sobota, 22 sierpnia 2020

"Serce Diabła. # Forge 3" - Meghan March.
Uprowadzony, czyli wielki finał trylogii.


To nie jest zwyczajna para, a ich znajomość rozpoczęła się w dość niecodziennych warunkach. Nic dziwnego, że Jericho oraz India tworzą dość nietuzinkowe małżeństwo, takie, których kłótnie zdecydowanie wykracza poza prozaiczny temat wydatków, wyboru wakacji, dzieci. Tutaj w grę wchodzi mroczne środowisko, w której oboje się uwikłani. A wrogowie nie śpią i bywają czujni po to, by zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. India miała być jego zachcianką. Jericho jej przekleństwem. Oboje stali się dla siebie ludźmi, bez których nie widzą przyszłości. Meghan March, a właściwie przewrotny los przygotował dla nich kolejne turbulencje. Co zatem słychać w trzecim tomie serii Forge? Zerknijmy razem w głąb Serca diabła.

ZARYS FABUŁY
Została sama. Z obawami, przerażeniem i determinacją do walki o człowieka, którego kocha. Jericho został uprowadzony, a każda kolejna minuta działa na jego niekorzyść. Może nie przeżyć, bo macki wroga bywają bezlitosne. Kto jednak zdecydował się na tak brutalne posunięcie? India musi przełamać swoje zasady i podjąć współpracę z człowiekiem, z którym nie utrzymywała kontaktu od wielu lat. Tylko jej ojciec może pomóc uratować Jericho. Czy to zrobi? Czy czekające młode małżeństwo turbulencje sprawią, że ich miłość nie przetrwa próby czasu?


ZADZIORNI GRACZE, NIEPEWNA MIŁOŚĆ
Sięgając po serię Forge czytelnik zderza się z dość spektakularnymi osobowościami, które trudno przeciętnemu człowiekowi uznać za postaci przypominające sąsiadów zza płotu. India i Jericho to wyborni i zadziorni gracze, uwikłani w hazard, gry o wysokie stawki i w wielomilionowe sumy. Ciekawe jest to, że trafiła kosa na kamień. Teraz jednak przez pewien czas muszą okiełznać swoje piekielne charakterki, bo nastał czas próby. Chwile, podczas których do głosu dochodzą te najbardziej ludzkie pragnienia i wartości. India jest zdeterminowana do walki. Już dawno nie czuła się tak bezradna, stąd jest gotowa do przełamania swoich zasad. Jericho, uprowadzony przez wroga, myśli o ukochanej, a jednak w pewnym momencie tej historii dokona bardzo zaskakującej decyzji. Takiej, którą u czytelników może napytać sobie biedy.

UPROWADZONY
W poprzednim tomie porwano Indię, teraz nadszedł czas na Jericho. Fabuła powieść należy do dość niecodziennych, raczej hollywoodzkich, podkręcanych na potrzeby wywołania wrażeń, napięcia czy podkręcenia dynamiki akcji. A tej ostatniej nie można historii odmówić. Przez dłuższy czas wątek miłosny bazuje na dystansie, odległości i ulotnych pragnieniach towarzystwa drugiej osoby. Wszak do głosu doszli wrogowie. Jest zatem sensacja, jest i powracająca do Indii Babtiste przeszłość, na którą w końcu się otwiera. Bohaterka poznaje swoje korzenia, zszokowana przekazanymi jej informacjami. Okazuje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, niż myślała. Jest i namiętność, jest także… no właśnie, coś wprost odwrotnego, czego zdradzić Wam nie mogę, by nie odbierać całej przyjemności poznawania tej książki.

PORACHUNKI W TLE
W tle, tak jak i poprzednio, rozgrywki z Rosjanami, uprowadzenia, szaleni wrogowie gotowi do odważnych i wykraczających poza granice moralności posunięć. Oraz oczywiście gra w karty, wszak to od niej wszystko się zaczęło i na niej wszystko kończy. Wygląda na to, że to już koniec serii Forge, choć w dobie dzisiejszej literatury niczego nie można być pewnym. Czasami sfinalizowane historie doczekują się dalszego ciągu. Kto wie jak będzie tym razem.


PODSUMOWANIE
Zakończenie godne poziomu poprzednich części. Nieuwite wyłącznie na dylematach czy rozterkach. Dynamiczne, z pomysłem, jak już wspomniałam, hollywoodzkie. W końcu to nie jest historia, która może spotkać przeciętnego obywatela naszego kraju. Dla romantyczek czy wielbicielek pikantniejszych klimatów i ostrych charakterków. Bez głębokiego przekazu, za to ciekawie. Ode mnie siedem na dziesięć gwiazdek.

wydawnictwo: Editio Red
trylogia:: Forge (tom 3)
kategoria: romans
ilość stron: 205
data wydania: 12 sierpnia 2020

Trylogia Forge: Pakt z diabłem // Szczęście diabła // Serce diabła

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

13 komentarzy:

 1. Może kiedyś sięgnę, ale na razie nie mam ochoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chce podziekowac dr Agbazara z AGBAZARA TEMPLE za sprowadzenie mojego meza, który zostawil mnie i dzieci na prawie 2 lata. Nigdy nie nauczylem, ze go odzyskam, dopóki nie zobaczylem w Internecie komentarza na temat dr. agbazary i skontaktowalem sie z nim, po wykonaniu wszystkich instrukcji udzielonych mi przez dr Agbazara, mój maz wrócil blagajac o przebaczenie w ciagu 48 godzin. Dzieki doktorze, twoje zaklecie jest naprawde swietne. Dla tych z Was, którzy maja problem z malzenstwem / zwiazkiem, powinni skontaktowac sie z nim za posrednictwem ( agbazara@gmail.com ) LUB WhatsApp / zadzwon ( +2348104102662 ). I przezyj to sam.

   Usuń
 2. Nie czytałam dwóch poprzednich tomów, wiec nie mam po podstaw, by sięgnąć po finał tej historii.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie zapowiada się ta seria. Hollywoodzkość mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać lektury. Uwielbiam książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie, będę miała na uwadze tą serię 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpierw zamierzam zobaczyć, co autorka nam proponuje w "Pakcie z Diabłem". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej trylogii, ale być może wszystko przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. brzmi naprawdę fajnie. Będę miała tę serie na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę tą serię przeczytać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej serii. Może kiedyś do niej dotrę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chce podziekowac dr Agbazara z AGBAZARA TEMPLE za sprowadzenie mojego meza, który zostawil mnie i dzieci na prawie 2 lata. Nigdy nie nauczylem, ze go odzyskam, dopóki nie zobaczylem w Internecie komentarza na temat dr. agbazary i skontaktowalem sie z nim, po wykonaniu wszystkich instrukcji udzielonych mi przez dr Agbazara, mój maz wrócil blagajac o przebaczenie w ciagu 48 godzin. Dzieki doktorze, twoje zaklecie jest naprawde swietne. Dla tych z Was, którzy maja problem z malzenstwem / zwiazkiem, powinni skontaktowac sie z nim za posrednictwem ( agbazara@gmail.com ) LUB WhatsApp / zadzwon ( +2348104102662 ). I przezyj to sam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...