sobota, 22 maja 2021

"Prawo Mafii" - pod redakcją K.N. Haner.
Pierwsza polska antologia mafijna

Ostatnimi czasy bardzo popularnym tłem romansów okazała się mafia. Środowisko mające ogromny potencjał, ponieważ budzące klimat mroku, niebezpieczeństwa, nieobliczalnych mężczyzn, ale i finalnie miłości, która w tym całym brudzie wydaje się jedyną, czystą i mającą terapeutyczną moc sprawą. Na rynku literackim przewinęło się zatem wiele nazwisk polskich autorek, które wiodą absolutny prym jeśli chodzi o wspomnianą tematykę. Co powiecie zatem na wielką kulminację? Pierwszą polską antologię opowiadań mafijnych pod redakcją K. N. Haner? Przed Wami „Prawo Mafii” i różne oblicza namiętności.

ZARYS OPOWIADAŃ

Rozpoczyna się dramatem i tragedią, jaka dotyka Adama. Traci ludzi, którzy byli mu najbliżsi. Co to oznacza? Powraca Morfeusz. A wraz z nim namiastka czwartej część popularnej serii autorstwa K.N. Haner. U Kingi Litkowiec zmierzycie się z udawaną na potrzeby sytuacji parą, u Meg Adams pojawi się konfrontacja z lufą i konszachty z iście niebezpiecznymi ludźmi. J.G. Latte prezentuje współpracę skłaniającą do stąpania po cienkiej linie po to, by potem otrzymać wartą grzechu nagrodę od samego diabła. Co znajdziecie u Anny Wolf, Alicji Sinickiej, K.C. Hiddenstorm, Any Rose, J.B. Grajda, Anieli Wilk i E. Raj? Ano jeszcze inne wersje odważnych kobiet, które postanowiły skonfrontować się ze światem zarezerwowanym na pozór tylko dla mężczyzn.  

SEKS I NIEBEZPIECZEŃSTWO

Pierwsza polska antologia mafijna to zbiór opowiadań tworzonych ręką autorek grupy „Euforia”. Polskie pisarki, tworzące pod rodzimym nazwiskiem albo angielsko-brzmiącym pseudonimem, serwują mieszankę seksu, namiętności oraz sensacji, z różnymi proporcjami tych elementów fabuły. W różnym, wypracowanym już wcześniej stylu, bo przecież w grę wchodzą autorki czytelnikom już dobrze znane. Mamy więc opowiadania, w których akcentowane jest mafijne tło, w jakim poruszają się bohaterowie. Są zlecenia, wpadki w ręce wroga, w niektórych dominuje seks - jako nagroda, zadanie do wykonania czy słodka kara.

ODWAŻNE KOBIETY, MROCZNI MĘŻCZYŹNI I RÓŻNE STYLE

Czytelniczki sięgające po książkę mają okazję zmierzyć się z odważnymi bohaterkami, dla których ryzyko bywa elementem codzienności i które są świadome swoich cielesnych potrzeb. To nie są grzeczne księżniczki, często podejmują się działań wykraczających poza granice norm ludzkiej moralności. O to chodzi w opowiadaniach mafijnych, by były niegrzeczne i mroczne, wszak chodzi także o mężczyzn, często pochłoniętych obowiązkami, zabijaniem, ale także pasją do ciał pięknych kobiet. Nie są to zatem historie głębokie czy niosące jakieś ponadczasowe wartości. Powinny bawić, czynić rozrywkę i rozpalać do czerwoności. Czy się to udało? Mam swoje ulubione opowiadania i te, które jakoś nieszczególnie na mnie zadziałały. Ale tego chyba nie dało się uniknąć.

PODSUMOWANIE

Jedenaście opowiadań liczących po trzydzieści, czterdzieści stron. Dla wielbicielek krótszych form, odważnych powieści, w których prym wiedzie niebezpieczeństwo i seks i które liczą po prostu na dobrą rozrywkę. Jeden temat, różnorodność jego interpretacji, jedne mniej inne bardziej mroczne, jedne skupione na namiętności, inne traktujące ją jako wątek poboczny. Jak już wspomniałam, mam swoje ulubione typy, ale niech pozostaną moją słodką tajemnicą. Lubicie romanse mafijne? Ta książka da Waszej wyobraźni pole do popisu.

wydawnictwo: Editio Red
kategoria: antologia opowiadań  mafijnych
ilość stron: 365
data wydania: 10 lutego 2021

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

4 komentarze:

 1. Na pewno któreś z tych opowiadań bardzo by mi się spodobało. Lubię takie zbiory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pasuję, bo tematy mafii dawno temu mi się przeżarły. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...