środa, 5 sierpnia 2015

Najpiękniejsze biblioteki

Ostatnio przeglądałam zdjęcia najpiękniejszych bibliotek świata. Chcielibyście się w tam znaleźć? A może ktoś w takowej już był? Moja wiejska biblioteka raczej świeci pustkami, a jej wyposażenie bardziej przypomina moją domową biblioteczkę. Dużo bym dała, by odwiedzić takie cuda, jak poniżej.
Best Libraries From Around The World - Trinity Library
Trinity College Dublin Library, Ireland - źródło
The Admont Library, Austria- źródło
Clementinum, Praga, Czechy - źródło

http://staszic.kylos.pl/wp/wp-content/uploads/2014/11/Macksey-biblioteka.jpg
Biblioteka profesora nauk humanistycznych Richarda A. Mackseya - źródło

19 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc dziwnie bym się czuła w takiej bibliotece - zapewne nie byłoby tam wielu książek, jakimi ja byłabym zainteresowana, tylko klasyki albo woluminy sprzed wielu lat :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony masz rację. Przypuszczam, że też niczego bym tam dla siebie nie znalazła. Ale bardzo chętnie pozwiedzałabym takie miejsca. Pewnie mają niesamowity klimat.

   Usuń
 2. Piękna miejsca. W takiej bibliotece mogłabym zwyczajnie zamieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastycznie to wygląda. Zapiera wręcz dech. Najbardziej podoba mi się ta Irlandzka biblioteka. Chciałabym tam być :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Generalnie czemu nie? Mogłabym się poszwędać po takiej wielkiej bibliotece, tylko żeby bibliotekarka nie stała mi nad głową hihi:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm... Może niebo to jedna wielka biblioteka? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za bibliotekami, ale te ze zdjęć chętnie bym odwiedziła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne, majestatyczne biblioteki, ale ja nie mam co narzekać na tą w moim mieście, gdyż także jest nieziemska. Wiem, że nie powinnam się chwalić, ale spójrzcie jakie cudo mam kilka kroków od domu- http://www.makplus.pl/galeria/show.html?id=1191&format=d
  Osobiście mogłabym tam przebywać godzinami ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale Ci zazdroszczę! Pewnie bardzo klimatyczne miejsce. Naprawdę urocze.

   Usuń
  2. OJEJ! Ja też chcę mieszkać obok takiego miejsca! :( Zazdroszczę! :P

   Usuń
 8. Cudowne *wzdycham*. Nic tylko pomarzyć...

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Jakie cudowne! Mogłabym tam zamieszkać :D Ale tak strasznie ubolewam nad tym, że moja biblioteka to totalne dno. Nie ma żadnych książek, wydanych w przeciągu roku :/ To jakaś tragedia! Wszystkie takie książki muszę kupować, co z jednej strony jest dobre, ale z drugiej nie :/ Ale odkopuję w niej też starsze książki warte uwagi, jednak te, które by mnie interesowały, są niestety nie do mojej dyspozycji, bo... ich nie ma! Masakra :(
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Po prostu niesamowite biblioteki! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym się tam znaleźć, chociaż raz. ^_^ Tam musi panować niesamowita atmosfera! ^_^ Już to sobie wyobrażam... zapach książek... cała ta kolekcja... to musi być cudowne uczucie! ^_^

  OdpowiedzUsuń
 12. Biblioteki wspaniałe, lecz ja nie wyobrażam, siebie pośród nich. Już od samego patrzenia na te zdjęcia w głowie się kręci, a pomyśleć, o byciu w tym miejscu. Od której książki zacząć? Może prościej od którego regału ? :D Lecz widok niesamowity.

  OdpowiedzUsuń
 13. O matko, schowałabym się tam i poczekała aż wszyscy wyjdą a później do rana harcowałabym pomiędzy półkami i tomiskami.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...