wtorek, 25 sierpnia 2015

Soon ...

Mam przed sobą właśnie nieduży, ale i niemały stosik całkiem interesujących tytułów. Zapowiadają się ciekawe dni, więc chciałabym się podzielić z Wami moimi wrażeniami, które dopiero na mnie czekają.


„Kochając pana Danielsa” – Brittainy C. Cherry
 To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia.
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.

„After. Bez siebie nie przetrwamy” (tom IV) – Anna Todd
Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było coraz mocniejsze.
Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.
Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

„Marzenie Łucji” – Dorota Gąsiorowska
Nowa powieść autorki bestsellerowej Obietnicy Łucji. Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć.
Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia – stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy.
Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że wizja ślubu rozwiewa się jak mgła. A kiedy w Różanym Gaju pojawia się tajemniczy malarz i proponuje Łucji namalowanie jej portretu – ta przyjmuje propozycję. Między kobietą i artystą tworzy się szczególna relacja, którą coraz trudniej im lekceważyć.
Łucja musi nauczyć się walczyć o swoje marzenia. A jeśli pewne drogi okażą się nie przebycia – znaleźć w sobie siłę do znalezienia innych ścieżek.

„Bajki, które zdarzyły się naprawdę” – Anna Moczulska
I żyli długo i szczęśliwie? Takie rzeczy to tylko w baśniach, powiecie.
Okazuje się jednak, że czasem bajki zdarzają się naprawdę. Niektóre królewny i księżniczki przeżywały historie rodem z baśni…
Zofia Jagiellonka na przykład zaczęła chorować. „Puchnie ze staropanieństwa” – orzekli medycy. I tak oto w jej życiu pojawił się niemłody – i niewierny – książę brunszwicki. Ona jednak, choć niczym Śpiąca Królewna do życia zbudziła się późno, postanowiła zawalczyć o siebie.
Niepiśmienna dziewczyna ze wsi rozkochała w sobie cara Piotra I i z dnia na dzień, jak Kopciuszek, została carycą Katarzyną I. Owinęła sobie męża wokół palca. „Oto, do czego prowadzi rozpusta”, westchnęła tylko, kiedy zazdrosny car sprezentował jej głowę kochanka w słoju.
Elżbieta Bawarska, zwana Sissi, nie dała zatruć sobie życia „Złej Macosze” – swojej teściowej Zofii. Buntowała się na każdym kroku. Urządziła nawet w cesarskim pałacu… salę gimnastyczną ze sprzętem do ćwiczeń.
Anna Moczulska swojej książce opisuje baśniowe scenariusze, które rozegrały się naprawdę w życiu kobiet znanych z kart historii: Anny Jagiellonki, Marii Tudor, Barbary Radziwiłłówny, Joanny Szalonej i wielu innych.

„Golem” – Gustaw Meyrink
Mroczna historia z pogranicza snu, magii i mistyki
Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim getcie. Pewnego dnia odwiedza go tajemnicza postać i przekazuje mu księgę Ibbur, z prośbą, by naprawił uszkodzony inicjał. Kiedy zaczyna przeglądać księgę, doznaje wizji, a słowa w nieznanym języku stają się dla niego zrozumiałe. W niewytłumaczalny sposób Athanasius Pernath trafia pomiędzy dwie rzeczywistości, połączone mityczną postacią Golema. Ten symbol ożywionej materii staje się łącznikiem pomiędzy dwoma światami: realnym i duchowym.
Powieść ezoteryczna, oparta na symbolice kabały, tarota, a także legendzie o Golemie, stworzonym rzekomo w XVI wieku przez praskiego alchemika i rabina Jehudę Löw ben Bezalela.
Niesamowita, żydowska dzielnica dawnej Pragi, zagadkowe wydarzenia, doskonale poprowadzona intryga i zaskakujące zakończenie. Zasłużone miano klasyka powieści grozy.

