czwartek, 23 stycznia 2020

"Serce gangstera" - Anna Wolf. Gangsterzy #1.
On jest bossem mafii, ona zastawem długu.


Planujemy swoje życie, powoli wspinając się po kolejnych szczebelkach budujących sukces, szczęście czy powodzenie. A potem wystarczy jedna chwila i wszystko może zawalić się, niczym domek z kart. Tak też stało się w przypadku historii głównej bohaterki, która wyszła spod pióra Anny Wolf, debiutantki wydawnictwa Niezwykłego. Co gorsza, zupełnie nie z jej winy musiała zamienić spokojne życie na rezydencję pewnego mafiozo. Co do tego doprowadziło? Wszystkie fanki mrocznych klimatów stanowiących tło ognistych romansów, zapraszam do bliższego zapoznania się z powieścią „Serce gangstera”.

ZARYS FABUŁY
Miała dwadzieścia dwa lata i spokojną posadę managera w pewnej restauracji. Miała. Bo w życiu nie przewidziałaby tego, że pewnego dnia skończy z bagażniku nieznanego samochodu. A wszystko przez brata, uzależnionego od hazardu łajdaka, który kupując sobie czas na spłatę długu, uczynił ją materiałem pod zastaw dla groźnego mafiozo. Tak też Chloe McCoy z dnia na dzień trafiła w progi rezydencji Aleksieja.

Od kiedy tylko zobaczył ją na zdjęciu, wiedział, że jest dziewczyną, którą pragnie mieć. A jeśli Aleksiej Tarasow czegoś pragnie, nie zamierza o to prosić. Sęk w tym, że w towarzystwie dziewczyny staje się kimś, kim gangster być nie powinien. Tylko czy fascynacja Aleksieja spodoba się Chloe? Czy dziewczyna na uwięzi dostrzeże prawdziwe oblicze człowieka, z którym się nie zadziera?

MAFIOZO I OFIARA
Autorka postawiła na pierwszoosobową, naprzemienną narrację przejmowaną przez dwójkę głównych bohaterów. Nie ukrywam, że to moja ulubiona opcja, dzięki której postaci wydają mi się jeszcze bliższe i bardziej wiarygodne. Aleksiej to groźny mafiozo, którego codzienność wytyczają pewne zasady. Im hołduje nie robiąc wyjątku. Jeśli się nie spodobasz, kulka w łeb. Ale… W przeciwieństwie do wielu innych bohaterów romansów mafijnych, ten wydawał mi się dużej mierze niebywale łagodny i ugodowy. W towarzystwie Chloe, dla której traci głowę, opiekuńczy i opanowany, zupełnie nieprzypominający rozjuszonego wilka, który rusza na polowanie pożerając zdobycz w całości. Z kolei Chloe została nakreślona jako zwyczajna kobieta, ze swoimi lękami, ale i honorem, niepewna jutra i zszokowana pragnieniami, które postanawia w sobie tłumić. Daleko jej do demonicy, daleko do szarej myszki. Zrównoważona osobowość dale efekt wiarygodności i nikłe szanse na irytację. Postaci z pierwszego planu okazały się więc satysfakcjonujące.


ZASKAKUJĄCA MIŁOŚĆ I MAFIA
Namiętna historia skrywanego pożądania, ku mojemu zaskoczeniu wcale nieprzeładowana nagminnymi scenami zbliżeń. Autorka buduje napięcie, więc na co nieco trzeba sobie trochę poczekać. Relacja gangstera i jego ofiary, niewinnej kobiety, która padła ofiarą głupoty ze strony członka rodziny, funduje przyjemną opowieść o budowaniu miłości w otoczeniu, w którym na pozór ludzkie odruchy nie powinny mieć miejsca. Jest potrzeba chronienia, własności, są udawane więzy, które z czasem mogą przeistoczyć się w coś prawdziwego i są bohaterowie drugoplanowi, którzy z pewnością nie zawahają się, by sporo namieszać. Historia nie jest długa, toteż ciężko liczyć na rozbudowane tło, a jednak nie ma tutaj monotonii. Jest kwestia niespłaconego długu, nieprzyjemne spotkanie z człowiekiem, który w związku z Chloe niecne ma plany. Więcej zdradzić nie mogę, żeby nie psuć przyjemności z poznawania lektury. A i nieco mroczniejszych elementów można się spodziewać, zleceń, broni, ważnych decyzji. Jak to w świecie mafii bywa, trzeba mieć oczy dookoła głowy.

JĘZYK I PODSUMOWANIE
Lekki język, przepleciony wstawkami z rosyjskiego słownika, momentami – na potrzeby sytuacji mocny dialog i raczej subtelne uczucie skontrastowane ze światem przestępców. Nie ma tutaj wulgarnej kontrowersji, jeśli chodzi o sceny zbliżeń, co na pewno w moim przypadku zadziałało na plus. Książkę czyta się szybko i choć sam schemat nie należy do najbardziej oryginalnych, to, co dzieje się pomiędzy bohaterami może zaskoczyć łagodnością. „Serce gangstera” to trafiony tytuł powieści, bo zdaje się, że bohater serce ma prawie dobre. Co się za tym kryje? Tego powinniście spróbować już sami.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Gangsterzy #1
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 247
data wydania: 22 stycznia 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

11 komentarzy:

 1. Wiem komu polecę tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie książka zainteresowała i z chęcią dam jej kiedyś szansę. Dawno nie czytałam powieści z wątkiem mafijnym. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój chłopak by się w niej zaczytał haha :D
  Zapraszam :)
  ania-el.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach ci gangsterzy. Są tacy pociągający.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama nie wiem czy to dla mnie czy nie. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O właśnie, muszę ją kupić mężowi. On ogólnie nie jest książkowy, ale to sa jego klimaty i kto wie.. może dzięki temu zacznie czytać ☺
  ps. obserwuje, żeby nie ominąć żadnego wpisu! ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo kolejny romans gangsterski, ostatnio to chyba modny gatunek, ale zdecydowanie nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Romansów mafijnych ostatnio na pączki... Muszę w końcu na jakiś się skusić 😅 Może to będzie ten? Choć w sumie... wolę mniej łagodne historie 🙈 także jeszcze się zastanowię.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie przeczytałabym. Recenzja zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio duzo tych gangsterow w literaturze

  OdpowiedzUsuń
 11. https://www.wattpad.com/story/222375067-strumie%C5%84-krwi

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...