niedziela, 15 marca 2020

"Dearest. Madeline" - Lex Martin.
Zdradzona, oszukana, zauroczona. Trzeci tom serii.


Życie bywa bardzo nieprzewidywalne. Jednego dnia możemy być spełnionymi szczęśliwcami, kolejnego spadając na samo emocjonalne dno. Przekonała się o tym bohaterka powieści „Dearest. Madeline”, której przyszło przełknąć gorzką pigułkę rozczarowania. Z nadszarpniętym zaufaniem już nie tak łatwo przyjdzie jej od nowa budować swoją wizję udanej przyszłości. Czy mimo to jej się uda? Warto pamiętać o tym, że los lubi zsyłać niespodzianki od tej najbardziej niespodziewanej strony. Zapraszam Was na recenzję trzeciego i zarazem finałowego tomu cyklu Dearest, autorstwa Lex Martin. Co możecie tutaj spotkać?

ZARYS FABUŁY
Kiedy Madeline nakrywa swojego chłopaka w łóżku z inną kobietą… traci zaufanie do płci przeciwnej.  A już na pewno do sportowców, z którymi absolutnie nie zamierza się umawiać. Już nigdy w życiu! Tymczasem okazuje się, że los szykuje dla niej niezłą niespodziankę. A wszystko za sprawą przystojnego zawodnika NFL, Darrena, z którym w wyniku zlecenia zaserwowanego przez szefa będzie musiała współpracować. Czy gwiazda amerykańskiego futbolu pozwoli jej odzyskać wiarę w mężczyzn? Zaczyna się od pikantnej przyjaźni bonusem. Na czym się zakończy?

ZDRADZONA, UPRZEDZONA
Bohaterowie powieści to mocne charakterki, zarówno w przypadku jego jak i jej. Madeline, pomieszkująca u swojej przyjaciółki ze studiów, rzuca się w wir pracy, by zapomnieć o tym, co złe. Tylko w ten sposób jest w stanie odzyskać równowagę ducha. Zdolna dziennikarka podejmująca się będących wyzwaniami tematów, teraz będzie musiała zmierzyć się z przeciwnościami losu i porzucić nieco postanowienia dotyczące braku kontaktu ze sportowcami. Jeden z nich właśnie na nią czeka i postanawia jej pokazać świat sportu od bardzo dogłębnej strony. Darren to pewny siebie facet, który wie, że zachowując taką postawę ma szansę pozostać niezawodnym na boisku. Jeśli w siebie nie wierzysz, klapa. Świadomy błędów popełnionych w przeszłości okazuje się być nie tylko namiętnym kochankiem, ale także… wrażliwym człowiekiem. I choć ta relacja zaczyna się całkiem beztrosko, niekoniecznie będzie taka do końca.


SEKS, UPRZEDZENIA I MIŁOŚĆ
To jedna z tych historii, w których nie brakuje namiętnych scen zbliżeń. Jeśli na takowe lubicie sobie w książkach poczekać, przy okazji tej niekoniecznie będziecie musieć. Mam wrażenie, że na tle poprzednich tomów, ten wydaje się najbardziej obfity w seks. Dopiero z czasem przychodzi moment konfrontacji z uczuciami wykraczającymi poza to, co fizyczne. Historia o niesłusznych uprzedzeniach, pokazana z perspektywy obu bohaterów, toteż dająca im równe szanse wytłumaczenia swoich zachowań. Lekka, uwita wokół sportu, niekoniecznie ambitna, choć fundująca zwroty akcji, dzięki którym na pewno nie jest nudno.  Nie jest tak przewidywalna, jak się na początku spodziewałam. Toteż uważam, że fanki romansów mogą zwrócić na nią uwagę nawet bez koniecznej znajomości poprzednich części cyklu.

OSOBISTE WRAŻENIA
Pikantna, z humorem, nieobciążająca emocjonalnie i kontrastująca świat stereotypów oraz uprzedzeń z faktami, w które warto się zagłębić. Prawda bywa bowiem zaskakująca. Lektura, w której można znaleźć i seks i głębsze wartości, są dawkowane emocje – jak dla mnie bez oszałamiającego rollercoastera wrażeń. Książka, która w dziesięciostopniowej skali zasługuje na solidne siedem. Jeśli lubicie takie klimaty, czytajcie.

wydawnictwo: Kobiece
cykl: Dearest (tom 3)
kategoria: romans
ilość stron: 374
data wydania: styczeń 2020

Tę powieść oraz inne książki dla kobiet znajdziecie na stronie internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji. Serdecznie dziękuję.

5 komentarzy:

 1. Kontrastująca świat stereotypów i uprzedzeń z faktami, to mnie zainteresowało Będę miała tę serię na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis mi się podoba. Jak będę miała okazję to chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie takie lekkie, zaskakujace książki. Milo sie czyta taka fabule 😉
  Buziaki 😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że to całkiem niezła lektura. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siedem to juz przyzwoita ocena

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...