poniedziałek, 3 października 2022

"Korona diabła. Tom 2" - Monica James.
Czas by odzyskać tron i miłość.

Moja pierwsza styczność z prozą Moniki James miała miejsce przy okazji serii All the Pretty Things, która poniekąd jest powiązana z niniejszą historią. Wszystko dlatego, że czytelnik ma do czynienia z jednym z dość istotnych bohaterów wspomnianego cyklu, a konkretnie Alekseiem Popovem. I tak, jak nie trzeba mieć jego znajomości , by czerpać przyjemność i pełną wartość z książki, jaką chcę Wam dzisiaj przedstawić, tak koniecznie należy zapoznać się z pierwszym tomem, by sięgnąć po drugi, bo to jego nieodłączna kontynuacja. Dziś zatem przychodzę do Was z recenzją powieści „Korona diabła. Tom 2”, która dotarła do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl. Do zapoznania z moją opinią zachęcam raczej tych, którzy mieli już okazję czytać poprzednią część.

ZARYS FABUŁY

Dla wielu był potworem. Nieczułym, bezwzględnym i pozbawionym serca diabłem. Był kimś niezdolnym do uczuć, aż na jego drodze stanęła ona. Ella, kobieta, dla której zaczął się zmieniać. Kiedy poczuł jak to jest kogoś kochać, zobaczył inną stronę życia. Na powrót stał się człowiekiem. Co zatem dzieje się teraz, kiedy Aleksei utracił wszystko, na czym mu zależało? Mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że musi stanąć na nogi i zwalczyć.

Nadchodzi czas boju o stanowisko. O pozycję króla rosyjskiej mafii. To nie będzie łatwe wyzwanie, bo wokół czai się coraz więcej wrogów. Alek chce odzyskać kobietę, którą zranił, ale która jest dla niego całym światem. Co zrobi, kiedy zobaczy ją w ramionach innego? Czy to wszystko jest tylko sprytnie zaplanowaną grą? Czy włoska mafia tak łatwo odpuści? I czy Alek ma prawo do szczęścia?

PRZEMIANA POPOVA I WALECZNA ELLA

Bohaterem niniejszej powieści jest Alek Popov, człowiek który przy okazji poprzedniej serii autorki dał się poznać od tej nieco bardziej mrocznej strony. Miała pisarka nie lada wyzwanie, by przeinaczyć perspektywę i pokazać go w zupełnie innym świetle. To oczywiście nie jest człowiek, który hołduje zasadom moralności. Jest gotów na brutalne zagrywki, w końcu łagodny baranek nie zdobywa posady króla przestępczego świata. Tak się składa, że swoim postępowaniem zadał cios kobiecie, którą pokochał i wszystko wskazuje na to, że teraz to właśnie on staje w obliczu cierpienia. A ból, który odczuwa świadczy o tym, że gdzieś wewnątrz niego tli się wrażliwość i to, co człowiecze. Ella z kolei, przedstawicielka żeńskiego grona, to odważna, bystra, stabilna emocjonalnie kobieta – choć początkowo może to wyglądać inaczej. Zaradna, gotowa do poświęcenia, dążąca do celu nie bacząc na koszta. Imponowała mi swoją wytrwałością, choć łzy niejednokrotnie cisnęły się jej do oczu. Drogą, jaką musi przejść ta dwójka, jest pełna przeszkód, ale to najlepsza próba uczucia, jakie niewątpliwie pomiędzy Alekiem i Ellą się zrodziło.

WALKA O POZYCJĘ I WALKA O SERCE

Akcja powieści rozpoczyna się w momencie, kiedy Alek jest osłabiony, fizycznie i psychicznie. Udowodnił, jak wiele jest w stanie zrobić dla ukochanej, ale tej przy nim nie ma. Co więcej, teraz grozi mu śmierć. Rozpoczyna się walka z czasem, z niebezpiecznym wrogiem, z własnymi słabościami, do których sam przed sobą w końcu się przyznaje. Podobało mi się to, że w książce przeplatają się postaci Willow i Sainta, którzy niewątpliwie wciąż się angażują i pomimo wszystko przy nim trwają. Autorka, jak na prawdziwą książkę z mafijnym tłem przystało, zadbała o to, by było mrocznie i brutalnie. Mamy erotykę, momentami dość mocne i kontrowersyjne sceny . Są intrygi, uczuciowa niepewność, ukryte intencje i są niewątpliwie zwroty fabularne. Książka potrafi angażować i na pewno ma bardzo dobre, dynamiczne tempo. Tak, jak pierwsza część pozytywnie zaskoczyła mnie pomysłem i miałam wątpliwość, czy kontynuacja jej dorówna, na pewno się nie rozczarowałam. Dialogi wypadają wiarygodnie, przeplatane wstawkami z języka rosyjskiego czy także i włoskiego.

PODSUMOWANIE

„Korona diabła. Tom 2” to mocny erotyk mafijny, w którym czytelnik napotyka sporo odważnych scen, twardych bohaterów – równych sobie graczy -  mających swoje wewnętrzne przemiany . Staje też oko w oko z kolejnymi wyzwaniami. Bez obaw, nie ma tutaj samego seksu, a fabuła została wzbogacona w wiele wątków i wydarzeń. Jako że to kontynuacja, dlatego obowiązkowo należy zapoznać się z poprzednim tomem, by zrozumieć cały kontekst i postępowanie postaci. Dynamiczna akcja, zwroty, intrygi, brutalność, jaka przystała na przestępcze środowisko. To nie jest łagodny romans dla wrażliwych duszyczek. To książka dla poszukiwaczek mocniejszych, miłosnych wrażeń. Pisarce nie zabrakło pomysłów. Dlatego ukończyłam całość w szybkim tempie, na pewno zadowolona.

wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
seria: Korona diabła #2
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 487
data wydania: 7 września 2022

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszą powieść do recenzji. Serdecznie dziękuję.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...