poniedziałek, 16 stycznia 2023

"Misconduct" - Penelope Douglas.
O jednym takim, który miał niesfornego syna.

Ostatnio tak się złożyło, że miałam okazję czytać w małych odstępach czasu kilka powieści autorstwa Penelope Douglas. Dzięki temu też przyjrzałam się różnym obliczom jej prozy. A jest ich naprawdę wiele. Od iście pokręconych pomysłów, które na pewnym etapie dla wielu zaczynają przekraczać granice dobrego smaku, po ludzie wartości, którymi kieruje się każdy z nas. W jej zbiorze historii możemy spotkać łagodniejsze książki i powieści z mocnym uderzeniem. Gdzie w tym wszystkim znalazło swoje miejsce „Disconduct”? O tym chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć.

ZARYS FABUŁY

Easton Bradbury właśnie rozpoczyna pracę jako nauczycielka w szkole średniej. Wie, że czeka ją wiele wyzwań, a jednym z nich jest spotkanie z rodzicami uczniów, z którymi będzie musiała omówić parę ważnych spraw. Jakże ogromne okazuje się jej zdziwienie, kiedy próg klasy przekracza mężczyzna, z którym całkiem nie tak dawno połączył ją pewien incydent. Rozmowa, która niemal doprowadziła tą dwójkę do łóżka. I choć wtedy Tyler Marek wyraźnie ją podrywał, teraz nie zamierza ułatwić sprawy. Konserwatywny, zaborczy, ciężki w rozmowie, nie będzie jednym z tych rodziców, z którymi kontakt pójdzie jak po maśle. Tutaj rodzi się pytanie, kto bardziej da w kość pannie Bradbury, jego zbuntowany syn czy on sam? Problem w tym, że choć z zawodowego punktu widzenia romansowanie z ojcem ucznia jest wysoce nie na miejscu, z czasem Easton i Tyler zaczynają zatracać pewne granice.

NAUCZYCIELKA I OJCIEC UCZNIA

Główna bohaterka powieści, Easton, to odważna dziewczyna, która potrafi bronić własnych racji. Ma swoje zdanie i nie zamierza zmieniać go pod wpływem czyjegoś niezadowolenia. Momentami pyskata umie przyznać się do błędu i zmierzyć z niekomfortową sytuacją. A takie na pewno staną jej na drodze. Młoda nauczycielka ma brata, dla którego potrafi się poświęcić towarzysząc mu w ważnych wydarzeniach. W przeszłości  zaś była zaangażowana w tenis, który dawał jej ogromne szanse na przyszłość związaną ze sportem. Co stanęło jej na przeszkodzie? Co jest jej słabością? I co ją czeka, kiedy dopuści do głosu swoje emocje i serce? Czy będzie potrafiła dokonać właściwego wyboru? Z kolei Tyler Marek to gruba ryba. Zamożny mężczyzna, który próbuje zaangażować się w wychowanie syna. Pech, że nie do końca dobrze mu to idzie. Nie wszystkie błędy przeszłości da się tak łatwo naprawić, tak jak i nie da się poznać własnego dziecka w ciągu paru dni. Potrzeba czasu, jego upływu i jego poświęcenia. Uparty, zaborczy, władczy. Tyler wie czego chce i wie, że prawie wszystko może mieć. Są jednak sprawy, których nie da się kupić. Co, kiedy zapragnie serca nauczycielki swojego syna?

AKCJA I MOJE WRAŻENIA

Na pierwszym planie autorka stawia uczucie młodej dziewczyny, która dopiero co rozpoczyna trudny zawód nauczyciela oraz dojrzałego mężczyzny, który miewa ze swoim synem trochę kłopotów. Od przypadkowego spotkania, poprzez służbowe relacje, które jednak nigdy nie były nieskazitelnie i jednoznaczne. Od początku widać wchodzące w grę emocje, uprzedzenia, ale także pragnienia i próby zdobycia psychicznej przewagi. To naprawdę dobrze się czytało. Są oczywiście erotyczne sceny, jednak jak na Penelope Douglas – tym razem było całkiem łagodnie. Niech Was to stwierdzenie nie zmyli. Scen zbliżeń było dużo i były dość szczegółowo opisane, ale bez perwersji. Oprócz wątku miłosnego mamy bardzo dobrze rozwinięte inne kwestie. Czy poboczne? Nie powiedziałabym. Jak dla mnie, mają dla całości istotne znaczenie. Pojawia się temat wychowywania nastolatka, który przede wszystkim potrzebuje czasu, miłości i uwagi. Są relacje rodzeństwa. Tutaj nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale wątek może zaskoczyć. Nierówne traktowanie dzieci przez rodziców i konsekwencje takiego zjawiska, motyw pracy nauczyciela i nieco zagadkowa przeszłość. Cały czas działo się coś ciekawego. A biorąc pod uwagę wiarygodne dialogi i odpowiednio dobrany język: na potrzeby sytuacji cięty, służbowy czy młodzieżowy, można było się w to wszystko naprawdę zaangażować. Polecam.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: romans
ilość stron: 398
data wydania: 15 grudnia 2022
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

2 komentarze:

 1. Moja przyjaciółka również polecała mi tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. jeśli chcesz uratować swój związek/małżeństwo, polecę cię dr Dawn. pomógł mi przywrócić mój dom po 11 miesiącach gorączkowej separacji między mną a moim mężem. Zostałam skierowana do niego przez moją starszą siostrę po rozwodzie małżeńskim i przywrócił spokój i szczęście w moim małżeństwie, pomógł też innym moim znajomym i żyją szczęśliwie dzięki pomocy dr Dawn,
  Skontaktuj się z nim, jeśli potrzebujesz pomocy w odbudowie związku / małżeństwa / jeśli chcesz zajść w ciążę lub wyleczyć się z jakiejkolwiek choroby:
  Dr Dawn nigdy Cię nie zawiedzie:
  E-mail: dawnacuna314@gmail.com
  WhatsApp: +2349046229159

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...