wtorek, 1 września 2015

Mój stosik nowościPrzed nami nowy miesiąc i nowe wyzwania. Z tej okazji wydawnictwa chyba chciały przygotować mi niespodziankę, bo otrzymałam dziś całkiem spory stos książek do zrecenzowania, a każda z nich jest na swój sposób magiczna. Nie wiedziałam od czego zacząć, ale postanowiłam, że zabieram się za „Tease”. Potem zobaczymy ;) Czy coś już z tego czytaliście? Czy czekacie na któryś z poniższych tytułów?


„Tease” – Amanda Maciel (od wydawnictwa Muza)
Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać.
Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.
W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło? 

„Zmyślona” – Katarzyna Michalak (od wydawnictwa Literackiego)
Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z Poczekajki i Zachcianka: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki - Dominiki.
Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień, zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna, będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem, gdyż dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Wyczyny z piekła rodem, nie raz i nie dwa przyprawią Patryka o palpitację serca i wybuchy serdecznego śmiechu.
Zmyślona jest piękną opowieścią o prawdziwej Miłości, takiej, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia o Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy...

„Szkoła Latania” – Sylwia Trojanowska (od wydawnictwa Videograf)
Zabawna i pouczająca opowieść o 18- letniej dziewczynie, prześladowanej w szkole z powodu nadmiernej tuszy. Autorka pokazuje, jak zmienia się jej życie, kiedy postanawia, że nie będzie dłużej ofiarą. Początki są jednak bardzo trudne – wizyty u kolejnych lekarzy są frustrujące i nic nie dają.
Dopiero spotkanie z ekscentryczną terapeutką Penelopą, która opracowuje dla Kaśki Nowy Styl Życia, zaczyna przynosić zdumiewające efekty. Mimo trudnych relacji z ojcem dziewczyna stopniowo odzyskuje wiarę w siebie.
Znikające kilogramy i pojawienie się w jej życiu pierwszego chłopaka wzmacnia ją psychicznie na tyle, że potrafi stawić czoła swoim prześladowcom.

„Kochanica cesarza” – Kate Quinn (od wydawnictwa W.A.B.)
Romans historyczny z intrygą w tle. Starożytny Rzym, walki gladiatorów i gorąca miłość.
Lepida Pollia, bogata i apodyktyczna rzymska pani, kupuje dla zabawy judajską niewolnicę Theę. Nie spodziewa się, jakie skutki przyniesie spełnienie tego kaprysu. Wkrótce okazuje się, że obie kobiety darzą namiętną miłością jednego mężczyznę. Relacje kobiet są coraz bardziej zacięte. Thea pragnie znaleźć szczęście u boku kochanka, ale żeby osiągnąć swój cel, musi stawić czoła przeciwnościom losu. W jej życiu mnożą się polityczne rozgrywki, komplikacje i intrygi, brutalne niczym spektakle w Koloseum.„Pulse” (kontynuacja „Collide”) – Gail McHugh (od wydawnictwa Akurat)
Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć?
Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.

(opisy pochodzą ze strony: Lubimy czytać)

10 komentarzy:

 1. "Tease'' brzmi intrygująco, może nawet się skuszę. Na ''Pulse'' czekam, co prawda przeczytałam dopiero połowę ''Collide'', ale już wiem, że ta serią będzie udana. Życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, "Tease" też czeka u mnie na półce i zamierzam się za nią zabrać by napisać przedpremierową recenzję. Z powyższych interesuje mnie także "Szkoła latania". :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Stosik świetnie się prezentuje! Bardzo jestem ciekawa "Kochanicy cesarza" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo się nasłuchałam o "Szkole latania" :) Chętnie przeczytam i czekam na recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Szkoła latania" mogłaby mnie zainteresować ;) Chętnie zobaczyłabym ją na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Same ciekawe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoła latania ma obłędną okładkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycja Pani Michalak, jak zawsze czekam z niecierpliwością, jej nazwisko z pewnością zapamiętam na długo.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...