„Opactwo świętego grzechu” – Sue Monk Kidd
Druga powieść w dorobku autorki Sekretnego życia pszczół i Czarnych skrzydeł! Zekranizowana pod oryginalnym tytułem Tron syreny z Kim Basinger w roli głównej.
Po raz kolejny Sue Monk Kidd umiejscowiła opisywane wydarzenia w bliskiej swemu sercu i okrutnej zarazem Karolinie Południowej. U jej wybrzeży leży mała urokliwa wysepka Egret, na której wznosi się zabytkowy klasztor benedyktynów, przez miejscowych nazywany opactwem świętego grzechu. To magiczne miejsce, przechowywany w nim na wpół religijny, na wpół mityczny relikt - bogato zdobione krzesło zwane tronem syreny - oraz legenda o celtyckiej bogini Senarze, która zanim stała się świętą, była kobietą-rybą, legły u podstaw tej niezwykłej i bardzo osobistej książki.
Przeżywająca kryzys wieku średniego, znudzona dotychczasowym życiem i kochającym mężem Jessie Sullivan powraca na wyspę swego dzieciństwa, żeby zaopiekować się matką, która uległa niecodziennemu wypadkowi. Ta podróż w przeszłość stanie się dla bohaterki sposobem na oswojenie demonów z dzieciństwa, pogodzenie się z owianą tajemnicą, tragiczną śmiercią ojca i odnalezienie siebie. Jessie odkryje uśpiony w sobie talent malarski i da się porwać uczuciu, rodem z Ptaków ciernistych krzewów. Czy po powrocie jej małżeństwo z ustatkowanym, kochającym Hughem będzie miało nadal sens? Czy Jessie będzie umiała wrócić do dawnego życia?
Opactwo świętego grzechu to piękna książka o miłości i towarzyszącemu temu uczuciu zrozumieniu drugiej osoby. To także mocny głos Sue Monk Kidd w sprawie eutanazji.

Czytaliście już coś z tego? A może macie to dopiero w planach?  

16 komentarzy:

 1. Wow! Zazdroszczę książki After i Kochając Pana Danielsa. Moje dwa niezbędniki, które niestety jeszcze nie są moje :C
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach Kochając Pana Danielsa! Świetny stosik. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kochając Pan Danielsa" to moje marzenie, jeszcze niespełnione :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej interesuje mnie "Opactwo świętego grzechu". Jeszcze nie poznałam książek tej autorki, a swoją przygodę zacznę prawdopodobnie od "Czarnych skrzydeł", które już czekają w wirtualnym koszyku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedługo zabieram się za ,,Czarne skrzydła'' - mama zakupiła tę książkę już jakiś czas temu, a wciąż leży nieprzeczytana - wstyd! ;)

  www.papierowenatchnienia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. ''Kochając Pana Danielsa'' - bardzo, bardzo polubiłam tą książkę i żałowałam, że tak szybko ją przeczytałam. A na After właśnie czekam ;)

  http://goschebooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Opactwo świętego grzechu" zaczęłam czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Kochając Pana Danielsa" to książka, która niezmiernie mnie ciekawi... Jak będę mieć okazję, to po nią sięgnę. :)
  Pozdrawiam
  A. :)

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Pana Danielsa" - spodobał mi się, choć zauważyłam kilka wad :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Absolutnie uwielbiam Kochając Pana Danielsa, to książka na której wylałam morze łez ;). Zdecydowanie chciałabym ,,Bajki, które zdarzyły się na prawdę", strasznie intryguje:). After będzie u mnie na dniach, z czego niesamowicie się cieszę :D.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam niczego, ale chciałabym kiedyś Kochając pana Danielsa. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniale prezentuje się 'Opactwo' i 'Bajki. Palce lizać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio jestem coraz bardziej ciekawa ''Kochając pana Danielsa'' ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytam właśnie "Opactwo świętego grzechu", ale jestem dopiero na początku - czyta się jednak rewelacyjnie, właściwie jednym tchem.

  Zapraszam do mnie na www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałabym przeczytać książkę "Kochając pana Danielsa". Bardzo!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...