poniedziałek, 16 maja 2022

"Słaby punkt" - Kinga Tatkowska.
Jak zostać udawaną dziewczyną gangstera?

Pamiętam jakby to było dziś, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po powieść Kingi Tatkowskiej. Zapamiętałam jej debiut dzięki temu, że budził emocje i był przepełniony dialogami odbywającymi się pomiędzy wiarygodnymi bohaterami. Wiedziałam, że na rynku literackim jeszcze o nazwisku tej autorki usłyszymy. Stało się to dzięki serii Oszukany czas, z której dwoma częściami miałam okazję się już zapoznać. Druga, „Słaby punkt”, dotarła do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka.pl. Czy okazała się równie udana, co jedynka? Zapraszam Was na recenzję opowieści o losach tych, którzy mieli już przecież żyć długo i szczęśliwie. Ale tak się nie stało.

ZARYS FABUŁY

Życie Marti i Wilka miało się już uspokoić. Robert Urbaniak został aresztowany i wszystko wróciło na swoje tory. Teraz oczekują dziecka i ponoć nie mają przed sobą tajemnic. Ponoć. Sęk w tym, że Kamil nie zmienił profesji, a zlecenie, jakie zostaje mu powierzone, znowu stawia całą jego codzienność i związek w gotowości. Kiedy na drodze tej dwójki staje rosyjski gangster, Oleg, i Marta przykuwa jego wzrok, nie mają pojęcia, że wkrótce to właśnie jej przyjdzie stawić czoła wyzwaniu. Marti będzie musiała przyjąć nietuzinkową rolę i zbliżyć się do Olega, żeby wydobyć od niego cenne informacje. W końcu chodzi o handel ludźmi i możliwość uratowania niewinnych kobiet. Czy Marta podoła zadaniu? Co poczuje Kamil, kiedy jego ukochana będzie przebywać w towarzystwie innego faceta? Czy to zlecenie scali ich relację, czy może wręcz przeciwnie, zniszczy?

MARTI, KAMIL I ROSYJSKI GANGSTER

Relacja bohaterów z pierwszego planu wkracza na nowy poziom. Nie będzie łatwo, zwłaszcza, że teraz Marti będzie musiała mocno się narazić. Czy faktycznie okaże się słabym punktem Wilka? Przyszła mama w tym tomie naprawdę daje czadu. Podziwiam jej odwagę i gotowość do podjęcia wyzwania, zwłaszcza, że chodzi o niebezpiecznego człowieka. Czy plan opracowany z Kamilem się powiedzie? Jak wpłynie na Martę bliskość, której doświadcza z Olegiem? Przyznaję, że współczułam Kamilowi tego, co musiał przeżywać. Wszak jego ukochana na jakiś czas dla dobra sytuacji musiała pozostać jego siostrą. Imponował mi tym, że stawiał ukochaną i troskę nad nią na pierwszym miejscu. To wyzwanie i jednego i drugiego sporo będzie kosztować.

KŁAMSTWA, INTRYGI I MIŁOŚĆ

Książka jest nieprzewidywalną mieszanką namiętności, miłości, kłamstw oraz intryg. Okazuje się, że tajemnice nie opuściły związku Marti i Kamila, wciąż lubią się panoszyć. Pojawia się mocne uczucie, które zostaje wystawione na wiele prób. Tych mentalnych, ale i tych mogących zakończyć się tragedią. Autorka sprawnie wmieszała w romans kryminalne tło. Jest sprawa związana z handlem kobietami i próba odkrycia cennych informacji. Ten temat ma swój kulminacyjny punkt, który stawia czytelnika w napięciu. A całość budzi ambiwalentne uczucia, wszak nie wszyscy są tacy źli czy tacy kryształowi, jakby się mogło wydawać. Zakończenie nie pozostawia wątpliwości. Będzie następna część, a ja jestem jej naprawdę ciekawa.

PODSUMOWANIE

„Słaby punkt” nie okazał się słabą kontynuacją. Autorka poprowadziła fabułę na poziomie pierwszej części, czyli w taki sposób, że koniecznie chce się więcej. Akcja budzi emocje, jest miłość, namiętność, jest warstwa sensacyjna, która stawia pod znakiem zapytania całą relację głównych bohaterów. To będzie dla nich czas wielkiej próby. Czy wyjdą z niej zwycięsko? Wiarygodne dialogi, lekkie pióro, kłamstwa oraz niebezpieczeństwo. Przed sięgnięciem po tą część koniecznie przeczytajcie poprzedniczkę i miejcie świadomość tego, że będzie także dalszy ciąg. Ja ze swojej strony polecam.

wydawnictwo: JakBook
cykl: Oszukany czas (tom 2)
kategoria: romans
ilość stron: 290
data wydania: 22 kwietnia 2022

Sprawdź także inne nowości na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszą powieść do recenzji. Serdecznie dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...