poniedziałek, 30 listopada 2015

Ostatnie zaniedbania

Kochani,

Ostatnio trochę zaniedbuję mojego bloga. Ale postaram się poprawić i znowu być z wszystkim na bieżąco. A wszystko przez to, że postanowiłam zatroszczyć o moje życie towarzyskie. Efektem ostatniej nocnej imprezy były trwające cały dzień bóle głowy, chociaż nie powiem - dla takiej zabawy warto było potem cierpieć. Czas się ogarnąć, więc dzisiaj zaczęłam czytać "Ocalić Daringham Hall", a przedpremierowa recenzja ukaże się na blogu około 9 grudnia. Czekacie na tę powieść?

piątek, 27 listopada 2015

"Czytanie z kości" - Jakub Szamałek



Według Tadeusza Kotarbińskiego: „Przeszłość zacho­wana w pa­mięci sta­je się częścią teraźniejszości”. Stąd staramy się nie zapominać o tym, co było, niosąc ze sobą bagaż własnych doświadczeń. A jednak z biegiem czasu niektóre fakty ulegają zniekształceniu, zacierają się i zanikają. Przemijamy i my, pozornie pozostawiając po sobie niewiele, bo to, co już ujawnione, mało kogoś obchodzi, a tajemnice zaś zabieramy do grobu, gdzie mają pozostać z nami na zawsze. Upływają miesiące, lata, wieki i mogłoby się wydawać, że kolejne pokolenia, żyjąc własną codziennością, nie zmienią już przeszłości, bo cóż mogą odkryć ze zgliszczy schowanych pod ziemią? A jednak czasami jeden trafiony trop, determinacja i czyjeś zaangażowanie są w stanie doprowadzić do zaskakującego rozwiązania i do rozszyfrowania zagadki, która na pierwszy rzut oka wdawałaby się zbyt błaha, by było warto poświęcać jej swoją uwagę. Zapraszam zatem w zakątek odległej przeszłości, która po setkach lat uśpienia wychodzi naprzeciw teraźniejszości. Przed Wami „Czytanie z kości”, czyli nowa powieść Jakuba Szamałka.

środa, 25 listopada 2015

"Aremil iluzjonistów. Wschodnie rubieże" - Alicja Makowska


„Niebezpieczeństwo jest najgroźniejsze wtedy, gdy najmniej się go spodziewasz…”

Fantastyka to gatunek literacki, po który sięgają tylko ci nieco odważniejsi. By móc wtopić się w jej klimat, trzeba być gotowym i chętnym do poszerzania własnych horyzontów. W historii książek z fabułą dalece odbiegającą od rzeczywistości zapisało się sporo wybitnych tytułów. A jednak jest i wiele takich, które jakby jałowe w własną treść powielają scenariusze stworzone w pierwowzorach. I tak zyskujemy kolejne powieści o smokach czy elfach, bo jakże wybitne muszą być umysły tworzące własne, wyimaginowane światy. Jak potężna musi być wyobraźnia tych autorów, którzy stają przed wyzwaniem wykreowania czegoś własnego. Ostatnimi czasy miałam okazję zmierzyć się z powieścią właśnie tegoż gatunku. Dla mnie, jako dla czytelniczki raczej stroniącej od fantastyki, był to podwójny test jakości. „Aremil iluzjonistów. Wschodnie rubieże” to powieść o niebywale oryginalnym tytule. Czy zatem unikatowa jest także sama treść? Zapraszam do zapoznania się z magiczną wręcz rzeczywistością, która wraz z każdą stroną odkrywa przed czytelnikiem swoją niezwykłą twarz.

poniedziałek, 23 listopada 2015

"Piękny gracz" - Christina Lauren

„Zasada brzmi tak: coś wygląda dziwnie tylko wtedy, jeśli się na to zgodzisz.”

Był „Piękny drań”, „Piękny nieznajomy”, ale teraz nadszedł czas na prawdziwego przystojniaka. W księgarniach zawitał bowiem „Piękny gracz”, czyli trzecia część serii autorstwa Christiny Lauren. Dotychczasowi dwaj tytułowi bogowie urody pozostawili po sobie cząstkę miłych wspomnień. Bez większych obaw sięgnęłam więc po kontynuację cyklu, a jednak zanim zanurzyłam się w jej stronach, doznałam autentycznego szoku. Czy tylko ja myślałam, że Christina Lauren to jedna kobieta? Jak się okazuje, pod ową nazwą autorki kryją się dwie zdolne pisarki – Christina Hobbs oraz Lauren Billings. Sprytnie, bo przyznam, że często miewam wątpliwości co do książek pisanych przez dwie osoby. Czy jesteście jednak ciekawi, jak wypadła kolejna część serii Beautiful Bastard? Ja, na Waszym miejscu, pewnie bym była. Zatem wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z moją recenzją.

sobota, 21 listopada 2015

"Wiedziałam, że tak będzie" - Kasia Pisarska

„[…] życie mamy jedno i powinniśmy je przeżyć tak, jak chcemy.”

