wtorek, 18 maja 2021

"Gangsterskie tajemnice" - Meg Adams.
Porwanie, zawiedzione zaufanie i próba miłości.

Życie bywa bardzo nieprzewidywalne, a los potrafi sobie z nas zakpić. Czasami na siłę szukamy problemów nie doceniając sielanki, którą mamy na wyciągnięcie ręki. Dopiero poważne dramaty otwierają nad oczy na to, jak kiedyś mieliśmy się dobrze. Dlaczego od tego zaczynam? Ano nawiązując do tytułu, który chciałam Wam dzisiaj przedstawić. „Gangsterskie tajemnice”, czyli drugi tom dylogii mafijnej to ogromny przeskok towarzyszącego bohaterom klimatu. Jesteście ciekawi jak zmieniło się życie Joanny? Ja miałam okazję się już dowiedzieć. Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY

Codzienność Jo zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Trafiła w ręce wroga, a jej życie przypomina piekło na ziemi. Więziona, męczona, wykorzystywana nie wie już co jest fałszem, a co prawdą. Zdaje się, że człowiek, któremu zaufała, doprowadził do sytuacji, z którą przyszło się jej zmagać. Teraz już nic nie jest takie, jak przedtem. To Aleks wciągnął ją w to całe bagno. Czy będzie ją w stanie uratować? Zapewnić jej ochronę, kiedy wokół świszczą kule? Na horyzoncie czają się nie tylko tajemnice, ale także pragnienie krwawej zemsty. Zrobi się niebezpiecznie.  Marzenia o szczęściu staną się znacznie bardziej odległe, niż kiedykolwiek wcześniej.

NARRACJA, POSTACI I ICH MOTYWACJE

Historię przedstawioną w książce poznajemy głównie z perspektywy Joanny i Aleksa. Z małymi wyjątkami, zaznaczam. Główna bohaterka znalazła się w potrzasku. Chciałaby walczyć, wie, że powinna wykrzesać z siebie resztę sił, ale nie ma zbyt wielkich możliwości. Musi być posłuszna, by przetrwać. Niepewna, zdradzona i oszukana wciąż wierzy w to, że być może pojawi się ten, który ją ocali. Tylko czy będzie w stanie mu zaufać? Aleks to niebezpieczny mafioso, który nie obawia się zabić bez mrugnięcia okiem. Ma swoją niechlubną listę, na którą raczej nikt nie chciałby trafić. Niech jego postać pozostanie owiana zagadką, a jej odkrywanie pozostawiam Wam. Nie jednak taki straszny ten gangster, jakby się mogło wydawać. Bo choć Joanna miewa wątpliwości, Aleks z kolei miewa ukryte plany. I wiele zrobi, żeby ją ochronić.

NAMIĘTNOŚĆ I SENSACJA

Książka łączy w sobie namiętność i sensację. Zaczyna się koszmarem, ale jak się kończy? Autorka umiejętnie buduje miłosne napięcie, choć seks nie jest dominującym wątkiem. Wręcz przeciwnie. Mamy sporo mroku, a gangsterskie tło przedostaje się na pierwszy plan. Krwawe jatki, uprowadzenie, zemsta i tytułowe tajemnice. Pojawiają się postaci drugoplanowe, które sporo mieszają, co tylko podbudowuje ciekawość i atrakcyjność akcji. Powieść być może pod względem fabularnym nie jest wybitnie oryginalna, wszak z romansem mafijnym ciężko się w strzelić w niezapisane pomysłami luki, ale też skłamałabym pisząc, że się nudziłam. Historia była spójna, logiczna i przemyślana.

PODUMOWUJĄC

„Gangsterskie tajemnice” to drugi tom dylogii, dlatego też czytanie tej powieści należy rozpocząć od zapoznania się z poprzednią częścią. I bez obaw o klątwę często towarzyszącą kontynuacjom. Dwójka przebiła jakością jedynkę, przynajmniej w mojej ocenie.  To nie jest oryginalny, gangsterki romans, ale jest w nim coś poza scenami zbliżeń i słabo zarysowanym tłem. Dynamiczna akcja, nieprzewidywalne postaci, napięcie i ten odpowiedni klimacik. Wielbicielkom gatunku, które romansów mafijnych nie mają jeszcze dość, polecam.

wydawnictwo: NieZwykłe
cykl: Nieczysta gra (tom 2)
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 326
data wydania: 28 kwietnia 2021

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

3 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszego tomu i na razie moje czytelnicze plany nie przewidują lektury tej serii.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie planuję czytać tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...