niedziela, 16 czerwca 2019

"Niezmienni. Nauczyciel" - Agnieszka Ziętarska.
Z oddechem wroga na plecach,
czyli historia zakazanej miłości.


Zdaje się, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że przeznaczenie jest jedynie mglistym zarysem przyszłości, którą na każdym etapie możemy jeszcze zmienić. A jednak. Agnieszka Ziętarska udowadnia, że czasami los decyduje za nas i tylko poświęcenie oraz potężne ryzyko są w stanie stawić czoła problemom. Historia o miłości, która tłumiona w zarodku nie miała prawa się wydarzyć. Opowieść o uczuciu, które spełnione przyniesie tylko zniszczenie. Książka opowiadająca o losach Flory i Felisa, skropiona dawką skrywającej rozmaite oblicza magii. Jesteście gotowi poczuć ją na własnej skórze? Nadszedł czas na drugi tom serii Niezmienni. Przed Wami „Nauczyciel”.

ZARYS FABUŁY (NIEZAPOZNANI Z PIERWSZYM TOMEM NIE POWINNI TEGO CZYTAĆ!)
Zaryzykowali. Są razem, na przekór przeznaczeniu, które przygotowało dla nich zupełnie inny scenariusz życia. Nie spoczęli jednak na laurach ciesząc się błogim spokojem. Ten na pewno nie jest im pisany. Podczas gdy siła Felisa słabnie, chłopak stawia na poszukiwania ojca Flory. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, jeśli nie wszystkie elementy układanki zdają się do siebie pasować. Za plecami pary, niczym cień, podążają Przywódcy. Wróg zrobi wszystko, by tylko osiągnąć swój cel. Przecież Flora miała popełnić samobójstwo. Przecież Felis nigdy nie miał jej pomóc. Kiecy dochodzi do zetknięcia z niebezpieczeństwem, każda minuta może okazać się tą ostatnią. Dokąd dotrą i czy ich uczucie przetrwa? Czy będą w stanie stawić czoła temu, co na pozór wydaje się nieuniknione i jaki znajdą na to sposób?

FELIS I FLORA, CZYLI ZAKAZANA MIŁOŚĆ
Są niczym współcześni Romeo i Julia, oddani zakazanej miłości będąc w stanie poświęcić dla dobra drugiej połowy własne szczęście. Dla Felisa Flora miała być etapem, powierzonym zadaniem, pracą. Stała się dla niego wszystkim. Stawiający na ryzyko, teraz również idzie za ciosem, nie wiedząc co go czeka, ale walcząc do ostatnich sił. A wszystko dla jej dobra, nie wstydząc się otwarcie przyznać do tego, co czuje i co jest gotów zrobić z miłości. Flora wydaje się bardziej bierna, na pewno na samym początku. Z czasem przekonana do wizji Felisa zaczyna mu wtórować. Przygotowała dla niej autorka wiele wyzwań, oj przygotowała. Jak zachowa się w obliczu wroga? Jedno jest pewne. Bohaterka wraz z każdym etapem zyskuje w moich ozach.

MIŁOŚĆ? TAK, ALE NIEKONIECZNIE NA PIERWSZYM PLANIE
W drugim tomie głównym motywem historii zdaje się być nie tyle wątek miłosny, co walka z przeznaczeniem, ucieczka, stawianie oporu wrogowi i poszukiwanie złotego środka. Flora miała być Samobójcą, ale za sprawą Felisa uniknęła dopełnienia nieszczęsnego losu, co wciąż odbija się szerokim echem. Felis nie jest zwykłym człowiekiem, toteż czekają go surowe konsekwencje dotyczące popełnionego czynu. Stary, opuszczony dom, prywatne śledztwo, konfrontacja z ojcem, macki wroga i próby wybrnięcia z zawiłej sytuacji. Akcja jest dynamiczna, na każdym kroku nieprzewidywalna, a krok w krok towarzyszy jej nienachlany wątek miłosny oparty nie na fizyczności i błahych namiętnościach, ale na prawdziwym oddaniu. Tutaj emocje tkwią w tym, co prawdziwe  - w poświęceniu. Czy zatem drugi tom można byłoby nazwać paranormalnym romansem? Na pewno tak, choć nie warto nastawiać się na dominujący i przyćmiewający resztę temat uczuć.


FANTASTYKA, FINAŁ I OCZEKIWANIA
Autorka zarezerwowała dla tej historii swój własny świat. Naznaczony szczyptą fantastyki, bez skrajności, za to na takim poziomie, że można w to wszystko uwierzyć. Są Niezmienni mający do wykonania swoją misję. Są opiekunowie i ci, którzy muszą wypełnić przeznaczenie. Paranormalne siły, „rasy” dzielące społeczeństwo na swoje rodzaju grupy. Myślę, że by móc wtopić się w klimat historii i czerpać z niej pełną radość należy oczywiście zacząć od pierwszego tomu. Bez tego ani rusz. Tymczasem autorka kończy środkową część trylogii rzucając na całość cień niepokoju. W wyniku czego nie ma innej opcji – trzeba sięgnąć po kolejny tom. Ja nie mogę się już doczekać, bo wiem, że wyobraźnia autorki jest mi w stanie dostarczyć jeszcze wiele angażujących wrażeń.

wydawnictwo: Dlaczemu
cykl: Niezmienni (tom 2)
kategoria: paranormal romance
ilość stron: 407
data wydania: maj 2019

Cykl Niezmienni: Samobójca // Nauczyciel // Wieczny

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Dlaczemu.

8 komentarzy:

 1. Pierwszy raz się spotykam z 'paranormalnym romansem'. Jestem tak zaciekawiona, że poszukam u siebie obu części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie sięgam po tego rodzaju książki, ale zaciekawiła mnie Twoja recenzja, więc przyjrzę się bliżej pierwszej części i wtedy zdecyduję, czy przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem już po lekturze. I jestem zadowolona. Moja recenzja już niebawem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji poznać jeszcze pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam jeszcze pierwszego tomu, ale obie części chętnie przeczytam. Widzę, że te książki mogą mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam nic od tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie zapoznam się z twórczością autorki :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie kusi mnie ta seria, bo jakoś nie polubiłam się z literaturą z gatunku paranormal romance. Może to przez "Zmierzch" :) :) :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...