środa, 26 sierpnia 2020

"Jej wina i grzech. Bogactwo i grzech" - Meghan March.
Współcześni Romeo i Julia na tropie zaufania.


Historia Romea i Julii w dzisiejszych czasach może wydawać się tylko romantycznym „reliktem”. Nieszczęśliwa miłość, waśnie rodów, zakazane uczucie… przecież teraz nic nie stoi ludziom na przeszkodzie, by zawierać związki z osobami, które się po prostu kocha. A jednak jak się okazuje, współczesna literatura udowadnia, że nie wszystko co dotyczyło przeszłości, teraz przestaje być aktualne. Kiedy w grę wchodzą spore pieniądze, wielkie spadki i uprzedzenia, zaślepieni zawiścią ludzie mogą stracić rozum, a powstałe waśnie stają na przeszkodzie uczuciom niewinnym i niezasługującym na jakiekolwiek podziały. O czym mowa? O serii Bogactwo i grzech autorstwa popularnej w Polsce pisarki Meghan March. Pierwszy tom miałam już dawno za sobą, więc teraz nadszedł czas na kontynuację.

ZARYS FABUŁY
Tego, co się wydarzyło, nie spodziewał się nikt. Tragedia odebrała Lincolnowi i Whitney tych, którzy byli z nimi tak blisko. Nie w sposób pozbierać się po takim dramacie, zwłaszcza, kiedy wokół ferment sieje matka mężczyzny święcie przekonana co do swoich racji. Utracone zaufanie, niesłuszne oskarżenia, rozstanie. Wygrały rodzinne koneksje, w wyniku których miłość tej dwójki stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Mimo to Lincoln zrobi wszystko, by chronić Whitney. Choć tak bardzo ją zawiódł i choć w tej sytuacji tak trudno o zaufanie, stara się naprawić to, co zostało zniszczone. Czy nie jest już za późno? Tymczasem wciąż trwają spekulacje na temat rzekomego pochodzenia byłego męża Whitney, który być może faktycznie za życia był przyrodnim bratem Lincolna, a co za tym idzie, spadkobiercą majątku zamożnego ojca. Na tą parę czeka wiele wyzwań. Wszak tam, gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze, ciężko o spokój i szczęście.

WYPADEK I UTRACONE ZAUFANIE
Rozpoczynałam tę historię z niemałym mętlikiem w głowie. Ostatni natłok powieści Meghan March pozwolił mi skutecznie zapomnieć o tym, co działo się w poprzednim tomie tej serii. Potrzebowałam czasu, by móc zaskoczyć, ale z czasem przypomniałam sobie o emocjach, jakie towarzyszyły mi przy finalnym cliffhangerze Bogatego i grzesznego. W kontynuacji czytelnik zderza się więc z otwierającym książkę dramatem, który skutecznie zagłusza osobowości postaci stawiając ich w niezręcznej i niecodziennej sytuacji. Whitney ma żal do Lincolna za to, co zrobił. Kocha go, choć z drugiej strony nie chce stać mu na przeszkodzie. Lincoln jest świadom popełnionych błędów, jednocześnie pragnąć chronić rodzinę Whitney na przekór zwadom towarzyszącym ich rodom w przeszłości. Oboje doświadczyli jak smakuje utracone zaufanie, oboje stają przed wyzwaniem uratowania tego, co po prostu padło. Teraz nie czas na namiętności, ale na walkę o to, co stoi ponad nią – o szczerość, poczucie bezpieczeństwa i wyższe wartości.


RODZINNE PODZIAŁY, CZYLI TŁO POWIEŚCI
Bohaterowie powieści znaleźli się w nietuzinkowej sytuacji, choć autorka postanowiła przyozdobić ich naturalnie wypadającymi osobowościami. Zatem równowaga pojawiająca się w fabule sprawia na przyjemny i naturalny odbiór powieści, choć jak już wspomniałam, sama miałam  na początku problem, by odnaleźć się w szeregu nowych zdarzeń. Tym razem wątek miłosny staje na drugim planie. Na pewno nie ma tu takiej dominującej namiętności typowej dla książek autorki, ponieważ przez długi czas ustępuje ona miejsca kwestiom ważniejszym, a te fundują postaci wychodzące z tła. Jest były mąż Whitney, którego postać zdążyła wiele namieszać. Choć aktywnie nie uczestniczy w akcji, pojawia się we wspomnieniach, tych negatywnych, bo przecież i pochodzenie Rickiego i jego twórczość zdają się wciąż budzić kontrowersje. Jest matka Lincolna, jakże fatalnie nastawiona do miłości syna. I oczywiście dziadek z bronią w ręku, co już z resztą po pierwszym tomie nie powinno nikogo dziwić.

PODSUMOWANIE
Powieść o tym, że tak naprawdę pieniądze szczęścia nie dają. O tym, jak istotne jest zaufanie i jak łatwo je utracić. O zawiści, niesprawiedliwości wynikającej z podziału, niesłusznych oskarżeniach i uczuciach będących ponad tym. A to jeszcze nie koniec. Autorka przygotowała dla czytelników trzeci tom serii, w którym bohaterowie doczekają się już chyba zwieńczenia ich losów. Czy spektakularnego? O tym wkrótce przyjdzie mi się przekonać. Jeśli zaś Wy macie ochotę na romans współczesnych Romeo i Julii, możecie sięgnąć po propozycję Meghan March koniecznie pamiętając o tym, by zacząć od pierwszej części.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Bogactwo i grzech #2
kategoria: romans
ilość stron: 243
data wydania: 21 lipca 2020


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

8 komentarzy:

 1. Romans współczesnych Romeo i Julii brzmi ciekawie, z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, kwestia "Romea i Julii" we współczesnym świecie za bardzo mnie nie kręci. Nigdy nie lubiłam tej sztuki i kiedy inne dzieło jest do niego przyrównywane fabularnie, skutecznie jestem odstraszana :( Najwidoczniej to nie jest powieść dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszego tomu i raczej w najbliższym czasie nie znajdę czasu dla tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy znajdę czas, ale będę pamiętać, by zacząć od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może uda mi się w sięgnąć po pierwszą część za jakiś czas. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno nie w najbliższym czasie, ale kiedyś sięgnę po twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam ani pierwszej ani drugiej części ale brzmi ciekawie 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki autorki. Nie są idealne, ale zdecydowanie wyróżniają się na tle innych tego gatunku :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...