poniedziałek, 28 lutego 2022

"Niestosowne zachowanie" - Vi Keeland.
Utrata pracy początkiem... dobrych zmian!

Czasami nachodzi nas ochota na to, by sięgnąć po coś głębszego, jeśli chodzi o literaturę. Intrygują nas historie z przekazem, pozostawiające po sobie namacane emocje. Bywają jednak takie chwile, kiedy potrzebujemy odprężenia i relaksu. W końcu książki mają nie tylko uczyć, ale także czynić rozrywkę. W rozglądaniu się za tym drugim zawsze wiem, po jakie nazwiska sięgnąć by się nie zawieść. Tak też było i tym razem. Dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl dotarła do mnie powieść „Niestosowne zachowanie” autorstwa Vi Keeland. Co znajdziecie na jej kartach?

ZARYS FABUŁY

Ireland wiodła pełne sukcesów życie. Piękna, ponętna prezenterka popularnej stacji telewizyjnej nagle straciła wszystko. Dlaczego? Wystarczył jeden film – nakręcony podczas prywatnego wyjazdu! Jedno nagranie, w dodatku wcale niewrzucone do sieci przez nią. Otrzymując wiadomość z wypowiedzeniem umowy, rozgoryczona faktem, że przez wiele lat doprawdy poświęcała się pracy, pisze do dyrektora generalnego emocjonujący list. Swoją drogą, że uprzednio odpowiednio nastraja się alkoholowymi procentami….

Jakże wielkie okazuje się jej zdziwienie, kiedy Grant Lexington jej odpowiada. I kiedy dochodzi do pierwszego spotkania z zaskoczonym jej postawą miliarderem. Ireland nie ma pojęcia, jakie wrażenie zrobiła na szefie i że ten zacznie na nią spoglądać nie tylko przez pryzmat zawodu, ale także prywatnych powodów.

ZWOLNIONA PREZENTERKA VS JEJ SZEF

Jak zawsze przy okazji książek Vi Keeland, tak też i tym razem czytelnik ma okazję poznać przedstawicielkę pierwszego planu, która nie da sobie w przysłowiową kaszę dmuchać. Ireland to kobieta sukcesu. Otoczona przyjaciółmi, zaradna i piękna prezenterka telewizyjna. Jest pewna swojego ciała i uroku, zwłaszcza w stanie upojenia. Kiedy zderza się z niesprawiedliwym traktowaniem ze strony szefa, postanawia działać i otwarcie prezentuje swoje zdanie. Co z tego wyniknie? Po pierwsze, życiowe rewolucje. Po drugie, obroniona duma. Po trzecie, kac. Kto staje po przeciwnej stronie barykady? Grant Lexington. Ireland ma go za dupka i bogacza, któremu wszystko łatwo przyszło. Nie wie, że ten człowiek również ciężko pracuje na to, by utrzymać swoją stację na takim poziomie, jaki osiągnęła. Nie ma też nikłego pojęcia o tym, jak wyglądała jego przeszłość. Nie warto zatem oceniać ludzi po pozorach i o tym już wkrótce przyjdzie się jej przekonać.

SŁOWO NA TEMAT FABUŁY I OGÓLNYCH WRAŻEŃ

Nowa powieść Vi Keeland to jak zawsze spora dawka humoru, odprężenia, miłości, namiętności i małego przemytu trudniejszych kwestii. Niewątpliwie mamy tutaj przypadek biurowego romansu, w którym niespodziewane uczucie gra pierwsze skrzypce. Jest pikanteria, choć na szczęście w odpowiedniej proporcji, są słowne starcia i docinki, w końcu postaci mają sobie co nieco do powiedzenia. Pojawiają się sekreciki związane z przeszłością głównego bohatera, który – tak jak Ireland – otrzymuje możliwość poprowadzenia narracji pierwszoosobowej. Choć w pewnym momencie robi się przewidywalnie i już wiadomo, jak to wszystko się zakończy, są emocje, lekkość pióra i są postaci, którym chce się kibicować. W efekcie „Niestosowne zachowanie” staje się romansem, który po który warto sięgnąć szukając czegoś na odprężenie i poprawę humoru. To dość sztampowa lektura, ale na pewno ciśnie na Waszą buźkę uśmiech.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans
ilość stron: 432
data wydania: 9 lutego 2022

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszą książkę do recenzji. Serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...