środa, 13 stycznia 2016

"Ubierz duszę" - Grażyna Paturalska


„Życie to najdłuższy wybieg,
po którym kroczysz,
bądź więc na nim najlepszą,
bo autentyczną modelką.”

W naszym polskim słowniku funkcjonuje niosąca pozytywny wydźwięk myśl: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Gdyby nie choroba, nigdy nie docenilibyśmy zdrowia. Gdyby nie zagapienie się i  przegrzanie pojemnika z gumą przez Charlesa Goodyear’a, być może proces wulkanizacji do dzisiaj pozostałby nieodkryty. Gdyby też nie złamana noga Grażyny Paturalskiej, możliwe że nie byłoby też jej książki „Ubierz duszę”, którą chciałam Wam dzisiaj przedstawić. Otóż to właśnie uziemienie autorki zaowocowało tą interesującą publikacją. Czy zatem wierzycie już, że z każdej nieszczęśliwej sytuacji można wynieść coś dobrego? Zatem uzbrojeni w pozytywne myślenie wyruszmy naprzeciw przygodzie pośród tego, co kobiety kochają najbardziej. Zanurzmy się w gęstwinie ubrań i kosmetyków, by odkryć swój własny, niepowtarzalny i trafiony styl.

Chorując – udajemy się do lekarza. Potrzebując dobrej fryzury – zdajemy się na zdolności fryzjera. Może więc w kwestii mody i wizerunku także warto zaufać specjaliście? Grażyna Paturalska – osobista stylistka, kreatorka i wykładowczyni wizerunku biznesowego pragnie uchylić nam rąbka tajemnicy zdobywanej przez lata wiedzy i dzieli się nią w swojej pierwszej książce, którą właśnie mamy okazję poznać.

Czy wiecie jaki jest Wasz typ urody? Czy zatem dobieracie ubrania wprost pasujące do niego? A może czasami stajecie przed lustrem i zastanawiacie się nad tym, cóż takiego zrobiłyście nie tak. Czy macie problem z doborem kreacji na odpowiednią okazję? Czy marzycie o tym, by pewnego dnia ktoś wskazał Wam właściwą drogę do wnętrza Waszego piękna? Grażyna Paturalska właśnie pragnie to zrobić – wystarczy jej zaufać. Autorka zabierze Was za rękę i oprowadzi po zakamarkach gigantycznej garderoby, by szczegółowo omówić każde z ubrań. Pokaże Wam jak dobierać kolory i dodatki, a co najważniejsze – pozwoli Wam odkryć Wasz typ urody, dzięki czemu już zawsze będziecie wiedzieć w czym wyglądacie korzystnie, a w czym zwyczajnie źle. Krok po kroku, coraz bogatsze w niezbędną wiedzę wykreujecie swój niepowtarzalny – aczkolwiek dobrze prezentujący się styl, a Wasze stare ubrania być może staną się inspiracją do stworzenia czegoś nowego.

„Nie jesteśmy niewolnikami mody, nie bądźmy jej ofiarami, bo to MODA ma nam służyć! Zaprzyjaźnijmy się więc z nią i nauczmy się czerpać  z tego jak największą przyjemność i korzyści.”

„Ubierz duszę” to nie prowadzony wedle ściśle wytyczonych reguł poradnik o modzie. Autorka, niczym serdeczna przyjaciółka sugeruje, pomaga i przy użyciu przykładów pokazuje różnorakie opcje, dzięki którym kobieta może poczuć się piękna. Uświadamia także to, warto o siebie zadbać nawet bez okazji, bo makijaż może poprawić humor, a czując się cudownie, roztaczamy wokół siebie niezwykłą, przyciągającą aurę.

Autorka książki pisze dla wszystkich kobiet – mając na uwadze te nieco zamożniejsze, ale także i takie, które nie mogą sobie pozwolić na całkowitą zmianę garderoby. Otóż nowy styl niekoniecznie musi wiązać się z wielkimi wydatkami. Wystarczy poznać kilka trików i zakochać się w eksperymentowaniu, a efekt – zobaczycie już same.

„To styl życia determinuje styl bycia.”

Torebki, stroje kąpielowe, nakrycia głowy, apaszki, paski, a nawet parasole. Grażyna Paturalska nie pomija żadnego szczegółu, bo przecież całokształt tworzony jest z małych elementów – a każdy ma znaczenie. Jak być damą i nie dać się zaskoczyć? Teraz możecie się tego nauczyć. Korzystanie z pomocy specjalistki nie jest wyrazem słabości, a mądrości. Bo przecież dążąc do perfekcji warto wzorować się tylko na tej słusznej wiedzy, a nikt z nas nie jest alfą i omegą. Dzięki tej publikacji możecie przeszkolić się i opanować własne błędy nie tylko dotyczące ubioru, ale i makijażu. A w tym przypadku autorka zatrudniła do pomocy osobę, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych metamorfoz przy użyciu pudru, cieni czy tuszu do rzęs.

Czy nadal nie wierzycie w to, że bogatsze w wiedzę specjalistów możecie wyglądać lepiej? Zatem co powiecie na naoczny dowód, którym Grażyna Paturalska raczy Was w ostatnim rozdziale? To właśnie tam znajdziecie przykłady metamorfoz, a więc zdjęcia modelek – zwyczajnych kobiet, które dzięki wskazówkom wydobyły ducha swojej urody i teraz mogą cieszyć się jego blaskiem.  

Przystępnie przekazana wiedza, praktyczne wskazówki, przyjazne amatorom mody słownictwo i będące nie tylko pięknym dodatkiem, ale i pomocą fotografie – to wszystko sprawia, że książka „Ubierz duszę” może stać się dyskretną bronią i przyjaciółką każdej kobiety. Co musicie zrobić? Zaufać autorce i uwierzyć w to, że w każdej z nas tkwi piękno. Bo dążąc do ideału nie należy kopiować tych, które już istnieją, a umieć spojrzeć na siebie inaczej i właśnie tego stara się nauczyć Grażyna Paturalska. Polecam.

  
Na końcu tej publikacji znajdziecie płytę CD z wybranymi audycjami radiowymi "Ubierz duszę" emitowanymi w Radiu Plus.
 
Wydawnictwo: Bernardinum 
Ilość stron: 277
Rok wydania: 2014
Oprawa: twarda

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Bernardinum.
 Logo

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa, ale i bez tego wiem, że urody nie posiadam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mów tak! Jesteś piękna, a poprzez tą skromność pokazujesz, jak wartościową osobą jesteś. Bo pośród wielu dzisiejszych pseudo piękności, które uważają siebie za nie wiadomo kogo, o takich ludzi jak Ty - naprawdę trudno. Głowa do góry ;)

   Usuń
 2. Za każdym razem, kiedy spotykam się z taką pozycją, mam mieszane uczucia. Z jednej strony przydatne i ciekawe, a z drugiej to... nie wiadomo. :D

  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm mogłabym się skusić. Ale czy ta publikacja by mi coś dała. Nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...