niedziela, 29 września 2019

"Ian. Twój osobisty trener podrywu" - Rachel Van Dyken.
Nauczyciel zakochuje się w uczennicy.


Niektórzy ludzie mają w sobie wrodzoną śmiałość pozyskiwania kontaktów zarówno z tą samą, jak i przeciwną płcią. Bywają i tacy, którzy zachowują pewien dystans, a nieśmiałość nie pozwala im pokazać przed innymi swojego prawdziwego „ja”. Wiadomo, że ci drudzy mają w życiu gorzej, ale zachowywany dystans pozwala im na bardziej efektowne chowanie asa w rękawie, który wyciągnięty potrafi potem porządnie zaskoczyć. O takiej właśnie niedoświadczonej dziewczynie i o facecie, który wyciągnie w jej kierunku pomocną dłoń pisze Rachel Van Dyken w pierwszym tomie serii Skrzydłowi – „Ian”. Czy historia należy do bardzo niegrzecznych? Czy do wartych uwagi? O tym w dzisiejszej recenzji.

ZARYS FABUŁY
Kiedy Blake przekracza drzwi restauracji Ian wie, że będzie miał do czynienia z ciężkim przypadkiem. Trener podrywu, pomagający nieobytym dziewczynom zdobyć pewność siebie, i wymarzonego partnera, zna ten typ. Niezdarna, zdesperowana, wysyłająca zbyt natrętne sygnały w stronę obiektu swoich westchnień. Pod nieatrakcyjnymi, workowatymi ciuchami Blake skrywa jednak piękne, kobiece ciało. Naturalne włosy, ciekawa osobowość… Wystarczy trochę pracy i dziewczyna zmienia się w seksowną piękność, na którą nietrudno zwrócić uwagę. Może się zatem wydawać, że cel zostaje osiągnięty. Może. Gdyby nie fakt, że Ian wbrew swoim zasadom i rozsądkowi zaczyna się w niej zakochiwać.

TRENER PODRYWU I JEGO UCZENNICA
Historia zostaje przedstawiona z perspektywy Iana, trenera podrywu, współwłaściciela oryginalnej firmy pomagającej dziewczynom w zdobyciu pewności siebie. Chłopak bardzo dobrze zdążył rozpracować mechanizmy damskiego zachowania i z łatwością dostrzega to, co dobre i pożądane wśród mężczyzn, a co złe. Z jednej strony frywolny lekkoduch, z drugiej dobry przyjaciel. Przystojniak, który ma na swoim koncie wiele niezobowiązujących numerków. Zupełnie inna wydaje się być Blake, stroniąca od makijażu i seksownych ciuchów, niedoświadczona gapa. Kobieta, która myśli, że Kamasutra to nazwa potrawy. No tak… Kiedy ta dwójka zaczyna ze sobą przebywać, wiele się zmienia, a role zaczynają odrobinę się zmieniać. Zupełnie niepodziewanie. Bardzo ciekawe zestawienie, z którego nie wynika żadna głęboka historia, ale na pewno taka, przy której można dobrze się bawić.


PODRYW, PRZYJAŹŃ, PRZEZNACZENIE
Wbrew pozorom, to nie jest mocno naładowana erotyzmem historia, choć namiętność i romans cały czas wiszą w powietrzu. Główny wątek opiera się na podrywie, tym planowa mim i reżyserowanym oraz tym zupełnie spontanicznym, niespodziewanym i zaskakującym. Autorka zapodaje kilka wartościowych wskazówek dotyczącej zachowań, jest kwestia zazdrości, złamane serce – bez wielkich dramatów przeszłości mających wpływ na zachowanie bohaterów. Tym razem obyło się bez demonów wspomnień. Pojawia się za to dość widoczny element przyjaźni już dający kierunek kolejnej części cyklu. Autorka zdążyła przedstawić czytelnikowi przyjaciółkę Gabi oraz Lexa – którzy niby się nienawidzą, a jednak coś zaczyna się pomiędzy nimi dziać. Ja temu „czemuś” na pewno na dniach będę się przyglądać.

DLA KOGO?
Lekka, romantyczna, pozytywna historia, bez lawiny głębokich emocji, za to z przyjemną parą skrajnie różnych bohaterów, którzy doświadczają czegoś zupełnie im dotąd nieznanego. Rozgrywana w klimacie kampusu, choć zamiast studenckich imprez więcej tutaj spotkań w kawiarni… otóż właśnie tutaj pracuje pierwotny obiekt westchnień głównej bohaterki. Jest humor, są wpadki, jest dobry finał i zachęta do sięgnięcia po kolejne części cyklu. Polecam wszystkim tym, którzy kochają dobre, nieobciążające emocjonalnie romanse.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Skrzydłowi #1
kategoria: romans
ilość stron: 308
data wydania: 25 września 2019


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

8 komentarzy:

 1. Myślę, że zaciekawiłaby mnie ta opowieść :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam obie już u siebie, niebawem będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za takim rodzajem książek, ale sprezentuje ją mojej przyjaciółce, która uwielbia takie historie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mojej przyjaciółki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusi mnie ta książka odkąd zobaczyłam ją po raz pierwszy. Chciałabym ją przeczytać, ciekawa jestem czy przypadnie mi do gustu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kusi , kusi chętnie sie z nia zapoznam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...