wtorek, 7 czerwca 2022

"Fikcyjna dziewczyna" - Ludka Skrzydlewska.
Pisarka, stalker i niebezpieczeństwo.

Ludka Skrzydlewska to jedna z tych autorek, których nowych książek po prostu nie mogę przegapić. Zaczytywałam się w jej debiucie i jestem na bieżąco z jej prozą aż po dziś dzień. Podoba mi się to, że w każdej kolejnej powieści jest w stanie wymyślić coś nowego i oryginalnego. A przy tym zapodać emocje pozwalające na dobrą, literacką zabawę. Z jakże wielką ciekawością sięgnęłam więc po „Fikcyjna dziewczyna”, książkę przyciągającą okładką, ale i samym streszczeniem. Nie przypominam sobie bym czytała wcześniej jakąś powieść o bohaterce autorce, no może poza jedną serią Katarzyny Michalak. Czy lektura zrobiła na mnie dobre wrażenie? Czy warto było po nią sięgnąć?

ZARYS FABUŁY

Lavinia Hayes to autorka bestsellerowych powieści ukrywająca się pod pseudonimem artystycznym. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jej najbliżsi i współpracownicy nie mają pojęcia o jej talencie i sukcesach. Dziewczyna nie chce rozgłosu i zachowuje to dla siebie. Po ciężkich przejściach, w jej życiu w końcu wszystko zaczyna się układać. I tylko jej szef wydawnictwa, dla którego pisze, Wayne Harrington, nie wpływa na nią korzystnie. Pomimo tego, że wydaje się być całkiem przystojny.

Pewnego dnia pisarka otrzymuje wiadomość od stalkera, z której wyraźnie wynika, że ktoś zna jej pilnie strzeżony sekret. Tajemnicę, o której wiedział tylko jej wydawca. Ujawniona, może poważnie zagrażać rozwojowi dalszej kariery dziewczyny i nie tylko. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Kim jest dręczyciel pisarki? Jak bardzo może jej zagrażać? I co tak naprawdę połączy Lavinię i Wayne’a?

SŁOWO NA TEMAT POSTACI

Główna bohaterka powieści to bestsellerowa pisarka thrillerów erotycznych, autorka poczytnej serii, którą właśnie planuje zakończyć. Podobnie jak i współpracę z obecnym wydawcą, który jest zadowolony ze sprzedaży jej książek, ale nie z ich jakości. Ciężki typ. Livinia Hayes wiele przeszła. Sześć lat temu przeżyła koszmar i pożegnała człowieka, którego naprawdę kochała. Wciąż nie potrafi rozstać się z pierścionkiem spoczywającym na jej palcu. Stres pourazowy daje się jej we znaki, choć zdaje się, że w końcu zaczyna próbować normalnie żyć. Kto stoi zatem po przeciwnej stronie barykady, ale wciąż na pierwszym planie? Wayne Harrington, szef wydawnictwa. W jej oczach szorstki typ, z którym niechętnie się widuje. Jak w zasadzie na zwierzchnika przystało, bez ogródek mówi jej co myśli o jej książkach. Czy słusznie? Może niekoniecznie. Teraz jednak uprzedzenia muszą odejść na bok. W grę wchodzi prawdziwe niebezpieczeństwo.

MIŁOŚĆ I SENSACJA

Traumy przeszłości, utrata, śmierć i stres pourazowy. Miłość, która rodzi się tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa. Namiętna, emocjonująca, wiarygodnie postępująca. Sekret, który zaczyna wymykać się z kryjówki. Wiadomości od stalkera i wiele znaków zapytania. Ludka Skrzydlewska bardzo umiejętnie łączy historię o uczuciach damsko-męskich, bez zbędnej słodyczy, z wątkiem iście kryminalnym. Jest intryga, element zaskoczenia, trudno domyślić się rozwiązania. Było erotycznie, było niebezpiecznie, pojawiły się emocje i punkty zwrotne. A do tego praca pisarki… jakże świetnie przemycona w książkę poczytnej, polskiej autorki.

PODSUMOWANIE

Oryginalny wątek kryminalny, bardzo dobra kreacja postaci, które nie popadały w schematy. Dramaty przeszłości i wartka akcja podkręcona przez niebezpiecznego stalkera. Do tego wątek miłosny, odważne sceny, uczucia i emocje. „Fikcyjna dziewczyna” to romans z sensacyjnym bonusem, który z pewnością spodoba się wszystkim wielbicielkom książek o miłości z nutą niebezpieczeństwa. Serdecznie polecam. Autorka nie zawiodła.

wydawnictwo: Editio Red
kategoria: romans
ilość stron: 350
data wydania: 25 maja 2022

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...