Każdy z nas lubi marzyć – o miłości, ładnym domu, karierze i fortunie. No właśnie, zatrzymajmy się przy tym ostatnim. Czy pieniądze dają nam szczęście? Mówi się, że nie. Ale czy jednak aby na pewno? Zatem dlaczego tak wytrwale typujemy numerki w kolejnych losowaniach Lotto licząc na to, że może to nam uda się zdobyć te niewyobrażalne, gigantyczne bogactwo? Snujemy plany dotyczącego tego, jak wyglądałoby nasze życie z milionami w rękach. Wakacje, willa z basenem, samochód, którego wszyscy by nam pozazdrościli. A potem przychodzi szara rzeczywistość, koniec losowania i znowu wracamy na ziemię. Jednak gdzieś tam wśród biorących udział, co jakiś czas znajduje się ktoś, kogo marzenie faktycznie się ziszcza. Co tak naprawdę zrobilibyśmy wtedy, kiedy udałoby się nam wygrać? Czy w takim momencie wszystko stałoby się łatwiejsze? A może wręcz przeciwnie? Poznajcie zatem Weronikę, bohaterkę książki „Wiedziałam, że tak będzie”, bo to właśnie jej przyszło zmierzyć się z taką sytuacją. To ona została wytypowana przez los i przekonajcie się o tym, jak potoczyło się jej życie.

piątek, 20 listopada 2015

Odrobina luźnej gadki ;)

Chciałabym Wam napisać "dzień dobry". Ale kiedy wstałam i spojrzałam przez okno, widząc lawinę gęstego deszczu od razu wpadłam w lekki stan depresji. No szlak by to... Ale dla wszystkich, którzy czują to, co ja, mam rewelacyjny lek antysmutkowy. Czy widzieliście już film "Jeden dzień" z Anne Hathaway i Jimem Sturgess? Jeżeli nie - to do dzieła. Przyznam, że ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie telewizji. Poświęcając więc swój czas kolorowemu ekranowi, oczekuję tylko i wyłącznie pozytywnych wrażeń. A ów film takowych mi dostarczył. Naprawdę polecam - w szczególności romantyczkom. 

czwartek, 19 listopada 2015

„Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki. Powtarzanki i śpiewanki”


 „Słowo się rzekło,
Kobyła u płotu.
Kto słowo złamie,
Tego do kompotu.”

Już jakiś czas temu w progach księgarni zawitał pewien bardzo nietypowy pan, wyczyniając na okładkach książek najdziwniejsze rzeczy. Przewroty, podskoki, stanie na rękach… Czy aby na pewno tak wypada zachowywać się dorosłemu mężczyźnie? Ale zaraz zaraz. Czy Wy zdajecie sobie sprawę, o kim mowa? Przed Wami Pan Pierdziołka, bohater o niechlubnym, acz wyjątkowym nazwisku. Jeżeli jeszcze go nie znacie, szybko zrozumiecie, że na jego wybryki można przymknąć oko, bo dawka humoru, którą oferuje, zrekompensuje każde przekroczenie przyjętych przez nas norm. Tym razem u jego boku trafiamy w progi mającej swój urok, polskiej wsi. Cóż zatem nas czeka? To pokażą Wam „Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki. Powtarzanki i śpiewanki”.

środa, 18 listopada 2015

"Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria" - Lucyna Olejniczak (e-book)


„Prawdziwa miłość zawsze zwycięży. Trzeba o nią walczyć.”

„Kobiety z ulicy Grodzkiej”, czyli cykl autorstwa Lucyny Olejniczak rozpoczęty bestsellerową Hanką, przedstawia losy „przeklętej” rodziny - potomków, którym zły urok odbiera szansę na prawdziwe szczęście. Tym razem cień okrutnej klątwy okrywa Wiktorię, bo spadająca na nią lawina przykrych wydarzeń wydaje się nie mieć końca. Wyjazd brata, przeszywająca prawda dotycząca ojca oraz, co najgorsze, niespełniona miłość. Bo chyba nie ma nic gorszego od informacji zwiastującej to, że kocha się mężczyznę będącego własnym bratem. Co jeszcze zatem może ją spotkać? Czy pośród wielu klęsk znajdzie się szansa na małą iskierkę nadziei? Wkroczcie więc w życie tytułowej bohaterki i zobaczcie, cóż takiego oferuje drugi tom poczytnej i niebywale wciągającej serii.

wtorek, 17 listopada 2015

KONKURS - książka "Rozdroża" do wygrania

Jakiś czas temu publikowałam na blogu recenzję książki "Rozdroża" autorstwa Sabiny Waszut. Powieść bardzo przypadła mi do gustu (recenzja TUTAJ). Chcecie mieć swój egzemplarz? Zatem spróbujcie szczęścia w konkursie. Liczę na Was i mam nadzieję, że będzie Was i tym razem tak sporo, jak zawsze ;) 



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...