piątek, 22 stycznia 2016

Nowa dostawa i coś na wymianę

Zacieram ręce, oj zacieram. Bo zawitało u mnie dzisiaj kilka interesująco zapowiadających się powieści. Jesteście ciekawi?

„Wybór Jasminy” - Jean Sasson (od wydawnictwa Znak literanova)
Jasmina to nie postać literacka. Wszystko, co zostało opisane w tej książce, wydarzyło się naprawdę, a los głównej bohaterki współdzieliły setki innych kobiet.
Piękna, inteligentna, wykształcona. Była dumną Libanką, kochała wolność, ale zawsze pozostawała wierna tradycji muzułmańskiej, w której ją wychowano. Miała 23 lata, a nigdy nawet nie pocałowała mężczyzny.
Tego dnia znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie. Została porwana przez irackich żołnierzy i uwięziona w ciemnej celi, wraz z kilkunastoma innymi niewolnicami.
Jasmina wiedziała, że aby odzyskać wolność, sama musi o nią zawalczyć.
Oprawca zapanował nad jej ciałem, ale nie nad myślami i duszą! Jedyną bronią, jaka jej pozostała, była oszałamiająca uroda i kobiecy spryt, dlatego – niczym Szeherezada – rozpoczęła niebezpieczną grę. Postanowiła go w sobie rozkochać.

„Tu i teraz” - Ann Brashares (od wydawnictwa YA!)
Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves?
Dzieli ich kilkadziesiąt lat, łączy uczucie. We dwoje są zdolni odmienić bieg historii. Ale czy będą w stanie to zrobić?

„Musza góra” – Bohdan Głębocki (od wydawnictwa Media Rodzina)
Lata trzydzieste XX wieku, Poznań. W tym miejscu krzyżują się losy głównych bohaterów.
Inspektor policji Andrzej Szubert poszukuje grasującego w mieście seryjnego zabójcy zwanego wilkołakiem. Prywatny detektyw Antoni Kaczmarek przyjmując zlecenie odszukania zaginionego Szwajcara, narazi się niebezpiecznym ludziom. Z kolei oficer Wojska Polskiego Mieczysław Apfelbaum przyjeżdża do Poznania z zadaniem odszukania na starym żydowskim cmentarzu na Muszej Górze...tajemnic żydowskiej magii. W serię zabójstw zamieszani są też agenci obcych wywiadów, m.in. Abwehry. W tle tymczasem widać przygotowania do zbliżającej się wojny, ale wykorzystanie przez polską armię starej żydowskiej magii może odmienić bieg historii.
Zaginiony szwajcarski dziedzic, przestępczy półświatek, wątki judaistyczne i pełnokrwiści bohaterowie, wariacje historyczne - powieść Bohdana Głębockiego wciąga od pierwszych stron i sprawia, że trudno oderwać się od lektury.


Dotarła do mnie także papierowa wersja Ukochanego syna od wydawnictwa Prószyński i S-ka. Miałam okazję recenzować ostatnio e-booka. Ci którzy z powieścią się jeszcze nie zapoznali, mogą szybko nadrobić zaległości klikając tutaj - KLIK.  
Dziękuję, dziękuję, dziękuję wydawnictwu także za wspaniały notatnik! Nie macie pojęcia, jak uwielbiam takie niespodzianki. 

Na koniec coś na wymianę ;) Otóż weszłam w posiadanie drugiego Kalendarza Beaty Pawlikowskiej na 2016 rok. Nieco bliżej możecie się przyjrzeć mu - TUTAJ


Chętnie wymienię się nim na którąś z książek znajdujących się w blogowej zakładce "Moje książkowe marzenia". Zainteresowanych proszę o kontakt na - werka7@gmail.com .

11 komentarzy:

 1. No, no, miłego czytania! ^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. No to masz co czytać :)

  Musza góra polecam Ci szczególnie.

  Od czego zaczniesz czytanie?
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam również do mnie do nowego konkursu i nowych recenzji:
  http://strefatrelaksu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie od "Muszej góry" zaczęłam. Póki co wydaje się, że wybór był trafny. Wciąga ;)

   Usuń
 3. Życzę samych przyjemnych chwil, spędzonych podczas czytania tych książek. Mnie osobiście zainteresował tytuł "Tu i teraz".

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdobycze, a niespodzianki zawsze cieszą. 1/3 książek z Twej listy marzeń ma moja biblioteka publiczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytałabym "Tu i Teraz",chociaż nie czytałam poprzednich książek autorki, to miałam okazję zapoznać się z ich ekranizacja i bardzo mi się podobały :) Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...