czwartek, 31 marca 2022

"Jego wróg" - Beata Majewska.
Ta miłość nie miała szans... Czas na konsekwencje.

Ta seria okazała się prawdziwą jazdą bez trzymanki. Momentami oburzająca, chwilami bardzo namiętna, orientalna, dzika i nieokrzesana. Arabska trylogia Beaty Majewskiej doczekała się swojego wielkiego finału. Byłam ogromnie ciekawa cóż takie znajdę na kartach powieści na koniec, bo miałam już okazję przekonać się o tym, że potrafi lawirować losami bohaterów autorka – i to jeszcze jak. „Jego wróg” dotarła do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl. Zostawiłam ją sobie na koniec spośród otrzymanych książek, by móc delektować się jej treścią. W rzeczywistości kolejne kartki mknęły pomiędzy moimi palcami bardzo szybko. Czy to znaczy, że pomijałam fragmenty zbudzona fabułą? A może wręcz przeciwnie, chodzi tutaj o raptowne tempo i zainteresowanie? O tym chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć.

ZARYS FABUŁY

Dla Izabeli nadszedł czas największej próby. Oskarżona o przemyt narkotyków trafia do więzienia. Ciemna cela, wyznaczone jedzenie, nieprzychylni ludzie, gwałt. Z traumatycznymi doświadczeniami powraca w końcu do Polski. To właśnie w swoim rodzimym kraju poznaje mężczyznę, który okazuje się być bezpieczną przystanią. Iza zyskuje szansę na normalne, spokojne życie i miłość wyzbytą szokujących niespodzianek. Ale książę al-Saud nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Powróci i zdecydowanie da się Izie we znaki. Kogo tak naprawdę Omar kocha? Kim jest jego tytułowy wróg? Czy uczucie pomiędzy Izą, a księciem, wygasło? Kogo wybierze odważna Polka? Pośród miłości, nadziei, nienawiści i zła nadchodzi czas na najważniejsze decyzje.

KOCHANKOWIE RÓŻNYCH KULTUR

Główna bohaterka powieści wkroczyła w świat arabskiej miłości, niosąc teraz bardzo ciężkie konsekwencje. Miłość do człowieka o jakże odmiennej kulturze okazała się wyzwaniem ponad miarę, a jednak Iza wciąż walczy. Nie ma już słodyczy, jest za to konfrontacja z zasadami panującymi w kraju o innych prawach. Więzienie, ciąża, nowa miłość, uprowadzenie…. Podziwiałam Izę za jej wytrwałość, za to, że okazała się silną i odważną kobietą, która stawiała czoła wielu okropieństwom. A Omar? Dopomina się o swoje. Czuły kochanek zamienia się w człowieka nieobliczalnego, szalonego, który bez skrupułów korzysta z własnych możliwości. Nie pomyślałam, że jego postać będzie podążać w takim, a nie innym kierunku. Czy naprawdę rozwiódł Izabelę? Czy wciąż ją kocha? Co jest jego obsesją? W życiu tej dwójki pojawia się wróg, który sporo namiesza.

WARTKA AKCJA

Ta historia okazała się prawdziwą przeprawą przez emocje. Przyznaję uczciwie, że takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Z góry wiadomo było, że miłość rozegrana pomiędzy ludźmi różnych kultur wzbudzi sensację i uaktywni przeszkody. Tutaj nie było słodyczy i rozegrania akcji po łebkach. Fabuła zaskakuje, a autorka funduje czytelnikom całą paletę emocji. Jest ciąża, jest więzienie, w którym panują doprawdy nieludzkie warunki. To w końcu nie w Polsce przychodzi płacić bohaterce cenę za nieuwagę. Pojawia się kwestia rozwodu, domniemanej zdrady i kary… wedle arabskiego prawa. Są sceny przemocy,  a ci, którzy rozbudzili nasze serca, teraz wzbudzają skrajnie inne uczucia. Niesamowite! Życie Izy staje się biegiem przez niepewność. Brutalność, psychiczne tortury, wizja śmierci. Będzie się działo, gwarantuję!

PODSUMOWANIE

Liczyłam na to, że autorka mnie zaskoczy, ale nie na to, że aż tak. Książka jest mocna, pod wieloma względami. Jest niedelikatna, niesłodka, momentami wręcz brutalna. A jednak o miłości i o różnych jej twarzach. Obsesja, pragnienie normalności, płacenie ceny za popełnione błędy. Uczucia, które wcale nie przeminęły, ale które skonfrontowały się z barierami nie do przebycia. Całym sercem polecam ten tom i trylogię arabską Beaty Majewskiej, choć miejcie na uwadze to, że to książka dla dorosłych i to takich, którzy lubią literackie, romansowe wyzwania.

wydawnictwo: Miraż
kategoria: Arabska seria (tom 3)
kategoria: romans
ilość stron: 422
data wydania: 2 marca 2022

Sprawdź także inne książki dla kobiet na TaniaKsiazka.pl, w księgarni, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji. Serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...