skrupuły i litość zdają się nie mieć żadnego znaczenia.

ZARYS FABUŁY
Cara przyglądała mu się podczas jednej z uroczystości w domu szefa jej taty. Nie znała jego imienia, nie miała pojęcia kim tak naprawdę jest. Growl, bo taką ponoć nosił ksywkę, był nieokrzesanym, dzikim potworem. I nikt nie musiał jej tego mówić, czuła to. Kiedy więc pewnego dnia , na wskutek złamania zasad przez jej ojca, została mu przeznaczona, jej świat stanął w miejscu. Straciła bliskich, straciła dom, została więźniem w posiadłości wroga.

Growl nie został nauczony uczuć. Wie za to, jak zabijać. Cara staje się jednak dla niego fascynującym odkryciem, wrażliwą istotą, która się go boi, a zarazem która ma w sobie wewnętrzną siłę. Wie, że na nią nie zasługuje, ale przecież nikt nie rodzi się do szpiku kości złym. Co jeśli tkwi w nim dobro, które Cara wydobędzie?


SKRZYWDZONY NIEGDYŚ CHŁOPIEC I JEGO OBECNA NAGRODA
Historię zapisaną na kartach książki, co nie powinno już dziwić stałych czytelników autorki, poznajemy z perspektywy dwójki głównych bohaterów. Growl, zwany też Bękartem, to człowiek przekonany o tym, że nie spotka go w życiu już nic nie dobrego. Że nie zasługuje na szczęście, a jedyną rzeczą, którą potrafi dobrze robić i za którą zostaje nagradzany, jest zabijanie. W potężnym i umięśnionym mordercy tkwi jednak wciąż mały chłopiec sprzed lat, skrzywdzony, okaleczony nie tylko psychicznie, ale także fizycznie. Chłopiec, który nie zaznał prawdziwej miłości. Ukazanie jego emocji sprawiło, że choć zrobił w życiu wiele złego, czułam wiążącą mnie z nim nić porozumienia. Nie inaczej było w przypadku Cary. Dziewczyna, w przeciwieństwie do niego, wychowała się w domu u boku kochających rodziców. Choć zdaje sobie sprawę z tego, że kręgi, w których się obraca, ograniczają jej wolność i dokonywanie samodzielnych wyborów, kocha swoich bliskich i nie chce sprawiać im przykrości. Kiedy zostaje jej wszystko odebrane, ogarnięta strachem i lękiem staje się więźniem. Nieufnym, przezornym, choć z czasem coraz bardziej odważnym i otwartym. Choć relacja tej dwójki należała do dość przewidywalnych, wygrały emocje i dobra kreacja charakterów. Te przeciwieństwa i smaczki dotyczące ich pochodzenia sprawiły, że czytałam całość z autentyczną ciekawością.

MAFIA, MIŁOŚĆ I TYTUŁOWA ZEMSTA
Brutalny świat mafii. Krwawe porachunki, jeden błąd mogący zakończyć się śmiercią. Konszachty z Rosjanami i szeregi, którym przywodzi niezniszczalny wódz. Kolejne morderstwa traktowane wyłącznie jak statystyki pozwalające zdobyć cel. To właśnie w takim środowisku wije autorka romans, w którym nie zabrakło ani namiętności i mocnej pikanterii, ani też warstwy psychologicznej postaci budujących swoją relację na etapowej szczerości i zaufaniu. Nie ma co ukrywać, że więź Growla i Cary stanowi trzon i główny wątek książki, jednak czytelnik zderza się także z wątkami pobocznymi. Są koneksje rodzinne, dramaty przeszłości, skrzywdzona psychika dziecka i tytułowa zemsta będąca poniekąd punktem kulminacyjnym całej historii. Dla fanów poprzednich części mała niespodzianka w finalnych scenach. Jako że nie chciałabym jednak zbyt wiele zdradzać, na tym zakończę.


PODSUMOWANIE
Wilk i owieczka, bezlitosny świat mafii i uczucie, które na pozór nie miało prawa bytu. Kolejny mafioso ma szansę skraść serca czytelniczek i moje na pewno zdobył. „Złączeni zemstą”, choć wchodzi w skład serii, może zostać potraktowana jako samodzielna lektura dla tych czytelniczek, które hołdują namiętnym romansom i niebezpiecznym mężczyznom. Jesteście gotowi na nową propozycję Cory Reilly? Jeśli polubiliście jej poprzednie książki, koniecznie spróbujcie i tej.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 5)
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 265
data wydania: 19 sierpnia 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

13 komentarzy:

 1. Już przebieram nogami, żeby w końcu przeczytac tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że można tę książkę czytać jako osobną lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwykle nie sięgam po takie książki, ale myślę, że tę dobrze by mi się czytało. :) Growl mnie zaintrygował. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie skuszę się przeczytać :/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam serii, choć okładki książki znane mi od pewnego czasu. Może kiedyś i ja dotrę do powieści tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 6. W sierpniu przeczytałam pierwszy tom i choć nie był zły. Nie ciągnie mnie na razie do poznania kolejnych tomów. Może kiedyś wrócę do tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie poznam twórczość autorki i sięgnę po tę serię. Ciekawa jestem czy mi się spodoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. W tym momencie nie mam ochoty na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie poznałam jeszcze żadnego tomu tej serii. Musiałabym spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam jeszcze o tej serii. Ciekawie się zapowiada 😉

  OdpowiedzUsuń
 11. Czuję się dzisiaj taka radosna, ponieważ jestem częścią tych, którzy cieszą się z całej pomocy, jakiej udzielił mi doktor Isikolo za odzyskanie męża. Jestem żonaty od 6 lat i było to straszne, ponieważ mój mąż mnie zdradzał i szukał rozwodu. Ale kiedy w Internecie natknąłem się na e-mail doktora Isikolo (isikolosolutionhome@gmail.com.com), postanowiłem się z nim skontaktować, wyjaśniłem mu swoją sytuację i poprosiłem o pomoc, ale Największe zdziwienie powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie, bo nie ma problemu bez rozwiązania. Powiedział mi, co mam zrobić, co zrobiłem i pracował dla mnie, a mój mąż wrócił do ciebie po 2 dniach, jak obiecał. Tutaj świętuję, ponieważ mój mąż jest z powrotem w domu i naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa i co za wspaniałe świętowanie. Będę dalej zeznawał w Internecie, ponieważ doktor Isikolo jest naprawdę pomocnikiem, którego Bóg posłał, aby pomóc nam wszystkim. Skontaktuj się teraz z doktorem Isikolo, jeśli napotykasz jakiekolwiek wyzwania w swoim życiu w związku. Możesz skontaktować się z jego adresem e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com.com lub z jego WhatsApp/Viber pod numerem: +2348133261196.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...