czwartek, 11 sierpnia 2022

"Dziedzictwo" - Elle Kennedy.
Co słychać u dorosłych bohaterów?

Proza Elle Kennedy już zawsze będzie mi się kojarzyć z historiami utalentowanych sportowców, którzy w latach młodości mieli okazję spotkać swoje wielkie miłości. Kobiety na całe życie. Wszystkie zakończone wielkimi happy endami, pozwoliły czytelnikom wyobrazić sobie sielankową przyszłość, jaka bohaterów czeka. A przecież dorosłość bywa brutalna i nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z wypracowanym planem. A gdyby tak zerknąć w teraźniejszość głównych postaci z książek Elle Kennedy? Autorka też o tym pomyślała i dla swoich czytelników przygotowała prawdziwą niespodziankę. „Dziedzictwo” to gratka dla tych, którzy chcieliby zobaczyć co słychać u ich książkowych ulubieńców.

ZARYS KSIĄŻKI

Cztery opowiadania. Cztery pary, ale jedno, spójne tło. Bohaterowie powieści „Układ”, „Błąd”, „Podbój” i „Cel” mierzą się z dorosłością, która potrafi brutalnie zaskoczyć tuż po tym, kiedy wszyscy myśleli, że będzie już tylko „długo i szczęśliwie”. Przychodzi czas na weryfikację wielu wyborów, na rozwój kariery, który nie zawsze idzie w parze z innymi priorytetami, takimi jak na przykład udane życie prywatne. Grace i Logan, Allie i Dean, Sabrina i Tucker oraz Hannah i Garrett wystawią swoje uczucia na wiele prób. Czy ich miłość przezwycięży wszystkie przeszkody? Oświadczyny, śluby, dzieci… Choć może w teorii te pojęcia wydają się słodkie i banalne, niekoniecznie takimi są.

CZTERY PARY

Tucker zostaje ojcem. Jak radzi sobie w nowej roli? Czy tak wyobrażał sobie swoje życie? Teraz razem z Sabriną przeżywają swój miesiąc miodowy, czy wspólny czas przyniesie im chwilę wytchnienia? Logan boi się, że Grace go porzuci. I nie chodzi tutaj o to, że ich miłość wygasa, ale dzielący ich dystans i tęsknota bywają uciążliwe, a brak bliskości drugiego człowieka potrafi wyrządzić wiele szkód. Czy będą w stanie z czegoś zrezygnować, by częściej się widzieć? Nie mają pojęcia, że pewien przypadek skłoni ich do podjęcia zupełnie nieplanowanej decyzji.  Tymczasem Dean ćwiczy przemowę, jaką ma zamiar wygłosić w czasie oświadczyn. Pod nadzorem Garretta, który jest z nim absolutnie i boleśnie szczery. Jak zareaguje Allie, kiedy Dean zaoferuje jej wspólną przyszłość? Tymczasem moi ulubieńcy, Hannah i Garrett, szykują się do roli rodziców. Nie wszystko będzie przebiegało pomyślnie. W grę wchodzą niespodzianki losu i skomplikowane relacje rodzinne.

W DUŻYM SKRÓCIE: O ŻYCIU

Nowa książka Elle Kennedy to zbiór czterech opowieści, w których na głównym planie staje proza życia młodych ludzi. Wciąż mamy obraz mocnych miłości, ale to już nie jest czas na wielkie namiętności, toteż jeśli liczycie na pikanterię, niekoniecznie ją tutaj znajdziecie. A przynajmniej nie w dużej ilości. Kariera, plany na przyszłość, macierzyństwo, ojcostwo, tęsknota. W teraźniejszość tych, którym przydarzyły się niezwykłe historie wkrada się zwyczajność. Stąd książka nabiera bardzo wiarygodnego tonu, dorosłego, można by rzec, choć już nie tak mocno emocjonującego.

PODSUMOWANIE

„Dziedzictwo” to na pewno jest książka dla tych czytelników, którzy mieli już okazję poznać takie powieści autorki jak: „Układ”, „Błąd”, „Podbój” i „Cel”. I dla tych, którzy pierwszoplanowych bohaterów tych historii polubili. Nowa pozycja Elle Kennedy to nic innego jak wyrywkowo ukazana dorosłość czterech par, u których całkiem sporo się dzieje. Bo przecież wielka miłość nie jest gwarantem unikania problemów, dylematów i ważnych decyzji. Tak więc jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z serią o studentach Uniwersytetu Briar, nie macie tutaj czego szukać. To jej ciekawe uzupełnienie i może spodobać się właśnie wiernym fanom Hannah i Garretta, Grace i Logana, Allie i Deana oraz Sabriny i Tuckera.

wydawnictwo: Zysk i S-ka
kategoria: opowiadania/New Adult
ilość stron: 354
data wydania: 26 lipca 2022

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...