czwartek, 17 lutego 2022

"Wróg mojego wroga" - Monika Skabara.
Zemsta bywa słodka.

Życie bywa bardzo zaskakujące, dlatego niczego nie powinniśmy brać sobie za pewnik. Długo budowane zaufanie potrafi prysnąć jak mydlana bańka. A płytkie relacje rozwinąć w kierunku, którego człowiek nigdy by się nie spodziewał. Na pewno zaskakująco okazało się być w życiu Kiry i AJ-a, postaci zasilających szeregi historii jednej z polskich autorek tworzących romanse. O czym mowa? Dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl trafiła do mnie powieść ‘Wróg mojego wroga”. Czy to książka, której warto dać szansę? Postaram się przybliżyć Wam niniejszy temat.

ZARYS FABUŁY

Zdaje się, że Kira już przywykła do rozstania z Marcusem.  W końcu dupek naprawdę ją ranił. Zdrada, gwałt, przemoc pod wieloma postaciami. Wspólne plany i budowanie wizerunku firmy po prosu padły. Teraz kretyn powraca i stawia nowe warunki. Kira musi się do nich dostosować. Inaczej straci przedsiębiorstwo, które tak pieczołowicie pielęgnowała.  Zdołowana i oddelegowana do amerykańskiego Las Vegas poznaje nowego partnera biznesowego, AJ-a. Nie fakt, że mają podobne priorytety zawodowe, ale także nienawiść kierowana w stronę Marcusa spajają ich światy. Chcą jego upadku i zrobią wszystko, żeby się zemścić. Co jednak, jeśli pomiędzy tą nienawiścią pojawią się także inne uczucia?

POSTACI

Czytelnik otrzymuje obraz Kiry, kobiety zaradnej i nieobawiającej się wyzwań. Osoby, która padła ofiarą przemocy domowej. Upokarzana, gwałcona, bita, poświęciła się pracy. Teraz cały jej wysiłek ma jej zostać odebrany. Staje w sytuacji, w której ma tylko jedno wyjście. Musi wyjechać. Co robi zatem Kira? Nie stoi w miejscu, a kiedy nadarza się okazja, działa. Na jej drodze pojawia się AJ. Przystojny współpracownik proponuje jej układ nie do odrzucenia. Pewny siebie, pomysłowy. Dlaczego nienawidzi byłego partnera Kiry? Ma swoje powody. Na drugim planie umieściła autorka postaci poboczne. Jest okrutny Markus, człowiek bezwzględny i arogancki, kompletny dupek mający poczucie bezkarności. Taki, który sądzi, że będzie mieć wszystko na skinienie palca. Dzięki takim zabiegom powieść nie skupia się tylko na stricte słodkiej, miłosnej kwestii.

MIŁOŚĆ DOBRA I MIŁOŚĆ TOKSTYCZNA

Historia o miłości i namiętności, o zemście, która staje się początkiem czegoś, czego nikt się nie spodziewał. Bohaterowie czują to przyciąganie, choć przyznam szczerze, że sama pierwszoplanowa relacja nie wzbudziła we mnie ponadprzeciętnych emocji. Było dobrze, zwięźle i na temat, chociaż bez wyczekiwanej głębi. Podobało mi się to, że autorka przemyciła pomiędzy karty książki temat przemocy. Jak się okazuje, tej stosowanej w związku partnerskim, ale i w przypadku pewnej osoby także w pracy. Wykorzystywanie seksualne, przemoc psychiczna, wyzysk drugiego człowieka. I słodka, wspominana zemsta. Lubię, kiedy postaci mają szansę się odegrać i to tutaj było.

PODSUMOWANIE

W końcowej fazie autorka potrzymała mnie chwilkę w niepewności. Ogólnie jednak jest to książka raczej przewidywalna. Pod względem miłosnym lekka, choć zarazem akcentująca bulwersujący temat przemocy. Przyznam, że w przypadku tej książki wzbudził we mnie on mocniejsze emocje, aniżeli sama miłosna relacja. Powieść jest zatem ciekawa, choć nie taka, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Nie nudziłam się obok niej, za to na pewno należy się plusik. Czy polecam? Tak. Ale niekoniecznie jako priorytet.

wydawnictwo: Kobiece / Niegrzeczne książki
kategoria: romans
ilość stron: 242
data wydania: 23 lutego 2022

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszą książkę do recenzji. Serdecznie dziękuję.


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...