piątek, 19 sierpnia 2022

"Królestwo ciała i ognia" - Jennifer L. Armentrout.
Sojusz, pożądanie, intrygi i kłamstwa.

Choć nie jestem wielką fanką powieści fantasy, dla tych książek, które w świat magiczny wprowadzają sporą porcję wątków romantycznych, robię wyjątki. Przez lata zdążyłam też doczekać się swoich faworytów niniejszego gatunku, a przoduje w nich między innymi Jennifer L. Armentrout, której książki – pojawiające się na polskim rynku wydawniczym – pochłaniam w naprawdę niezłym tempie. Nie mogłam sobie odpuścić tej najnowszej, zwłaszcza, że to drugi tom serii, poprzedzony częścią o tytule „Krew i Popiół”. Jak wypadła kontynuacja jednego z najgłośniejszych cykli fantasy ostatnich lat? „Królestwo Ciała i Ognia” dotarła do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl i dzisiaj chciałam Wam na jej temat co nieco opowiedzieć.

ZARYS FABUŁY

Poppy przekonała się, że świat, w który wierzyła, okazał się fałszywy. Tkwiła w wielkim kłamstwie. Jak zacząć żyć od nowa, pośród tych, dla których jest symbolem znienawidzonego królestwa? Bez welonu Panny, który był dla niej ochroną, musi zawszeć sojusz z Mrocznym. Księciem Atlantii, Casteelem Da’Neer. Chce przecież uratować swojego brata. I choć Poppy nie powinna ufać człowiekowi, który stanowi dla niej zagadkę, Casteel coraz bardziej zaczyna ją fascynować. Co się stanie, kiedy tą dwójkę połączy relacja, jaka wymknie im się spod kontroli? Tymczasem na horyzoncie wciąż czuć widmo wojny. Jak zareaguje Atlantia i Solis kiedy odkryje, co łączy Casteela i Poppy?

SŁOWO O BOHATERACH

Główna bohaterka, Poppy, wciąż jawi się czytelnikowi jako zadziorna i potrafiąca dążyć do celu duszyczka. Odważna, zahartowana tak, że mógłby jej tego pozazdrościć niejeden mężczyzna, ulega urokowi pożądania i miłości. Nie chce jednak działać pochopnie, ma wątpliwości, analizuje, snuje rozważania.  Końcu w jej rękach spoczywa spora odpowiedzialność i to wcale nie za swoje własne życie. Ma do wykonania bardzo ważne zadanie. Casteel’owi Da’Neer nie można odmówić uroku. Niebezpieczny, intrygujący, pokazuje swoją drugą twarz, wrażliwe oblicze, które mnie absolutnie kupiło. A w tej części czytelnik ma do czynienia z niniejszymi postaciami naprawdę w przeważającej mierze, bo relacja uczuciowa zdecydowanie wychodzi na pierwszy plan.

SOJUSZ, POŻĄDANIE - AKCJA

Wyprawa do Atlantii, nieufający Poppy lud, próba uratowania brata. Drugoplanowi bohaterowie, w tym warty uwagi Kieran, którego obecność w życiu bohaterki bywała, jak to sama wspominała, intymna. W książce pojawiają się wątki fantasy, są interesy dwóch królestw, jednak autorka sporą uwagę przywiązała do rozwijającej się relacji Poppy i Casteela. Ich słowne przepychanki okazały się dobrym wstępem do dalszych etapów, a że pożądanie od dawna wisiało w powietrzu, nie zaskoczy fakt, że w powieści pojawiają się sceny 18+, swoją drogą, bardzo apetycznie opisane. Jeśli chodzi o tempo akcji, w mojej ocenie nie została równomiernie rozłożona. Przez długi czas czytelnik brnie przez rozważania i wątpliwości Poppy, które momentami mogą nieco nużyć. Potem całość przyspiesza, są kłamstwa, intrygi, tajemnice, wrogowie i niebezpieczeństwo. A koniec? Autorka jak zawsze funduje taki finał, po którym przyjemnie będzie sięgnąć po następną część.

PODSUMOWANIE

Drugi tom cyklu to powieść fantasy ze sporym akcentem wątku miłosnego. Książka dla dorosłych, jak głosi sama okładka, w której na pierwszym planie staje przedstawicielka płci pięknej, silna, odważna i wnosząca zmiany kobieta. Historia przez pewien czas pozostaje uśpiona po to, by potem uderzyć akcją ze zdwojoną siłą, więc tych zmęczonych wstępnymi rozważaniami bohaterki zapewniam, że dalej będzie zdecydowanie ciekawiej. To warta uwagi książka dla tych, którzy lubią zanurzyć się w klimatach powieści o królestwach, sojuszach, intrygach, z dodatkiem fantasy. Nie zawiodłam się, choć pierwszy tom chyba podobał mi się odrobinę bardziej. Niecierpliwie wypatruję jednak trójki.

wydawnictwo: You&YA
cykl: Krew i Popiół (tom 2)
kategoria: romans fantasy
ilość stron: 605
data wydania: 29 czerwca 2022

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji. Serdecznie dziękuję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...