poniedziałek, 2 grudnia 2019

"Twist. Dive Bar. Tom 2" - Scott Kylie.
Pomyłka, kłamstwo? To spotkanie się nie uda...


Popełniane błędy bywają fatalne w skutkach, zwłaszcza jeśli dokonywane są pod wpływem impulsu. A obdarowywanie zaufaniem człowieka, którego się nie zna… może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje. Głupota? Mylne decyzje są wpisane w nasze życie i na pewno nacechowały także teraźniejszość bohaterki serii Dive Bar, a konkretnie jej drugiej części zatytułowanej „Twist”. Jak sama nazwa książki wskazuje, to jest bardzo zakręcona historia, która zaczyna się wielką wtopą, a kończy wielką… No właśnie, czym? Wszystkie fanki pikantnych klimacików zaprowadzam na dzisiejszą recenzję, niezależnie od tego czy macie już za sobą pierwszą część, czy też nie. Teraz na pierwszy plan wchodzą nowi bohaterowie oraz ich nieznana przygoda.

ZARYS FABUŁY
Nie ma to jak niespodzianka. Alex Parks, w niebotycznie wysokich szpilkach i doskonałym makijażu postanawia odwiedzić przystojniaka, którego poznała w sieci. Długie rozmowy uświadomiły jej jedno. Jest tego wart. Sęk w tym, że kiedy niezapowiedziana zjawia się na przyjęciu urodzinowym, spotyka się z wielkim nierozumieniem ze strony człowieka, któremu zaufała i który najwyraźniej nie przyznaje się do ich znajomości. Jakże gigantyczne okazuje się zdziwienie, kiedy sprawca całego zdarzenia postanawia wyjść z ukrycia i podać powód komplikacji, których przysporzył i jej i sobie. Joe, korzystając ze zdjęcia swojego brata, owszem – nie grał czysto, ale jego zaangażowanie w relację, którą stworzył z Alex, nie jest fałszem. Czy dziewczyna mu wybaczy? Czy przyjaciel z sieci, wyglądający jednak nieco inaczej, okaże się tyle samo wart, co ten ze szklanego ekranu? Czy zaczynając związek od kłamstwa, można stworzyć coś trwałego?

BOHATEROWIE JAK W CATFISH
Bohaterami powieści zostają ludzie, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji się spotkać, ale którzy zdążyli się przed sobą otworzyć budując coś na wzór wirtualnej przyjaźni. Ale Internet bywa kłamliwy i tutaj na myśl nasuwa mi się amerykański program Catfish, w którym ekipa prowadząca demaskuje oszustów folgujących sobie w sieci. Z tą różnicą, że po pierwsze: Alex odkrywa prawdę sama, po drugie: osoba ze zdjęcia to ktoś bardzo bliski dla Joe’a i po trzecie, że nie wszystko, co zrodziło się pomiędzy tą dwójką było kłamstwem. On żyje w cieniu przystojnego brata, na co dzień raczej nie wychylając się i nie mając tendencji do ranienia drugiego człowieka – teraz wpada w tarapaty. Ona wie, jak ważne jest pierwsze mocne wrażenie, więc odrobinę przesadza z udoskonaleniem swoich wdzięków, w efekcie odebrana jako „urodzinowa” striptizerka. Książkowa para wpisuje się w wielką rodzinę cyklu zyskując moje literackie błogosławieństwo i uśmiech na twarzy. Nie jest to najbardziej emocjonujący związek, o jakim czytałam, ale jak na literaturę tego gatunku, wystarcza.

W tle przyjacielskie więzi, burzliwy temat zmiany płci i praca w barze, potraktowane mniej czy bardziej rzetelnie. Książka bazuje na dialogach, w wyniku czego nie ma pojawiającego się wrażenia przestoju akcji.


DLA KOGO?
Miałam okazję czytać pierwszy tom i wbrew niektórym opiniom ja stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że ten podobał mi się bardziej. A to ze względu na wiodący motyw internetowego fałszu, z którym, w przypadku erotyków, nie miałam jeszcze do czynienia. Relacja bohaterów, choć rozpoczyna się złością i komplikacjami, dość szybko przybiera zupełnie inny obrót. W efekcie czego książka jest prosta, przewidywalna, ale lekka i relaksująca. Niewykraczająca poza ramy gatunku, skropiona nutą humoru, przez to po prostu dobra na odprężenie, dla wielbicielek pikantniejszych i nieobciążających emocjonalnie lektur.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Dive Bar #2
kategoria: romans
ilość stron: 274
data wydania: listopad 2019

Recenzja: DIRTY

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

5 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze pierwszej części, ale w najbliższym czasie, nie planuję tego zmienić. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że drugi tom jest jeszcze lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już wcześniej, że to dobra seria :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie zawsze lubię gdy w książkach są głównie dialogi. Mam wtedy wrażenie, że autor/autorka sama nie wie o czym pisze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam do tej pory tej serii i raczej się nie skuszę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...