czwartek, 2 października 2014

"Ten mężczyzna. Tom 3. Jego namiętność" - Jodi Ellen Malpas

 
Jesse i Ava nie dawali mi spokoju. Mając w planach przeczytanie innej książki, przełożyłam to na później i raptownie sięgnęłam po trzeci tom serii „Ten Mężczyzna”. Po tytułowych „kłamstwach” nadszedł czas na „namiętność”. Byłam więc bardzo ciekawa tego, czegóż dowiem się w kolejnej części o losach nietypowej pary. Poprzedni tom zakończył się rozstaniem. To jednak nie wszystko. Otóż Jesse ujawnił na koniec swoje nieznane oblicze. Ava zastała go bowiem w bardzo, bardzo nietrzeźwym stanie, a to dodatkowo utwierdziło ją w przekonaniu, że nie powinni być razem. Jak więc oprzeć się chęci sięgnięcia po kolejną część, kiedy akcja zakończyła się właśnie w takim momencie? Stąd też zaledwie dzień po przeczytaniu Jego kłamstw, prezentuję recenzję Jego Namiętności.

Mija kilka dni od rozstania Avy i Jessego. Rozdzierający ból i pustka , którą dziewczyna odczuwa, nie skłania ją jednak do skontaktowania się z nim. Dziwne jest jednak to, że Jesse także nie próbuje się z nią spotkać. Wkrótce Ava dowiaduje się, że Ward nie daje znaku życia nie tylko jej, ale także innym. Nikt nie widział go od chwili, kiedy dziewczyna go zostawiła i nikomu nie udało się z nim porozmawiać. Przyjaciel mężczyzny prosi Avę, aby pojechała z nim do mieszkania Jessego, bo bardzo możliwe, że jako jedynej uda się jej z nim spotkać. Dziewczyna godzi się i razem udają się do apartamentu Warda. Wchodząc siłą, zastają go nieprzytomnego. Ava uświadamia sobie, że doszło do tego w dużej mierze z jej winy. Zdaje sobie także sprawę z faktu, iż bez Jessego jej egzystencja nie ma sensu. Otaczając go troską, stara się wydobyć mężczyznę z tragicznego stanu.
Pomimo tego, że pozornie wszystko wraca do normy, pojawiają się kolejne zagadki, których podłoże Ava ma zamiar poznać. Do Jessego przychodzi pewna nieznajoma dziewczynie blondynka, a w penthousie zjawia się policja. Mężczyzna nie ma jednak zamiaru rozwikłać jakichkolwiek wątpliwości bohaterki. Co z tego wyniknie?

Trzecia część serii „Ten Mężczyzna” jest kolejną odsłoną Jessego Warda. Chociaż mężczyzna niechętnie wyznaje swoje tajemnice, to jednak czegoś się tutaj o nim dowiadujemy. Zdradzę czytelniczkom, że padnie tutaj długo wyczekiwana odpowiedź na pytanie o wiek Jessego. Jak jednak Ava wyciągnie od niego taką informację? Tego musicie dowiedzieć się same, ale wspomnę o tym, że pomysł bohaterki była bardzo sprytny i oryginalny.

Kolejny raz pojawiają się sytuacje, które świadczą o tym, że przeszłość Jessego musiała być niezbyt przyjemna. Nocne koszmary, strach przed utratą Avy, potrzeba nieustannej kontroli i blizna…

Jesse Ward – zagadkowy, zaborczy, dominujący i bogaty jawi się tutaj także jako pełen namiętności, kochający mężczyzna. To właśnie w trzeciej części oficjalnie wyznaje Avie swoją miłość. Niech Was to jednak nie zmyli, ponieważ ten mężczyzna nie zmienia się na stałe w potulnego partnera. Nadal na każdym kroku demonstruje dziewczynie to, że należy ona wyłącznie do niego, co nieraz bywa dla niej uciążliwe.

Interesujący wątek dotyczy także bogatego klienta Avy – Mikaela, którego intencje wobec dziewczyny nie są do końca jasne. Życzy on sobie tego, aby pojechała do Szwecji w sprawach zawodowych. Bohaterka nie ma wyjścia i musi wykonać polecenie służbowe. Wie jednak, że Jessemu bardzo się to nie spodoba. Czy wybierze się w daleką podróż?

Cóż tu dużo pisać. Zachęcam do sięgnięcia także po trzeci tom serii „Ten Mężczyzna”. Myślę jednak, że te czytelniczki, które przeczytały dwie poprzednie części, nie potrzebują przekonywania, bo zaciekawione same sięgną po kolejne kontynuacje. Mnie już pali ciekawość na myśl o tym, cóż pokaże nam czwarty tom.

Moja ocena- 4/5


Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 6 maja 2014

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...