środa, 16 września 2015

Kolorowanka "PTAKI"W gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy duże dzieci..” pisała Małgorzata Musierowicz i świadoma swoich słów być może nie miała pojęcia o tym, że trafiła w samo sedno. Tęsknimy za dawną błogością, za chwilami bezstresowej wolności, które przyszłość boleśnie nam wyrwała. Dlatego też, kiedy przychodzi ku temu okazja, chętnie sięgamy po wspomnienia naszego dzieciństwa, a teraz mogą okazać się one jeszcze bliższe, aniżeli kiedykolwiek wcześniej. Przejdźmy jednak do rzeczy. Czy pamiętacie chwile spędzane wśród kolorowych kredek, kiedy to czarno-białe, pozbawione życia obrazki, za naszą sprawą przybierały cudownych barw, tworząc w efekcie będące naszą dumą dzieła? Każdy z nas, wcześniej czy później, spotkał się z kolorowankami. „Tylko nie wyjeżdżaj poza linię” – mawiały nasze mamy, patrząc, jak rozwijaliśmy swoje artystyczne zdolności. Czy za tym nie tęsknicie? Jeżeli mielibyście ochotę na przyjemny relaks u boku pięknych kolorowanek dla dorosłych, zapraszam do zapoznania się z przedstawianą przeze mnie propozycją – „PTAKI”.
Nasze życie nieraz przypomina nieustanny pęd. Spoglądamy na zegar przeklinając zbyt szybko przesuwające się wskazówki. Czy nie warto pomyśleć o chwili dla siebie? O znalezieniu złotego środka na męczący nas stres? A może należymy do tych, którzy narzekają na samotność i nudne, zbyt wolno ciągnące się sekundy, wprawiające nas w stan smutnej depresji? W obu przypadkach receptą na troski może okazać się kolorowanka, a ściślej mówiąc, jej przepiękne wydanie proponowane przez wydawnictwo Vesper.

„PTAKI” to elegancki zbiór 44 ilustracji przedstawiających różnorodne gatunki ptaków. Każdy kolorowy obrazek, przykuwający wzrok i swoją wielobarwnością zachęcający do sięgnięcia po artystyczne przybory, posiada „towarzyszącą” mu czarno-białą planszę, na której to właśnie my będziemy mieli okazję sprawdzić swoje zdolności. Nie musimy być artystami, a nas zmysł poczucia piękna prawdziwej sztuki może nawet kuleć – tutaj wystarczą chęci i otwartość na nowe wyzwania, które naprawdę mogą pomóc. Wielkim plusem tego wydania jest rzeczywiste odzwierciedlenie wyglądu każdego z gatunków. W efekcie czego mamy przed sobą ciekawy zbiór, który może naprawdę okazać się ogniową próbą. Jak sobie poradzicie? Sprawdźcie.
 
Pomagające w zwalczaniu stresu, dające poczucie spełnienia, będące rozrywką kolorowanki, to ciekawy pomysł dla nas, ale i dla naszych bliskich. Jeżeli szukacie oryginalnego prezentu dla kogoś, kto także pragnie koncepcji na miło spędzone, wolne chwile, możecie podarować mu właśnie „PTAKI”.  

Ja osobiście przyznam Wam szczerze, że o ile modne ostatnio książki, po których się pisze, nie do końca mnie przekonują, z kolorowanek z pewnością skorzystam. To barwne oraz imponujące wydanie pozwoli mi nie tylko przyjemnie się zabawić, ale także dokształcić w dziedzinie ornitologii. Polecam każdemu – jako pomysł na chwile pełne napięć. Teraz możecie wyżyć się na kartce i stworzyć coś, z czego będziecie naprawdę zadowoleni.
Wydawnictwo Vesper
Stron: 96
Format: 225x280 mm
Oprawa: miękka
Cena detaliczna: 29,90 zł

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Vesper. 
 

11 komentarzy:

 1. A mnie nadal nie przekonują tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie jestem przekonana do tych ''książek'' typu ''Zniszcz ten dziennik'' i innych kreatywnych, ale taka kolorowanka mogłaby być całkiem przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypominają mi się moje kolorowanki z dzieciństwa! Dla dzieci to wspaniała frajda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie zaczynam z kolorowankami, gdyż doby by nie starczyło na wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością jest to czasochłonne ;) Może kiedyś, na stare lata się skusisz ;)

   Usuń
 5. Lubię kolorowanki dla dorosłych, ale niestety tego autora wydają mi się mało dopracowane i zdecydowanie trudniejsze. Bo jeśli ktoś nie ma talentu plastycznego to nie będzie łatwo ;)

  Pozdrawiam! Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też się nie podobają te wszystkie książki z kategorii "zniszcz swój dziennik". Kolorowanki bardzo mi przypadły do gustu i ostatnio z przyjemnością zaopatruję się w nowe. Ta również przedstawia się fantastycznie, więc i może na nią się skuszę ;).

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jednej strony fajnie, że jest wzór i widać, jak w rzeczywistości dany ptak wygląda. Ale z drugiej jest to zabijanie kreatywności :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem fanka kolorowanek, ta wydaje się bardzo ciekawa. ^_^

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię tego typu pozycji, zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytając o tej kolorowance, poczułem się jak dziecko znowu. Małgorzata Musierowicz miała absolutnie rację - w głębi serca wszyscy jesteśmy dużymi dziećmi, tęskniącymi za chwilami spędzonymi z kredkami w dłoniach. „PTAKI” to nie tylko powrót do tamtych beztroskich chwil, ale także sposób na odprężenie w naszym zabieganym życiu.

  Kolorowanie tych pięknych ilustracji może być świetnym sposobem na relaks i chwilowe oderwanie się od codziennych problemów. Każdy z 44 rysunków przedstawia różnorodne gatunki ptaków, co dodatkowo czyni tę książkę ciekawą lekcją ornitologii.

  Nie trzeba być artystą, aby cieszyć się kolorowaniem - wystarczą chęci i otwartość na zabawę. Wydawnictwo Vesper stworzyło coś naprawdę wyjątkowego, co może być idealnym prezentem dla nas samych lub naszych bliskich.

  Polecam każdemu, kto chce spędzić wolny czas w kreatywny sposób i przy okazji odstresować się. Dziękuję wydawnictwu Vesper za tę wspaniałą możliwość powrotu do dzieciństwa i poznawania świata ptaków w tak relaksujący sposób!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...