sobota, 8 października 2022

"Piękna i gniewny. Wbrew pozorom" - J. Harrow.
Zemsta prowadzi krętymi ścieżkami.

Autorską karierę J. Harrow śledzę od samego początku, kiedy to debiutowała pod szyldem wydawnictwa Zysk i S-ka. Nie od dziś mi zatem wiadomo, że sięgając po jej książki zawsze czeka na  mnie solidna porcja oryginalnej fabuły, toteż z nieukrywaną ciekawością zabrałam się za czytanie jej najnowszej, literackiej propozycji, tym razem wydanej nakładem wydawnictwa Amare. Co skrywają karty historii ukrytej pod tytułem „Piękna i gniewny. Ukryte pozory”? Ja już wiem i chciałam Wam o tym dzisiaj opowiedzieć. Wszystkie wielbicielki wartych uwagi romansów proszę o chwilę uwagi.

ZARYS FABUŁY

Larissa widzi, że życie zamożnych ludzi bywa pełne turbulencji i niełatwych wyzwań. Ale jej małżeństwo jest inne. Udane, zgodne, czego zazdroszczą jej pozostałe kobiety. Na pozór ma wszystko, kochającego męża, luksusy i kasę. Kiedy więc widzi Matthiasta zabawiającego się z inną kobietą, nie wierzy własnym oczom. Wszystko, w co dotąd wierzyła, zaczyna sypać się jak domek z kart. Zraniona przez człowieka, któremu ufała, musi jakoś stanąć na nogi. Wtedy na jej drodze pojawia się Ivo, nieskromny, pewny siebie  właściciel klubu, który składa jej propozycję współpracy. W niebezpiecznym świecie, w którym wszystkie chwyty wydają się być dozwolone spotyka jeszcze tajemniczego Rosjanina, który cierpi na amnezję. Kiedy jej serce zaczyna na nowo odżywać, życie szykuje dla niej kolejne próby przetrwania.

ONA KONTRA FACECI

Główną bohaterkę powieści poznajemy w momencie, kiedy jest jeszcze żoną człowieka szanowanego i znanego. Larissa Radke, postrzegana przez pryzmat pozycji ukochanego, wierzy, że szczęście jest jej pisanie. Kiedy jednak odkrywa zdradę Matthiasta i wszystko zaczyna się sypać, stawia na radykalne zmiany. Działa. Nie daje się nabrać na ładnie brzmiące propozycje i obietnice. Chce zemsty. Czytelnik ma okazję obserwować jej przemianę, odkrywanie zupełnie nowych doznań, wkraczanie w świat, w którym nie wszystko odbywa się zgodnie z zasadami prawa. Larissa staje się partnerem niebezpiecznego człowieka, ale to dopiero początek bardzo zawiłej drogi, podczas której przyjdzie się jej zmierzyć z niejednym wyzwaniem. Czy uda się jej zemścić na mężu? Czy będzie pewna swoich uczuć, kiedy do jej teraźniejszości dołączy dwójka zupełnie nowych mężczyzn? Ivo jest pewny siebie, niebezpieczny, pociągający. Wzbudza w Larissie pragnienia, którym zechcą dać upust. Właściciel klubu, który jednak nie jest jego jedynym interesem,  ma w sobie mrok. Ale nie jest bardziej tajemniczy niż Nikolai, jego brat. Człowiek z amnezją, który nie pamięta przeszłości. Jaka była? Kim jest? Czy ma coś na sumieniu? I jaką rolę odegra w życiu Larissy? To musicie już odkryć sobie sami.

FABUŁA: INTRYGI I MIŁOŚCI

Ależ to była ciekawa historia. Jedna z tych, które można nazwać romansem czy też erotykiem z wykorzystanym potencjałem. Mamy zdradę i niespodziewane uczucia. Bohaterów stąpających po cienkiej granicy, którzy potrafią być jak AS wyciągnięty z rękawa. W historii nie brak namiętności, ale dopada ona czytelnika z wielu stron. Ciężko przewidzieć, jaki będzie miała ostateczny bieg, tak jak i z resztą cała historia. Pojawia się wątek zemsty, który autorka unaoczniła już na samym początku, a potem konsekwentnie pociągnęła. Jest intryga, bardzo logiczna, wyjaśniona, absorbująca. Są tajemnice, konsekwencje podejmowanych decyzji i jest zaskakujący finał. Taki, który stawia całość pod znakiem zapytania. Chce się więcej. Zdecydowanie.

PODSUMOWANIE

„Piękna i gniewny. Wbrew pozorom” to historia o niebezpiecznych związkach, o miłości – romantyczna, ale z zachowaniem pewnych granic, na pewno namiętna i ze smacznie opisanymi scenami zbliżeń. Jest zawiły wątek dotyczący intrygi, sensacja, postaci z potencjałem i przede wszystkim oryginalne brzmienie. Jeśli chcecie czegoś, co Was pozytywnie zaskoczy, to jest właśnie to. Silna bohaterka, taka z pazurkiem, która natrafia na równych sobie, męskich graczy. I ten finał… Pytam się niecierpliwie, kiedy druga część, Autorko?! J. Harrow, szczerze jestem z Ciebie dumna. Polecam wszystkim.

wydawnictwo: Amare
kategoria: romans
ilość stron: 325
data wydania: 5 października 2022
 

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amare.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...